Jedno topení v bytě - jak to řešit?

Anonymní
9.11.20 21:18

Jedno topení v bytě

Zdravím :mavam: Řeší se tady všechno, vždy někdo poradí tak to zjistím.
Máme problém s bytem. Bydlíme s partnerem v bytě 1+1.. problém začíná tím, že jedna místnost je kuchyně a zároveň „koupelna“ je to tak, že v kuchyni je daný správný kout :roll:
To by se ještě dalo nějak zvládnout, ale větší problém je ten, že topení máme pouze v pokoji kde spíme… Takže je tady od doby co ce venku ochladí zima. Nevím jak to řešit, jsem mladá holka a je to náš první byt tak není tolik zkušenosti :,( jestli se obrátit na majitele a požadovat topení, nebo jestli to není jeho povinnost. Za každou radu budu ráda. Hezký večer všem. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9881
9.11.20 21:22

Tak to musí jít o fakt maličký kutloch. Pokud se nemýlím, topení je určeno podle m2 :nevim: spíš budete bydlet v jedné velké, předělené místnosti, ne? Osobně bych hledala jiný byt. Ať zvolíš jakoukoliv možnou variantu, nedoplatíš se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20325
9.11.20 21:24

Zalezi jak to velke, ale asi bych hledala lepsi byt, tohle musi byt divne, představa ze se sprchuju a pritel si ve stejne místnosti vari večeři je teda silena :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24654
9.11.20 21:29

Dokud jsme bydleli ve 2 + 1 používali jsme celou zimu topení jen v obýváku a stačilo to. Je pravda, že jsme zvyklí v ložnici netopit (ani nyní tam není zapnuté topení) a v koupelně osprchnutí zvládáme taky bez přitápěni. Takže bych pořídila do koupelny nějaký malá přímotop na vykoupání a kuchyň bys měla z obýváku vytopit.

Koukám, že jsem nepochopila, kde je sprcha, takže tam stačí vytopit tu kuchyň.

Pro uklidnění, že jsou na tom lidi i hůř. Viděla jsem byt, kde neměli koupelnu vůbec.

Příspěvek upraven 09.11.20 v 21:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2921
9.11.20 21:29

Já už takový byt viděla, kamarádka takhle pár let žili. Majitel asi nemá povinnost vám shánět topení, ale můžete si koupit přímotop do zásuvky. Ne žebřík. Topí super, máme ho v koupelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7856
9.11.20 21:30

Buď se domluvíte s majitelem na přímotopu nebo ti nezbyde nic jiného než topit troubou…aspoň před koupelí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 21:32

@Aduš8 @Kriss Tina Tak byt je to velký, samozřejmě z toho nejsme nadšení, ale byli jsme rádi že jsme aspoň něco našli :) samozřejmě Kdyby byla možnost jít jinam jdeme hned. Ale bohužel momentálně na tom nejsme finančně nejlíp, a máme pejska a je problém najít byt kde pes nevadí.

• Citovat
  • Nahlásit
1641
9.11.20 21:36

Já bych tipla, že to je nějak na divoko rekonstruovaná garsonka. Obecně, mladý člověk toho snese hodně, jste mladí a hřejete se navzájem :palec:. Předpokládám, že rozhodují i finance a nechce se vám znovu investovat. Celkem drahým řešením je si koupit přímotop nebo hodně vařit a tím dělat teplo. Jinak se v panelácích vylepšovalo teplo tak, že se natahly kovové desky mezi stupačky a tím se zvyšovala plocha topení.
Ale jinak chápu, po škole jsem nějakou dobu bydlela na nemocničních ubytovnách. Jedna měla společnou sociálku na chodbě, další měla nábytek starší než já a hned vedle byl záchranářský heliport…to byly časy :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 21:47

@Aspera Tak dá se říct, že my taky nemáme koupelnu… V jedné místnosti spíme tam máme topení ale jinak druhá místnost je kuchyně a rohu daný sprchový kout… A v té místnosti žádné topení.. takže zima.. plus starý okna kde profukuje :roll:
Ale ano, jsou na tom lidí hůř.

• Citovat
  • Nahlásit
24654
9.11.20 21:49
@Anonymní píše:
@Aspera Tak dá se říct, že my taky nemáme koupelnu… V jedné místnosti spíme tam máme topení ale jinak druhá místnost je kuchyně a rohu daný sprchový kout… A v té místnosti žádné topení.. takže zima.. plus starý okna kde profukuje :roll:
Ale ano, jsou na tom lidí hůř.

Já když si vzpomenu na náš první byt, tak to taky stálo za to. Vydrželi jsme tam přes 2 roky a pak rychle pryč. Ten byt strašně promrzal. Měli jsme plynové přímotopy, takže se nedali nechat puštěné bez dozoru. Chodili jsme domů do zimy děs. Ještě, že než se narodily děti, že jsme šli pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 22:01

V teplejších dnech je to v pohodě, ale jak začne zima tak je to peklo :? Tak to budeme muset řešit přímotopem a snad se doplatime :nevim:
Vám přeji ať se daří :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
9453
9.11.20 22:02

Okna se dají zatěsnit těsněním, do kuchyně kupte přímotop nebo takový ten sálavý panel, mrkněte na spotřebu, výkon, atd., co bude nejlepší. Jde to v pohodě pořešit.
Ale asi by se toho měl ujmout chlap, tohle je taková poněkud chlapštější práce… (ne že budeš někde něco montovat ty…!)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9722
9.11.20 22:04

Máme byt cca 50m2, 2+kk a topení máme také jen v obýváku - plynová kamna. A stačí nám to bohatě, ze všech stran máme sousedy a je tu teplo. V ložnici netopíme, máme radši chladněji na spaní. V koupelně taky topení není, ale je tak maličká, že se vyhřeje párou ze sprchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18315
9.11.20 22:04

Kup si olejový radiátor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
9.11.20 22:06

https://olejove-radiatory.heureka.cz/…-soh-3311bk/

Spotreba naplno cca 2300 watu tj za hodinu provozu plus minus 11kc. A docela to dokaze dobre vytopit jednu mistnost tak za ty dve hodinky. Takze cca 700 mesicne navic za elektriku v tom chladnesim obdobi. Jako levny to asi uplne neni, ale porad lepsi nez mrznout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat