Chováte někdo slepice?

Attila8
19.8.15 11:48

chováte někdo slepice?

Hezký den, možná mě sprdnete co sem tahám slípky, ale já nevím kde se zeptat :think: rovnou píšu jsem úplný začátečník, slepici jsem dřív viděla max u sousedů přes plot!!ale i tak mě prosím neurážejte, nenadávejte mi atd, díky, jen mi prosím poraďte, co byste udělali v mém případě. Před třemi týdny jsem si dovezla tři slepice z takových těch velkochovů jak je tam mají ve velké hale, koupila jsem si jednu sussex, jednu modrou a jednu kropenatou. Uběhlo 14 dní a přijela k nám pojízdná prodejna, protože jsme se shodli že tři jsou přeci jen málo, koupili jsme si ještě dvě jednu leghornku (ta už snáší :) ) a druhou vlašku koroptví. No a hned první den ta sussex napadla tu vlašku a šla jí přímo po hlavě, říkala jsem si že si na sebe zvyknou, ale bylo mi jí líto, tak jsem ve výběhu udělala ze šprušlí takový plot kam si může ta vlaška zalézt a ostatní na ni nemůžou, jsou to proti ní krocani, takže se mezi šprušlemi neprotáhnou…dávám ji zvlášť jídlo a vodu, no ale na druhý den se k té sussex přidala ještě ta modrá a obě stojí u plotku a čekaj jak se přiblíží ta vlaška aby ji žďobly!! :pocitac: výběh mají velký cca 12 m dlouhý a někde metr a půl až dva metry široký, ale hromadu hodin tráví u nás na zahradě, takže si myslím že místa mají dost, na noc si všechny zalezou do kurníku i ta vlaška ale ráno jak vylezou honba začíná :roll: pozorovala jsem je a ta sussex ráda nabíhá i na ostatní, ale nic si z ní nedělaj tak je nechá být a ta modrá je její pravá ruka…co byste dělali? Mám ještě počkat? už to takhle jde týden. Nebo mám klepnout tu vlašku? Nebo ty dvě zákeřnice? leghornka s kropenkou nic neřeší, jsou to hodné nekonfliktní pipky.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.8.15 11:51

@Attila8 nekdo si rekne ze jsem kruta ale zkus ty utocne skropit studenou vodou az zacnou utocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
19.8.15 11:52

@Ondrášovka.N já je u toho pleskla rukavicí přes palici tak odběhly z hudrováním a dnes jsem se nakrkla a ty dvě ludry zavřela spolu na celý den do kurníku ( s vodou a jídlem ) bez možnosti pastvy a zábavného hrabání, protože jsem od rána poslouchala jak ta vlaška naříká když se jim podařilo ji ďobnout přes plotek… :nevim:

• Citovat
  • Upravit
3734
19.8.15 11:53

Naopak, jsi tu správně :palec: kde jinde řešit slepice než na emiminu. Chovu zdar :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
19.8.15 11:57

@Attila8 nase babicka to vyresila koupenim kohouta a dodneška je v chovu poradek :palec:

• Citovat
  • Upravit
@Vermion píše:
Naopak, jsi tu správně :palec: kde jinde řešit slepice než na emiminu. Chovu zdar :mavam:

Já taky četla nadpis- chováte se někdo jako slepice? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Attila8 rukavice je naprd, to musis byt hned u nich. Porid si hadici a krop je :D nebo porid stejnou rasu treba 10kusu a k nim kohouta at je spracuje on. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
19.8.15 12:01

Ahoj, tak my slepice máme a tento problém jsme měli vždy, když jsme přinesli nové členky..Vždy si vybraly tu nejslabší, nebo všechny nové příchozí a útočily. Zpočátku nám i některé uhynuly, ale byly to takové ty rok snášející, z výprodeje, takové chudinky..Prostě jsme je na čas separovali, nebo chodili a odháněli klacíkem..Teď nám kohout zmasakroval slepici, tak byla 3 týdny osamocená a kupodivu byla zpět přijata v pohodě..Nic než separace a odhánění asi nepomůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
19.8.15 12:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
19.8.15 12:04
@JayLee píše:
@Attila8 nase babicka to vyresila koupenim kohouta a dodneška je v chovu poradek :palec:

A to je pravda, akorát pozor na drápy, i kohout to občas přežene :mrgreen: :mrgreen: Když je pustíme z výběhu na celou zahradu, tak jdou všichni za kohoutem, do té doby, to byly neukázněné potvory..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17939
19.8.15 12:04
@Attila8 píše:
@Ondrášovka.N já je u toho pleskla rukavicí přes palici tak odběhly z hudrováním a dnes jsem se nakrkla a ty dvě ludry zavřela spolu na celý den do kurníku ( s vodou a jídlem ) bez možnosti pastvy a zábavného hrabání, protože jsem od rána poslouchala jak ta vlaška naříká když se jim podařilo ji ďobnout přes plotek… :nevim:

Ä tomu rikam vychova :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
19.8.15 12:06
@roksy25 píše:
A to je pravda, akorát pozor na drápy, i kohout to občas přežene :mrgreen: :mrgreen: Když je pustíme z výběhu na celou zahradu, tak jdou všichni za kohoutem, do té doby, to byly neukázněné potvory..

jj no presne do te doby vladla anarchie mezi slepicemi ale s prichodem kohouta jako klid a pohoda :pankac: ono ty drapy se nejak zastrihavaj bo brousi ne ty ostruhy? :think: ja ji je babicce taky kupovala ona je ma jak vnoučata ty slípky :lol: zase je to pekny jak je ma ochoceny no :andel:

• Citovat
  • Upravit
Attila8
19.8.15 12:09

Nad kohoutem jsem uvažovala, ale manžel o kohoutovi nechce ani slyšet, navíc co mi každý tady z okolí říká tak prej kohouta ne a mě se do kohouta taky nechce, zmetek jen žere ale nic nedává :mrgreen: :mrgreen: chlap no :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
19.8.15 12:10
@JayLee píše:
@Attila8 nase babicka to vyresila koupenim kohouta a dodneška je v chovu poradek :palec:

Tak tak, nedostatek sexu se projevuje klidně i agresí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38882
19.8.15 12:12

Pořídila bych k nim kohouta. U nás se taky moc nesnášeli mladý a starý, ale s kohoutem už je klid. A to je oproti slepicím prťavý (máme nějakou zakrslou rasu, která vypadá aspoň hezky, když už nic jinýho :D). Něco takovýho http://zvirata.hyperinzerce.cz/…idka-beroun/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama