Je třeba nosit doma botky?

56957
25.11.15 17:49

Je třeba nosit doma botky?

Ahoj, chci se zeptat, jak to praktikujete, když dítko začne chodit. Dneska jsme se dostaly do diskuze a co baba, to názor. Kluk chodí od 14 m, doteď je doma „naboso“, jen v punčocháčích, max ponožky.. Některá děvčata mi přesvědčovala, že je nutné mít doma botky - papuče, capáčky atd.. tak jak to je? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15062
25.11.15 17:51

Opravdu není, maximálně capáčky typu Nolen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
25.11.15 17:52

Ne. Fakt ne. Zeptej se jakkekoliv dobre fyzioterapeutky. To je starý zazity názor. Nejlepší je naboso. Když je chladněji tak ponožky s protiskluzem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518

Abych řekla pravdu, u juniora jsem to dost hlídala, a by měl pevné bačkorky, aby měl nožičky pěkně pevné… a u druhorozenného jsem to teda neřešila. Lítali tu dpma jak lítali. Kolikrát jsem si to pak říkala venku, když jsem je nechala nahaté a bosé lítat i tam. (V létě, samozřejmě.)

Takže pdole mne asi dle doporučení pediatra, možná ortopeda, ale jinak dle zdravého rozumu matky. Taky takové trošku dilema a diskuze jako látkovky versus jednorázovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691

Není potřeba. capáčky jo, pokud máte studený podlahy. my topíme na 25, takže všechny děti chodí jen v ponožkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11994

My jsme bačkory měli a nosíme je do teď. Nám je doporučila doktorka, že lino je na nohy tvrdý a není to zdravé.
Ale slyšela jsem, že jiná doktorka jiný názor.

Já to beru podle sebe, když je koberec tak to neřeším, ale z lina bolí nohy i mě, tak si myslím, že jsou bačkůrky dobré změkčení. Ale dcera nemá takové ty klasické bačkory, ale ty měkké chlupatě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56957
25.11.15 17:56

Máme kombinaci plovouček, koberce a v kuchyni lino :think: a kluk se naučil chodit bez problémů v ponožkách, bez jakýchkoliv zaváhání - evidentně mu to neklouže.. když mu dam capáčky, je nešťastnej, snaží si je sundat :think: :mrgreen: tož nic, nechám tak..sama taky papuče nenosim. POdlaha sice není vyhřívaná, ale prcek je prostě zvyklý :nevim: jen mi zaskočil názor, že jsem šílenec, že mám dítě doma bez bot :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
25.11.15 17:56

@martina.se Hele, byla jsem u dvou dobrých fyzioterapeutek a jedna říkala, že ponožky s protiskluzem stačí, druhá se přimlouvala u dobře chodícího dítěte za bačkory kvůli tvrdému povrchu a otřesům ( a ani nedoporučuje barefoot na pohyb po městě).
Tak si vyber. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56957
25.11.15 17:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
25.11.15 18:00

Nikdo z rodiny nenosí doma boty. Mívala takový ty ponožkoboty a pak už jen fusky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
25.11.15 18:03
@martina.se píše:
@Svistice :think:
Řeším šalamounsky. Do dvou let byl v capikách, od dvou let má bačkory, ale doma je občas nosí a občas ne (taky je moc nechce a při první příležitosti je zuje).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 18:03

Jelikož doma máme dřevěnou podlahu po celém bytě, tak malá chodila od začátku v bačkurkách s pevnou patou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
25.11.15 18:04
@Netopirek píše:
My jsme bačkory měli a nosíme je do teď. Nám je doporučila doktorka, že lino je na nohy tvrdý a není to zdravé.
Ale slyšela jsem, že jiná doktorka jiný názor.Já to beru podle sebe, když je koberec tak to neřeším, ale z lina bolí nohy i mě, tak si myslím, že jsou bačkůrky dobré změkčení. Ale dcera nemá takové ty klasické bačkory, ale ty měkké chlupatě.

jasně, že nás bolí nohy, my jsme zvyklí na odpružené boty a dupeme přes paty.. děti našlapují měkce a když se podpoří nožky správným obutím (ohebné, široké botky) nebo bosou chůzí, tohle našlapování jim zůstane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25459
25.11.15 18:09

@martina.se
Ja jsem slysela, ze pokud je tvrda podlaha (plovoucka, lino, dlazba), tak neco na nohy. Ale je dobry tteba nechat chodit po trave, ze se jim masiruji ty svaliky na noze. My doma nemame nic. Tam kde mladej lita je vetsinou koberec, nekde i s vysokym chlupem. Rakze to beru jako travu :mrgreen:. Nas by si stejne vsechno sundal. Musim mu ted davat puncochace, ptz ponozky sunda. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
25.11.15 18:11

Děti chodily bosé, máme lino+koberec, ale oba starší mají vbočené kotníky, tak jsem začala mít pocit, že to je z chození bos po tvrdé podlaze, protože my jsme jako děti nosili bačkůrky a tyto problémy nebyly :nevim: Teď se snažím aby chodili v botách, ale moc úspěšná nejsem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama