Můj pes náhle zemřel

19.8.15 23:48

můj pes náhle zemřel

Dobrý večer prosím o radu. Měla jsem mladého psa, ještě ani ne ročního. V květnu si zlomil nohu a jezdili jsme na veterinu kde mu ji léčili. Během té léčby se stalo, že pár dní přidušeně dýchal, jakoby ho něco dusilo a tekl mu vodový hlen z nosu. Během pár dní to zmizelo a pes byl v pořádku. Ted v pátek, začal zase přidušeně dýchat, a tekl mu hnis z nosu a očí. Přestal žrát a byl apatický. V neděli ráno pes ještě vyšel z garáže, sotva šel a polehával. Sýpal lehl si, a během pár hodin, možná dvě tři hodiny, zemřel. Vyčural ještě vodovou krev a když jsme ho mrtvého zvedli že ho odneseme, tekla mu z nosu proudem voda s krví. Do ted nechápeme co se stalo a jakto že pes během dvou dní tak rychle zemřel. Moc prosím o názor, co by to mohlo být. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32406
19.8.15 23:52

Uvolněná sraženina třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
20.8.15 00:01
@smyzna1 píše:
Dobrý večer prosím o radu. Měla jsem mladého psa, ještě ani ne ročního. V květnu si zlomil nohu a jezdili jsme na veterinu kde mu ji léčili. Během té léčby se stalo, že pár dní přidušeně dýchal, jakoby ho něco dusilo a tekl mu vodový hlen z nosu. Během pár dní to zmizelo a pes byl v pořádku. Ted v pátek, začal zase přidušeně dýchat, a tekl mu hnis z nosu a očí. Přestal žrát a byl apatický. V neděli ráno pes ještě vyšel z garáže, sotva šel a polehával. Sýpal lehl si, a během pár hodin, možná dvě tři hodiny, zemřel. Vyčural ještě vodovou krev a když jsme ho mrtvého zvedli že ho odneseme, tekla mu z nosu proudem voda s krví. Do ted nechápeme co se stalo a jakto že pes během dvou dní tak rychle zemřel. Moc prosím o názor, co by to mohlo být. Děkuji moc.

Nemohla to být nějaká infekce? Měl všechna očkování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
20.8.15 00:01

Na pitvu a budeš to pravděpodobně vědět jistě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
20.8.15 00:02
@Zabatko píše:
Nemohla to být nějaká infekce? Měl všechna očkování?

Tak jsem hodila do googlu psinku a vypadá to na to!!! Mrkni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
20.8.15 00:03
@Zabatko píše:
Tak jsem hodila do googlu psinku a vypadá to na to!!! Mrkni.

Psince se také někdy říká psí spalničky. Je to choroba mimořádně nakažlivá a často smrtelná. Mezi příznaky patří dechové potíže, výtok z nosu a očí, gastroenteritida (zánět žaludku a střev) a nervové příznaky.
Pokud zvíře přežije počáteční atak viru, má často trvalé následky jako jsou deformované zuby, nervové tiky nebo predispozice k silným epileptickým záchvatům. Léčba je často neúčinná kvůli dlouhé inkubační době (často i tři týdny). Po vzplanutí je obvykle již pozdě na vakcinaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32406
20.8.15 00:05

No jo, vypadá to dle příznaků vážně na to…a pokud jste byli často na veterině, tak tam se mohl i nakazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
20.8.15 00:08
@vodolejka píše:
No jo, vypadá to dle příznaků vážně na to…a pokud jste byli často na veterině, tak tam se mohl i nakazit.

No pokud pes nebyl očkovaný proti psince, tak je to závažná nedbalost, protože štěňata se právě očkují od 6. týdne. Úmrtnost na psinku je 80 - 90%. Takže fatální chyba chovatele i majitele!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
20.8.15 00:09

Proti psince se očkuje :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32406
20.8.15 00:13

Náš pes kdysi, ale to jsem ještě byla malá chytil psinku, ještě před očkováním bohužel. Byla to fenka, přežila, ale od té doby byla strašně zlá, prostě jí šáblo. A měla pak už pořád strašně moc rozpraskaný suchý čumáček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32406
20.8.15 00:14

Ale netekla jí krev ani nosem a ani močí. Měla ten výtok z nosu a očí, jakoby obr rýmu a šíleně kašlala, plus se motala a vůbec nejedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 00:22

To si práve nemyslím že je to psinka, jelikož to těžké dýchání a hlen z nosu, to už měl tehdy v květnu ale jen pár dní. tehdy když mu vet léčil zlomenou noh řekl jen, co má s noem jestli nemá nějaké autoimunitní onemocnění, npříklad jak lidi mají stma.pak to ustalo. a začalo až ted. kdyby měl psinku, netrvalo by to tři měsíce. proo mi to vrtá hlavou. nechápu to. napadá mě jen vrozená vada či defekt na srdci plicích nebo ledvinách. opravdu to nechpu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 00:23
@Zabatko píše:
No pokud pes nebyl očkovaný proti psince, tak je to závažná nedbalost, protože štěňata se právě očkují od 6. týdne. Úmrtnost na psinku je 80 - 90%. Takže fatální chyba chovatele i majitele!!!

a kdo tu psal že pes nebyl očkovaný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32406
20.8.15 00:24

No tak jestli měl autoimunitní onemocnění, tak tam je to nevyzpytatelné, mohlo se to po úrazu rozjet, má to různé projevy. Velmi často právě v plicní podobě nebo na ledvinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32406
20.8.15 00:26

Nevím, jaká onemocnění v tomhle směru mají zvířata, ale u lidí má na ledviny či oblast ORL dopad např. Wegenerova granulomatoza a nebo Lupus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama