Jednoleté zkrácené studium (dálkové?)

2.12.19 18:07

Jednoleté zkrácené studium (dálkové?)

Ahoj, na internetu jsem nemohla najít moc info ohledně jednoletého zkráceného studia. Tedy, na jedné takové jednoleté pomaturitní jazykové škole právě jsem, jen by mě zajímalo, jestli se na takové studium dá jít i podruhé hned po sobě s tím, že bych neztratila status studenta. Jaké obory u takového studia je možné ještě studovat, příp. dá se takto studovat i dálkově? Přesněji bych měla zájem o grafiku/malbu/kresbu/ilustraci, případně bych si ale byla schopna vybrat i mezi jinými obory, pokud se tedy nabízí i něco jiného než jazyky. Děkuji moc za odpovědi, snad to není moc hloupá otázka.. :zed:
Chtěla bych samozřejmě na VŠ, ale stěhování se daleko od domova nepřichází příští rok moc v úvahu, prosím, pochopte to a snad se tu nebude místo školy řešit tohle.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2839
2.12.19 19:04

Status studenta neexistuje. Tebou zmiňované obory jsou na VŠ. Jednolete pomaturitni studium bývá právě jen jazykovka. VŠ neznamená stěhování milion km daleko. VŠ je ve spoustě měst a kolem nebo spolubydleni v pronajaté. pokoji té vyjde třeba na 3,5 tis měsíčně. Můžeš studovat dálkové a u toho pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
2.12.19 19:11

Myslím, že dálkové studium VŠ snad už ani neexistuje. Maximálně kombinované, v blocích. Pokud by to pro tebe bylo schůdné, prohlídni si nabídky jednotlivých škol, Bc. bývá v kombi často. Ale mně tedy už neuznávali některé slevy, takže s tím statutem studenta to bude složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 19:15

Tak teď jsem před chvílí našla tohle, tak nevím, co si o tom myslet :think: https://www.beanstankov.cz/…tni-studium/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 20:19

Ještě jedna otázka.. Kdybych řádně ukončila studium, poté šla rok pracovat a po roce se přihlásila na Bc. studium, tak už hádám výhody studenta znovu nedostanu a budu muset sama platit ZP, je to tak? :think: Vůbec se v tomhle nevyznám.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:12

Studentske vyhody plati pouze pri dennim studiu a do 26 let veku. Za techto podminek je zdrsvotni pojisteni hrazeno statem. Pokud je stdium kombinovane nebo je studentovi vicenez 26, ma student povinnost platit si zp/mit zamestnani, ze ktereho bude zp odvadeno. @Thorn48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama