Jeden den paragraf?

522
4.4.17 10:39

Jeden den paragraf?

Ahojky, váhám jestli jít na paragraf se synem na jeden, dva dny, nebo si vzít dovolenou? Dovolené moc nemám a léto před nama, na paragrafu jsem nikdy nebyla, asi to bude almužnu, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57535
4.4.17 10:49

Mě přijde největší vo.ser to běhání k doktorum, to je vyšetření, kontrola, druhá kontrola. na den to nevyjde skoro nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4542
4.4.17 11:14

Já měla ošetřování dva dny, na účet pak přišlo 410,–…nechtěla jsem vybírat dovolenou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57535
4.4.17 11:28
@Salorka píše:
Já měla ošetřování dva dny, na účet pak přišlo 410,–…nechtěla jsem vybírat dovolenou :-D

no, tak ta absolutní částka nám nic neřekne, když nevíme, kolik vyděláváš.
zakladatelko, tady máš kalkulačku
http://www.penize.cz/…ky/osetrovne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4542
4.4.17 11:30

@Lama Lama Smyslem odpovědi hlavně bylo, že jsem nechtěla vybírat dovolenou, takže za jakékoliv peníze raději ošetřování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 11:36

Zjednodušeně, dostaneš 60% průměru. Takže třeba pokud máš k běžné výplatě na papíru i roční prémie, tak to zase taková tragedie není…
Já osobně už jsem se naučila si na marodění dovolenou nevybírat, protože se to občas zhoupne v něco horšího a pak si stejně očr vzít musím, a zároveň přijdu o cennou dovolenou…
Na druhou stranu se zase očr vyplácí i přes víkend, takže, když např. omarodíte ve čtvrtek a v pondělí půjdeš do práce, tak na tom vyděláš - dostaneš místo 2×100% 4×60% ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
4.4.17 11:43

@Mar__tanka1983 No, já jen opravím, není to 60% ale cca 54% průměru, jinak souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4117
4.4.17 11:52

Já to řeším podle okolností a podle dovolené. Pokud vím, že to budou 2 dny, tak většinou dovolenou nebo si to event. alespoň částečně nadělám.
Pokud nevím, co z toho bude, tak to nechávám otevřené. Doktorka je ochotna napsat očr i 3 dny zpětně.
No a pokud by to bylo přes víkend, tak bych brala očr, ale zatím nám to tak nevyšlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
4.4.17 11:54

1denní ošetřování lze, jen některé správy nutí potvrdit, že se jednalo o nemoc, ale kde to chtějí, tam to většinou pediatři už i píšou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
4.4.17 12:09

Když není dovolené nazbyt, tak OČR (paragraf) třeba i na 1-2 dny, co se dá dělat, když je potřeba s nemocným děckem být doma..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama