Jedno nebo dvě morčátka

28
20.8.15 13:28

jedno nebo dvě morčatka

Ahoj mám dilema jestli koupit jedno nebo rovnou 2 morčátka kluky bráchy. Bude opravdu jednomu smutno? Nikdy jsme neměli, nevím kolik toho sní, jakou bude mít spotřebu hoblin sena, jak bude řádit v noci…Radši bych nejdřív jedno, ale možná se bojím zbytečně…poradte co je lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4913
20.8.15 13:38

Ahoj, tohle jsmeřešili ve školce, hodně jsme po tom pátrali, nakonec jsme koupili jednu samičku, že samička vícepřilne a bylo to pravda vůbec se nebála, nebyla plachá. Jednoho dne jsme zjistili, že porodila mladé :-), dva kluky, tak museli jít potom pryč, ale přišla nám taková veselejší, takže jsme jí nakoneckoupili další samičku a snesou se dobře, večer hluk nedělají, jen sem tam se honí :-) Sena sežerou vcelku dost, my si sušili svoje. Mají rády slupky z okurek, mrkve, jablka, semínka, tvrdý chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
20.8.15 13:43

My jsme měli 2, když zůstala jenom samička, za 2 týdny po samečkovi uhynula - prý z toho, že jí bylo smutno :nevim: takhle to měli všichni v mém okolí, ale teoreticky kdyby bylo od začátku jenom jedno, tak by si možná zvyklo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
20.8.15 13:45
@berska píše:
Ahoj mám dilema jestli koupit jedno nebo rovnou 2 morčátka kluky bráchy. Bude opravdu jednomu smutno? Nikdy jsme neměli, nevím kolik toho sní, jakou bude mít spotřebu hoblin sena, jak bude řádit v noci…Radši bych nejdřív jedno, ale možná se bojím zbytečně…poradte co je lepší?

dva samečci se budou časem prát o „území“ pokud nestojíš o mladé pak je lepší koupit dvě samičky - snesou se a jsou mazlivější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38883
20.8.15 13:55

Vždycky jsem měla jenom jedno morče (většinou kluka) a nevypadali, že by měli nějakou újmu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.8.15 14:13

@berska ja uz bych morce nikdy nechtěla musí se mu denne kydat a smrdi vic nez krecek kor dve hnedka :nevim: mla jsem dva kluky jako mláďata dobry ale kyz byli vetsi, tak se zacaly rvat :roll: dve holky mela sestrenice a ty dle jejich slov smrdeli ještě vic nez ty dva kluci no takze :nevim: pokud ho fakt chces tak si kup jen jedno morce nebude mit zadnou ujmu ;)

• Citovat
  • Upravit
24362
20.8.15 17:29

@JayLee Morčata teda rozhodně nesmrdí víc, než křeček. Mám doma oboje. Čistím dvakrát za týden (jednou jen odeberu počůrané, pak už vysypu všechno a vymyju).

Ve Švýcarsku nebo kde je chov jen jednoho morčete považován za týrání.
Určitě dvě… Je to i větší legrace je pozorovat, jak si „povídají“ a hopsají. Jedno morče sedí a žere :nevim:

V létě jim stačí plno trávy :lol:, naše se pasou venku. Na noc mají teda seno, i v zimě pak seno a hlavně různou zeleninu. Spotřebu mají velkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
20.8.15 18:30

Spotřebu mají velkou- toho se právě bojím, seno i hobliny budu muset kupovat a pokud sežerou i třeba za den dvě misky zeleniny, to už je výdaj pro nás
tak stejně zas nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24362
20.8.15 20:41

Když není tráva, tak denní dávka zeleniny je třeba
2 mrkve a kus brokolice
Kedlubna i s listím a velká mrkev
Můžou samozřejmě více druhů… Snažím se kupovat „vyřazenou“ zeleninu - oschlou, zvadlou. V žádném případe nesmí nahnilou, plesnivou…

Seno kupuju ve velkých balíkách, jako podestýlku pomůžu hoblinám peletkama na topení - ale musí se tam dát i dost hoblin, aby je to netlačilo do paciček.
Zrní nepotřebujou.

Potřebujou aspoň metrovou klec - to je dost výdaj na začátek.
Máme více zvířat, tak nedokážu vyčíslit, kolik stojí jen ta morčata třeba za měsíc… Hodně objednávám z netu a pro všechnu zvěř dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7047
20.8.15 20:46

Taky máme dvě morčata, ségry. Jsou to skinny morčata, ty žerou teda hodně, takže přes zimu docela mazec.
Jako podestýlku používám tohle: http://www.stelivobortel.cz/…50l-6-p.html
Počítám, že to tak rok vydrží, je toho tam strašně moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38883
20.8.15 20:55

Morce mi za den sní tak 2 malé misky zrní a k tomu salát (většinou vydrží 3 dny… teda sežral by ho nejradši celý hned, ale to by byl citelný zásah do rozpočtu) a zhruba 1-2 mrkve (když je nať, tak dávám i tu). Plus seno. Ale na kolik to vyjde, to nedokážu odhadnout.
Pak dostává zbytky z kuchyně - slupky a špičky od okurky, špičku banánu, vykrojene středy jablek, slupky od melounu (ještě s trochou duziny). V létě pampelišky, jetel.

Piliny stojí cca 100 a vydrží nám tak měsíc, seno 45 Kc na 14 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama