Reklama

Jednorázové podání UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:25
Jednorázové podání UM

Ahojte maminky,
kojím svého 9tydenniho syna, prospívá bez problémů, občas bojujeme s prdiky, ale nic vážného. Prostě standardní 2mesicni miminko :)

Dneska jsem zjistila, že budu potřebovat v úterý na půl dne odjet. S hlídáním není problém, tatínek je šikovný. Jen to vyjde na 3 kojení, včetně večerního. A já nezvládnu tolik odstrikat, aby kluci měli dostatek.

Proto se ptám - co se stane, když třeba 1 z těch 3 kojení dáme UM místo MM?

Děkuji zkušenějším za rady :)

Přečtěte si článek: Miminko 2 měsíce: Z novorozence kojencem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 09:32

No určitě bych zkusila dopředu jestli ti um bude vůbec pít a jestli vůbec vezme flašku

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:39
@ka2ka píše:
No určitě bych zkusila dopředu jestli ti um bude vůbec pít a jestli vůbec vezme flašku

Aha, dobře, děkuji moc - to mě nenapadlo :( Vyzkouším dneska večer.

Řeším spíš, jestli mu to nějak nerozhodi zažívání? Když je zvyklý na MM a teď mu dáme UM…

Keyllah
Echt Kelišová 8770 příspěvků 29.03.18 09:41

@usmevava_mami to by nebyl až takový problém, Stejně mu tu flašku dáš i se svým MM, tak jedno UM mu nijak neuškodí, ale vyzkoušej, jestli si to z té flašky vůbec vezme.

ivašot.
Kelišová 6244 příspěvků 29.03.18 09:41

Já měla u obou kojených dětí problém, že naprosto odmítaly flašku. Radši by se uřvaly, než by se z ní napily.
Jinak bych se umělého mléka nebála.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:43
@ivašot. píše:
Já měla u obou kojených dětí problém, že naprosto odmítaly flašku. Radši by se uřvaly, než by se z ní napily.

Fuuuu, tak to jsem zvědavá, jak se s tím poperem. Ale kojím přes kloboučky, tak si říkám, že by to snad pro něj nemusela být taková změna…

Teniska7
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 29.03.18 09:43

Presne, aby mimco vubec vzalo flasku. My to trenovali skoro tri mesice :roll:

A nemuzes odstrikat postupne a dat to do mrazaku? Do utery casu dost. Kluci si kdyz tak poradi - strikacka treba.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31670 příspěvků 29.03.18 09:44

Zkus to… mně se kluk při kojení napil z láhve jednou. Myslela jsem, že mám vyhráno a když odejdu, tak se z flašk napije. Chyba a radši chlapovi řval, než aby se napil.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15590 příspěvků 29.03.18 09:45

Pokud prcek nevezme flašku, další alternativa je nakrmit ho stříkačkou, a mléko nechat stékat nejlépe po prstě.
Pokud malý dostane UM jednou za delší čas, vadit by to nemělo.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 10:00

Dámy, moc vám všem děkuji za informace.

Odstrikavat se snažím, ale mezi kojeními se mi podaří odstrikat max 20 ml, nevím, kde je problém :(

Dneska večer zkusíme lahvičku poprvé a uvidíme, snad to půjde.

Myslíte, že mám nechat rovnou krmit taťku, aby malý viděl, že nejenom máma dává mléko? :)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15590 příspěvků 29.03.18 10:05
@usmevava_mami píše:
Dámy, moc vám všem děkuji za informace.

Odstrikavat se snažím, ale mezi kojeními se mi podaří odstrikat max 20 ml, nevím, kde je problém :(

Dneska večer zkusíme lahvičku poprvé a uvidíme, snad to půjde.

Myslíte, že mám nechat rovnou krmit taťku, aby malý viděl, že nejenom máma dává mléko? :)

problém v tom nehledej. Při sání kojenec automaticky dráždí bradavku k vypuzování mléka, při odstříkávání se nic takového neděje. Takže to cedíš tak nějak mechanicky. Já mám odkojeno roky, ale odstříkávání mi nikdy nešlo.
Nechala bych tatínka, at si to vyzkouší a natrénuje techniku.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 10:14

Jste všechny opravdu moc hodne, děkuji za cenné rady!

A taky si vážím toho, že mě tu nikdo neodsuzuje, že si dovolím od prcka odjet (s čímž už jsem se setkala dnes ráno naživo)…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 10:15

Zkusila bych tu stříkačku, já takto dokrmovala dceru. At potom nezleniví a nebude pak chtít sát z prsa. Ze stříkačky musí sát.

kamcaKr
Kecalka 468 příspěvků 29.03.18 10:50

Nebo kdyby nesla flaska ani strikacka, tak my jednou dali 60ml po lzickach..bylo to trochu zdlouhavy, ale najedla se. Ze strikacky se davila, ona je fajn spis pro mensi miminka :)

vertunka
Závislačka 4573 příspěvků 29.03.18 11:02

Urcite mu jednorazove UM neuskodi. Za me doporucuji Hipp combiotic, je lehce stravitelny. A s tou lahvickou by to chtelo nejakou co vypada jako bradavka - Avent nebo Tommy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama