Jedenáctiletý sám doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

motyl-modrasek
Stálice 68 příspěvků 20.08.18 19:00
Jedenáctiletý sám doma?

Dobrý den,
mám skoro 11letého syna, jsem schizofrenička a nepracuji, jsem na invalidním důchodě, takže syn když přijde ze školy, můžu se mu věnovat a nikdy není doma sám.
Teď ale od podzimu budu potřebovat dojíždět 1-2× měsíčně za svojí psycholožkou přes půl Prahy a nechávat syna doma samotného tak cca 2 hodiny. Myslíte, že to zvládne sám doma? Odkdy jste nechávali děti pár hodin samotné doma, třeba když čekaly, až se vrátíte z práce apod.?
Omlouvám se, možná jsem moc úzkostlivá matka, jak jsem psala, léčím se s psychickou nemocí a ta moje úzkostnost je s tím spojená. Asi potřebuju jen uklidnit.

modrásek

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lenka_Hal
Kelišová 5322 příspěvků 20.08.18 19:03

Neboj, 11tilety uz je uplne v klidu. :hug:

iiiv
Extra třída :D 10959 příspěvků 20.08.18 19:03

úplně bez obav, já v první třídě vyzvedávala bratra ve školce a taky byli doma sami než někdo dorazil z práce. :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8367 příspěvků 20.08.18 19:03

Syn zůstává sám doma cca dvě hodiny asi od šesti let… Déle zůstává zatím jen s tatínkem, který v ložnici spí po noční. Má mobil, takže ho můžu průběžně kontrolovat nebo on zavolat mně, když se něco děje.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34148 příspěvků 20.08.18 19:04

Jedenáctiletý snad úplně v pohodě, ne? Pokud je to normální dítě. Instruuj, co dělat v případě nouze (utéct z domu ven a sehnat někoho dospělého na pomoc), dej mu mobil, zakaž mu rozdělávat oheň a buď cool.

Odpoledne nechávám kluka tak od 7-8 let, už nevím přesně.

nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 20.08.18 19:08

děti jsem nechávala samotné doma cca od 5 let. začínali jsme na 15-20 minutách a postupně se přidávalo. Moje jedenáctiletá dcera se už od loňského školního roku pohybuje sama MHD po centru Prahy (ze školy ke mě do práce atd.), tento školní rok si jezdila sama na kroužky a z kroužků a vyzvedávala občas mladšího bratra v družině a jelli domů. je potřeba dát k dispozici mobil, natrénovat scénáře pro krizové situace a dát mu trochu té odpovědnosti a volnosti.

Halamka
Závislačka 3652 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 19:14

Dcera 10 let jede ze školy a je doma cca dvě hodiny. Teď přes prázdniny je doma od 8-12h. Jsme na telefonu. Jinak to nejde.
A naprosto v pohodě.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.08.18 19:23

Ano, syn rozhodně zvládne být dvě hodiny sám doma a nesmírně mu pomůže, pokud vy budete zapojená do psychoterapie a případně třeba i do skupin.

V žádném případě nenechete strach o syna aby vám zamezil stabilizaci vašeho stavu. Docela dobře to může být symtom, kterým se nemoc snaží uddržet u kormidla a zabránit tomu, aby vám bylo lépe - nechce vás pustit do terapie…

malá_holka
Kelišová 5368 příspěvků 20.08.18 19:26

bude v klidu, neboj. kocour není doma, myši maj pré :mrgreen:

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 20.08.18 19:30

U nás nás to čeká příštý týden, neni hlídání, tak 9 letý- v prosinci 10 let bude muset být sám do 1 h.. Doma bude sám, máme rodinný dům zahrada a kousek bydlí prababička a děda, ale i tak prostě na domě bude muset být sám..

rennys1
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 20.08.18 19:37

@motyl-modrasek Záleží na tom, jak je syn samostatný. Nesoudím Tě, nakonec si sama uvědomuješ, že to není OK a sama se sebou něco děláš, což je dobře. Já sama mám o svoji 10ti letou dceru šílený strach, ale protože ji nechci kazit dětsví a její vývoj, tak tiše trpím… Co se zeptat syna, jestli mu nevadí, že bude doma sám? Pokud odpoví, že ne, tak bude na telefonu a během lékaře mu zavolat. Znám případ, kdy maminka nepouštěla ven ani 12-ti letého kluka a on trpěl její přehnanou péčí tak, že se pokusil o sebevraždu, takže ani to není správná cesta…

Sany80s
Kelišová 6559 příspěvků 20.08.18 19:47

No, měl by. Promluvila bych si s psycholožkou i o tomto. Pokud doteď nebyl takto krátkou dobu sám a ty se mu stále věnuješ, je to dost značný problém a mohlo mu to uškodit ve vývoji.
Toto by mělo zvládat i dítě na prvním stupni základní školy.
Ve dvanácti letech by měl již vykazovat vysokou míru samostatnosti a já se trošku obávám, jak a jestli to lze dohnat.

Monchichik
Kelišová 5138 příspěvků 20.08.18 19:47

V 11 letech to sám už určitě zvládne, 2 hodiny není tak moc, obzvlášť když má dáš do ruky třeba tablet, tak mu to uteče jako voda. A určitě má mobil, kdyby něco, neboj se.

debra.morgan
Závislačka 3727 příspěvků 20.08.18 20:17

naši sousedi nechávají doma samotného kluka (8) a holku (3) :nevim:
u 11 bych se nebala..

šnitlík
Kecalka 124 příspěvků 20.08.18 21:10

Dívej se na to tak, že je to ku prospěchu věci - tobě to pomůže zdravotně a mu to pomůže v samostatnosti a taky - užije si chvilku doma bez kontroly.....jako dítě jsem to milovala :lol: Navíc, v době mobilů je to pro nás rodiče o dost jednodušší. Ten pocit, že ho stále můžeš zkontrolovat je k nezaplacení ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >