Reklama

Svačiny pro puberťáky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katche
Kecalka 466 příspěvků 20.08.18 12:38
Svačiny pro puberťáky

Kluk jde do osmičky, vyrostl úplně děsně a čeká ho 7 hodin každý den. Takže ráno, kolem 6:30 snídaně a pak oběd až v 14:20. Vzhledem k tomu, že je to vlastně ZŠ, tak nesmí jít naproti do obchodu a bufet nijak moc nefunguje (nehledě k tomu, že nejsem Rotschild).
Potřebuju tipy na svačiny - žádný jogurty a podobně, něco, co fakt zasytí. Optimálně, aby to ještě bylo skladný a neteklo to (např banán se rozčuchtá)
Zatím jsem vymyslela proteinový tyčinky, chleba se sádlem a škvarkama…
Je hubenej a zvyklej hodně jíst (asi jako všichni takoví kluci).

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10910 příspěvků 20.08.18 12:44

pečivo a zelenina, vařená vajíčka, ovoce na dopoledne, klidně i ten banán, už na vše dělají dozičky, takže to banán přežije. třeba nějakou domácí buchtu, tousty.

zrcadlo
Kelišová 6737 příspěvků 20.08.18 12:45

Já teda nevím, co se na banánu v krabičce „rozčuchtá“, beru ho sebou i na vysokohorské túry a nikdy mi to neudělal.
Chleby, tortilly, plněné pirohy, sekaná/karbanát­ky/řízečky (pokud jí i studené), těstovinové saláty (když tam dáš nastrouhaná vajíčka, bude to i syté).
Ze sladkého do větší krabičky nebo skleničky uvařit puding, ale vyrovnat tam piškoty s marmeládou - pak je to syté až až (když k tomu jogurtu bude mít misku müssli, tak to taky syté bude). Neslané oříšky, mandle

LindaPraha
Extra třída :D 13048 příspěvků 20.08.18 12:45

@Katche jezis chleba se sadlem? :)
Hele kdyz to vezmu z myho pohledu - ja byla stastna za rohlik/housku. Ted muzes kombinovat ruzne druhy peciva - oblozit mu bagetu apod. Ja jsem se strasne stydela, kdyz jsme mela na svacinu chleba, nevim proc :mrgreen: Jeste driv se to balilo do ubrousku. Takze ja chleba nejedla a koncil v kosi. Vim, ze s tim mela mamka praci, ale nikdy se me nezeptala, co bych radeji. Takze bych se syna zeptala, co preferuje a zda opravdu ji - aby to nevyhazoval no :nevim:

Apaji
Kelišová 5371 příspěvků 20.08.18 12:46

Řízek mezi chleba, do zavařovací sklenice klidně udělat i různé typy salátů (tuňákový s vařenými vejci, kuřecí, šunkový se sýrem - zeleninu vylepšit třeba trochou těstovin, červenou čočkou apod.), slané koláče (alsaský apod.), flatbread (se sýrem a hroznovým vínem je super, a to i studený) :think:

Monchichik
Závislačka 4643 příspěvků 20.08.18 12:47

Tak já mám stejně starého kluka a ten si nosí vždycky chleba s něčím, jede buď šunka nebo sýr k tomu něco sladkého, Brumíka, nějakou buchtičku, kousek bábovky. Doteď mu to stačilo, tak uvidím letos :D . Oběd měli každý den v půl 2.

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 20.08.18 12:48

obložené bagety. ty u nás jedou.
dělám i mini hamburgry z ovesných vloček a červené řepy. rohlik se sunkou a sýrem. dělám klukovi tak tři porce. někdy dojede až po 15hod a obědy ve škole nechce.
vždycky ma ještě zeleninu nebo ovoce a občas mlsku

Serpentini
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.08.18 12:48

Oběd tam normálně má? Teplý jídlo je důležitý. Jinak já třeba měla vždycky do práce kaiserku, nebo jiný celozrný pečivo. Buď s lučinou nebo mazacím sýrem a šunkou a listovým salátem, nebo máslo, vysočina, okurka, nebo paštika a k tomu zvlášť nakrájená červená paprika. Hodně taky frčím na těstovinových salátech, ale to je bez ledničky nereálný. Potom jednou za čas dva loupáky a k nim čokoládový muller milk. Taky miluju tuňáka v konzervě, prodávají buď samotného třeba v oleji nebo mixík, ale vzhledem k ceně Rio mare i když je v akci je to jen na přilepšenou jednou za čas. Chleba se sádlem je taky super, plus se dají vymýšlet různý pomazánky - vajíčková, rybičková, co máte rádi. Jo a ještě jsem si vždycky brala dost ovoce a zeleniny na zobání :mrgreen:

LindaPraha
Extra třída :D 13048 příspěvků 20.08.18 12:49

@Apaji tahnout zavarovacku :mrgreen: Hele ja mam v okoli par pubertaku a tohle by asi nedali :mrgreen:

Apaji
Kelišová 5371 příspěvků 20.08.18 12:52

@LindaPraha

No já myslela, nějakou stylovou, pěknou - dneska už jsou takové se skleněným víčkem - vypadá to jako dóza (ale dá se v tom i zavařovat) :think: Ne, klasickou a nejlépe pětilitrovou od kvašáků :lol: :mrgreen:

Katche
Kecalka 466 příspěvků 20.08.18 12:53

V současné době sní 3 housky ke snídani (dva velké chleby) s něčím. Pak kolem desáté dá repete. Ve dvanáct si dá „něco malého, abych vydržel do oběda“ - rozuměj banán, jablka, balíček sušenek. V půldruhý je oběd - sní klasickou dospělou porci a pak pokračuje „něčím malým“ kolem třetí.
Pak to pokračuje až do deseti večer. Je jako kojenec, jí každé dvě-tři hodiny.:-)
Myslela jsem si, že je rozežranej, ale brácha mě ujistil, že to měl stejně a klidně o volné hodině snědl po obědě ještě pět housek…

Monchichik
Závislačka 4643 příspěvků 20.08.18 12:53

Synové na střední škole na oběd nechodili, tak si nosili třeba 5 rohlíků a něco sladkého k tomu a teplé jídlo měli vždycky až doma.

Uživatel je onlineJeremi
Kecalka 211 příspěvků 20.08.18 12:53

Dělala jsem synovi obložené chleby. Ten se škvarkama vůbec není špatný nápad - k tomu jablko a je to fajn svačina. U nás byl oblíbený i chleba s domácí játrovou paštikou, sendviče z toustového chleba nebo wrapy. Náplň podle toho, co zrovna je doma - šunka, sýr, kousky upečeného kuřete nebo jiného upečeného masa… K tomu vždycky nějaké ovoce nebo zelenina. U hubenýho kluka bych se nebála ani občas něčeho sladkého (koláče nebo buchty na plech).

Monchichik
Závislačka 4643 příspěvků 20.08.18 12:55

@Katche Pamatuju doby, kdy jsem pekla o víkendu 15 šišek štrůdlu a ani jsem neochutnala, 2 puberťáci + manžel :lol:. Bramborový salát z 5kg brambor a hlídala jsem lednici, aby to nesnědli najednou :lol: .

LindaPraha
Extra třída :D 13048 příspěvků 20.08.18 12:56

@Apaji no ono i z praktickeho hlediska tahnout sklo, to by se mi nechtelo :) Navic flakaj batohy kde je napadne. Plastova doza lepsi. Me ta zavarovacka strasne pobavila, uplne vidim, jak to tam vybali :mrgreen: :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tornádo Tomicová! Měla být outsiderem, teď je hvězdou StarDance

Jakmile vyšlo najevo, že se jednou ze soutěžících deváté řady StarDance má... číst dále >

Reakce na volby:„Senát je cena útěchy,“ směje se senátorům Zeman

Včerejší sčítání hlasů v senátních volbách určilo dva kandidáty, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >