Jednotné přijímačky na SŠ. Váš názor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amygdaa
Povídálka 48 příspěvků 22.04.18 19:36
Jednotne prijimacny na SŠ.Vas nazor?

Ahoj.Co rikate na jednotne prijimaci zkousky na stredni skoly a uciliste? Za sebe mohu rict, ze se mi to vubec nelibi. Domnivam se, ze kazda skola ma na sve budouci studenty urcite naroky a mela by si podle techto kriterii sama sestavit prijimaci zkousky. Alespon za meho mladi to takto fungovalo.Dale mi prijde hrozne, ze decka jsou ze zkousek
vystresovana a na rozhodnuti, zda je skola prijme, musi cekat dele nez 14dni.Ano,chapu, ze jim neuskodi ucit se trpelivosti, ale tohle mi prijde moc.Syn porad premysli, co a jak napsal a nenapsal. Navrhuji si touto debatou zkratit cekani na vysledky. Hezky den vsem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Neúnavná pisatelka 19394 příspěvků 22.04.18 19:40

Čekat na výsledky bude už pořád, tak si zvykne, no :nevim: Mně zase přijde zvláštní děti tak strašně chránit. Já si myslím, že každý středoškolák by měl mít určitou úroveň matematiky a ČJ… Však z toho taky bude maturovat. Já si pamatuji, jak si moje známé učitelky pochvalovaly, že konečně budou přijímačky, když je pak viděly, bylo jim z té žalostně nízké úrovně do pláče. Nechtějí po nich žádné strašné výkony :nevim: Ale souhlasím, že by asi měly být individuálnější podle škol, nicméně na uměleckou stejně budeš dělat talentovky… I teď.

Uživatel je onlineAspera
Neúnavná pisatelka 19717 příspěvků 22.04.18 19:41

Jednotné přijímačky mi nevadí. Líbí se mi hlavně ta možnost, psát test dvakrát a pak se vybere ten lepší. To že na gympl mají jiné požadavky než jinde se rozdělí pomocí bodů. Na gympl potřebují přes 35 na učňák jim stačí např. 10. Spíš mě vadí, že mi přijde, že hromada dětí na přípravu dlabe a pak se diví, že to neumí. A to, že ubyly děti, základky zrušily třídy, ale střední ne a berou tam pořád kde koho a úroveň jde strašně dolů, protože učí ty co tam nemají co dělat. Čekání 14 dnů mi přijde zbytečné, měli by to dle mě zvládnou dřív, tohle už je zbytečný stres.

Uživatel je onlineAspera
Neúnavná pisatelka 19717 příspěvků 22.04.18 19:44
@radkka píše: Čekat na výsledky bude už pořád, tak si zvykne, no :nevim: Mně zase přijde zvláštní děti tak strašně chránit. Já si myslím, že každý středoškolák by měl mít určitou úroveň matematiky a ČJ… Však z toho taky bude maturovat. Já si pamatuji, jak si moje známé učitelky pochvalovaly, že konečně budou přijímačky, když je pak viděly, bylo jim z té žalostně nízké úrovně do pláče. Nechtějí po nich žádné strašné výkony :nevim: Ale souhlasím, že by asi měly být individuálnější podle škol, nicméně na uměleckou stejně budeš dělat talentovky… I teď.

To je taky můj názor, že přijímačky jsou pořád primitivní a stačí se trošku učit. Jenže děti si myslím, že z pár vzorových příkladů budou umět všechno. Už zapomínají na to, že musí počítat, počítat, počítat. Pak by je takové přijímačky nezaskočily. My jsme na přijímačky museli spočítat celého Bělouna a dostali jsme se pak všichni kam jsme chtěli.

P4ja
Závislačka 3721 příspěvků 22.04.18 19:44

@Amygdaa Tak zase mají dva pokusy na to to napsat, to není tak špatné. Navíc xy přípravných kurzů a testy nanečisto.
A stres je taky potřeba, ať vidí, že to není zadarmo.

Jinak si myslím, že si každá škola vybere ty nejlepší jako to bylo dřív. A taky si každá škola může stanovit hranici bodů, které musí v každé části nasbírat + body navíc za soutěže, známky atd. Takže se to ovlivnit dá.

P4ja
Závislačka 3721 příspěvků 22.04.18 19:47

@Aspera No spíš je problém, že spousta těch úkolů je postavená na tom, že si to děti musí přečíst a umět logicky myslet. A samozřejmě pak to bez chyby spočítat. Což je pro dnešní mobilní generaci průšvih. A šprtům jen šprtání nestačí.

neumisa
Neúnavná pisatelka 18995 příspěvků 22.04.18 19:50
@Aspera píše:
To je taky můj názor, že přijímačky jsou pořád primitivní a stačí se trošku učit. Jenže děti si myslím, že z pár vzorových příkladů budou umět všechno. Už zapomínají na to, že musí počítat, počítat, počítat. Pak by je takové přijímačky nezaskočily. My jsme na přijímačky museli spočítat celého Bělouna a dostali jsme se pak všichni kam jsme chtěli.

letos dělal syn přijímačky a neřekla bych, že matematika byla primitivní. Byť syn není lempl a poctivě se připravoval, po prvním kole mi nedokázal říct, jak test napsal. Prostě to nebyl schopen odhadnout. Druhé kolo mu přišlo o něco jednodušší, i proto, že věděl, do čeho jde.

čekání na výsledky je ubíjející pro něj i pro nás, rodiče.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 22.04.18 19:53
@Amygdaa píše:
Ahoj.Co rikate na jednotne prijimaci zkousky na stredni skoly a uciliste? Za sebe mohu rict, ze se mi to vubec nelibi. Domnivam se, ze kazda skola ma na sve budouci studenty urcite naroky a mela by si podle techto kriterii sama sestavit prijimaci zkousky. Alespon za meho mladi to takto fungovalo.Dale mi prijde hrozne, ze decka jsou ze zkousek
vystresovana a na rozhodnuti, zda je skola prijme, musi cekat dele nez 14dni.Ano,chapu, ze jim neuskodi ucit se trpelivosti, ale tohle mi prijde moc.Syn porad premysli, co a jak napsal a nenapsal. Navrhuji si touto debatou zkratit cekani na vysledky. Hezky den vsem.
Škola nemůže mít svá kritéria. To je nesmysl. Musí přijmout žáky do budoucna schopné odmaturovat státní maturitu..jed­notnou. Jednotné přijímací zkoušky jsou logickým vyústěním tohoto trendu. Pravda ale je že kupa děti se na takové prijimacky natrenuje jak cvičené opičky a pak propadají v prváku protože tam už to nestačí.

P4ja
Závislačka 3721 příspěvků 22.04.18 19:54
@neumisa píše:
letos dělal syn přijímačky a neřekla bych, že matematika byla primitivní. Byť syn není lempl a poctivě se připravoval, po prvním kole mi nedokázal říct, jak test napsal. Prostě to nebyl schopen odhadnout. Druhé kolo mu přišlo o něco jednodušší, i proto, že věděl, do čeho jde.čekání na výsledky je ubíjející pro něj i pro nás, rodiče.

Protože to není jen o počítání, ale logickém myšlení. To samé čeština. Ale nechápu jednotné přijímčky nejsou poprvé. Většina učitelů má staré testy a nebo nějaké testové sady. Existují přípravné kurzy a pořád je s tím problém.

Uživatel je onlineAspera
Neúnavná pisatelka 19717 příspěvků 22.04.18 19:55
@neumisa píše:
letos dělal syn přijímačky a neřekla bych, že matematika byla primitivní. Byť syn není lempl a poctivě se připravoval, po prvním kole mi nedokázal říct, jak test napsal. Prostě to nebyl schopen odhadnout. Druhé kolo mu přišlo o něco jednodušší, i proto, že věděl, do čeho jde.čekání na výsledky je ubíjející pro něj i pro nás, rodiče.

Tak jak test vypadá snad musel vědět z přípravy. Já jsem si prošla oba testy a je to furt na jedno brdo od doby co to začalo a dávají testy na přípravu na net atd. Je pravda, že jsme na to koukali s manželem a v jednom příkladu se zasekl, ale hodně podobný příklad byl loni, takže děti by už měly vědět. Rovnice, výrazy atd. je vše bez nějakých záludností. Slovní úloha pokud ji pochopí jednoduchá. Dle mě, dítě co nepodcení přípravu a propočítá si ty vzorové testy, případně co mu nejde ještě natrénuje na dalších příkladech musí projít.

@P4ja to je jasné, ale o tom to je. Naučit ty děti číst a myslet. Je super, že mobil umí vše, ale bez něj jsou pak nahraní a neumí nic a to je průšvih.

nozu
Extra třída :D 11054 příspěvků 22.04.18 19:56

@Amygdaa mě to přijde jako dobrý tréning na reálný život. S dcerou jsem byla na dvou přijímačkách na osmiletá gymnázia. Tak uvidíme, jak to dopadne. Právě jednotný systém a možnost započítat ze dvou pokusů ten lepší výsledek mi přijde fajn. čekání mi taky nepřijde tak tragické. Ono většinu zpracují centrálně digitálně, ale pak je spousta pasáží, které se musí hodnotit ručně a uchazečů bylo fakt hodně. Za mě je těh 14 dní na vyhodnocení dobrý výkon.

Amygdaa
Povídálka 48 příspěvků 22.04.18 19:56
@P4ja píše:
@Amygdaa Tak zase mají dva pokusy na to to napsat, to není tak špatné. Navíc xy přípravných kurzů a testy nanečisto.
A stres je taky potřeba, ať vidí, že to není zadarmo.Jinak si myslím, že si každá škola vybere ty nejlepší jako to bylo dřív. A taky si každá škola může stanovit hranici bodů, které musí v každé části nasbírat + body navíc za soutěže, známky atd. Takže se to ovlivnit dá.

To ano, s tim souhlasim.Syn se pripravoval. U nas je tedy na skoly docela naval, tak doufame, ze ho vezmou. Uroven zkousek si nedovolim hodnotit, jsem ze skoly uz spoustu let.Jen me zajimalo, co treba doma rikaji jini devataci, jak to prozivaji a vidi oni.Mam totiz ze sveho okoli dojem, ze decka bojovala spis s matematikou nez s cestinou.

Uživatel je onlineAspera
Neúnavná pisatelka 19717 příspěvků 22.04.18 19:57
@P4ja píše:
Protože to není jen o počítání, ale logickém myšlení. To samé čeština. Ale nechápu jednotné přijímčky nejsou poprvé. Většina učitelů má staré testy a nebo nějaké testové sady. Existují přípravné kurzy a pořád je s tím problém.

Protože děti nechtějí počítat. Manžel procházel s dětmi ty testy a měli co dělat projet ten sešit, protože domácí příprava nula a za hodinu týdně toho moc nestihneš. Takže ti co makali doma pohoda, ostatní se diví.

rokris
Závislačka 4538 příspěvků 22.04.18 19:57
@neumisa píše:

Taky se mi to tedy primitivní nezdálo. Víc děcek bylo zaskočených. Tam je to taky vždy jiné, než když to pak vidí člověk doma. Ona ta atmosféra a časový limit nepřidá.

neumisa
Neúnavná pisatelka 18995 příspěvků 22.04.18 19:58
@P4ja píše:

jo, já vím. u nás není problém to vymyslet, ale nezmotat nějaké primitivní počty :mrgreen: jen jsem chtěla poukázat na to, že páni tvůrci se jaksi neptají na to, co základky učí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Že by slavila? Brodská šla do auta bosa a s oporou, copak si provedla?

Stačila vteřina nepozornosti a neštěstí bylo na světě. Herečka Tereza Brodská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama