Jednorázové podání UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:25
Jednorázové podání UM

Ahojte maminky,
kojím svého 9tydenniho syna, prospívá bez problémů, občas bojujeme s prdiky, ale nic vážného. Prostě standardní 2mesicni miminko :)

Dneska jsem zjistila, že budu potřebovat v úterý na půl dne odjet. S hlídáním není problém, tatínek je šikovný. Jen to vyjde na 3 kojení, včetně večerního. A já nezvládnu tolik odstrikat, aby kluci měli dostatek.

Proto se ptám - co se stane, když třeba 1 z těch 3 kojení dáme UM místo MM?

Děkuji zkušenějším za rady :)

Přečtěte si článek: Miminko 2 měsíce: Z novorozence kojencem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12952 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 09:32

No určitě bych zkusila dopředu jestli ti um bude vůbec pít a jestli vůbec vezme flašku

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:39
@ka2ka píše:
No určitě bych zkusila dopředu jestli ti um bude vůbec pít a jestli vůbec vezme flašku

Aha, dobře, děkuji moc - to mě nenapadlo :( Vyzkouším dneska večer.

Řeším spíš, jestli mu to nějak nerozhodi zažívání? Když je zvyklý na MM a teď mu dáme UM…

Keyllah
Echt Kelišová 9476 příspěvků 29.03.18 09:41

@usmevava_mami to by nebyl až takový problém, Stejně mu tu flašku dáš i se svým MM, tak jedno UM mu nijak neuškodí, ale vyzkoušej, jestli si to z té flašky vůbec vezme.

ivašot.
Kelišová 6576 příspěvků 29.03.18 09:41

Já měla u obou kojených dětí problém, že naprosto odmítaly flašku. Radši by se uřvaly, než by se z ní napily.
Jinak bych se umělého mléka nebála.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 09:43
@ivašot. píše:
Já měla u obou kojených dětí problém, že naprosto odmítaly flašku. Radši by se uřvaly, než by se z ní napily.

Fuuuu, tak to jsem zvědavá, jak se s tím poperem. Ale kojím přes kloboučky, tak si říkám, že by to snad pro něj nemusela být taková změna…

Teniska7
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 29.03.18 09:43

Presne, aby mimco vubec vzalo flasku. My to trenovali skoro tri mesice :roll:

A nemuzes odstrikat postupne a dat to do mrazaku? Do utery casu dost. Kluci si kdyz tak poradi - strikacka treba.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32537 příspěvků 29.03.18 09:44

Zkus to… mně se kluk při kojení napil z láhve jednou. Myslela jsem, že mám vyhráno a když odejdu, tak se z flašk napije. Chyba a radši chlapovi řval, než aby se napil.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16475 příspěvků 29.03.18 09:45

Pokud prcek nevezme flašku, další alternativa je nakrmit ho stříkačkou, a mléko nechat stékat nejlépe po prstě.
Pokud malý dostane UM jednou za delší čas, vadit by to nemělo.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 10:00

Dámy, moc vám všem děkuji za informace.

Odstrikavat se snažím, ale mezi kojeními se mi podaří odstrikat max 20 ml, nevím, kde je problém :(

Dneska večer zkusíme lahvičku poprvé a uvidíme, snad to půjde.

Myslíte, že mám nechat rovnou krmit taťku, aby malý viděl, že nejenom máma dává mléko? :)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16475 příspěvků 29.03.18 10:05
@usmevava_mami píše:
Dámy, moc vám všem děkuji za informace.

Odstrikavat se snažím, ale mezi kojeními se mi podaří odstrikat max 20 ml, nevím, kde je problém :(

Dneska večer zkusíme lahvičku poprvé a uvidíme, snad to půjde.

Myslíte, že mám nechat rovnou krmit taťku, aby malý viděl, že nejenom máma dává mléko? :)

problém v tom nehledej. Při sání kojenec automaticky dráždí bradavku k vypuzování mléka, při odstříkávání se nic takového neděje. Takže to cedíš tak nějak mechanicky. Já mám odkojeno roky, ale odstříkávání mi nikdy nešlo.
Nechala bych tatínka, at si to vyzkouší a natrénuje techniku.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 29.03.18 10:14

Jste všechny opravdu moc hodne, děkuji za cenné rady!

A taky si vážím toho, že mě tu nikdo neodsuzuje, že si dovolím od prcka odjet (s čímž už jsem se setkala dnes ráno naživo)…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 29.03.18 10:15

Zkusila bych tu stříkačku, já takto dokrmovala dceru. At potom nezleniví a nebude pak chtít sát z prsa. Ze stříkačky musí sát.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.03.18 10:50

Nebo kdyby nesla flaska ani strikacka, tak my jednou dali 60ml po lzickach..bylo to trochu zdlouhavy, ale najedla se. Ze strikacky se davila, ona je fajn spis pro mensi miminka :)

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 29.03.18 11:02

Urcite mu jednorazove UM neuskodi. Za me doporucuji Hipp combiotic, je lehce stravitelny. A s tou lahvickou by to chtelo nejakou co vypada jako bradavka - Avent nebo Tommy.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >