Jesličky - dítě 14m

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.01.11 09:38
Jeslicky - dite 14 mesicu

Ahoj holky,
u nás v ulici mame soukrome jestlicky - skolku pro deti asi uz od 3 mesicu. Napadlo me tam davat malou treba na hodinku dve jednou tydne. Mam totiz pocit ze je na me priserne zavisla a jak nemame moznost babicky tak casto, tak je na me docela fixovana. Jakmile sme nekde nemuzu od ni odejit ani na zachod.
Pritom kdyz jedeme do herny odejde okamzite a vubec si me nevsima :-D Lita vsude mozna a mamo nezajem :-D
CO myslite? Jak to muze probehnout… co kdyz odejdu a bude v kuse rvat, protoze ona to vydrzi opravdu dlouho :-D
Nedavam ji tam z casovych duvodu, oba s manzelem pracujeme z domova, ale spis proto aby si trochu navykla byt bez nas a nebyl treba problem dat ji nekdy k babicce az budeme chtit nekam jet :)
CO myslite?

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 14.01.11 09:47

já myslím, že za zkoušku nic nedáš. uvidíš, jak to bude probíhat. já měla klárku v jesličkách od roka na 2 dny v týdnu a byla to pohoda. spíš když byla nemocná, tak byla nešťastná, že nemůže za dětma :-)
a pokud by to neklaplo teď, tak to můžete zkusit znova třeba za měsíc. kamarádky holčička měla v tomhle věku období silné fixace na mámu a hlídání neklaplo. ale je to fakt individuální.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 14.01.11 09:47

Za zkoušku nic nedáš. Já to přibližně v tomto věku taky se synem zkoušela (myslím, že mu bylo 15m). Ty školičky většinou dělají „zkušební návštěvu“ (bez placení). Já tam syna dala na 2 nebo 3 hodinky (už si nevybavuji). Když jsem ho tam přivedla, vpálil mezi děti ani se po mě neohlídl. Nenápadně jsem odešla a strávila ten čas na nákupech a kafi a říkala jsem si, že je to určitě OK (ani jsem moc nestresovala). Když jsem se vrátila, byl uřvanej, měl dudel (!!!) a sestřičky si ho podávali z náruče do náruče. Na další pokus jsem nenašla sílu a zůstali jsme u babičkování (já naštěstí tu možnost mám).

Takže za mě: zkus to a uvidíš. Rozhodneš se pak podle toho, jak to bude probíhat…

mila2113
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 14.01.11 10:02

Taky řeším stejný problém..Nemáme babičky na hlídání a bohužel ani jesle takže budu muset počkat na školku..Pokud bych tu možnost ale měla určitě bych jí využila..Pokud jde o brečení tak určitě jsou zvyklí když mají děti od 3.měsícu :nevim:

Ewule0712
Závislačka 3621 příspěvků 14.01.11 10:31

Pokud to zvládneš Ty bez malé, tak ona bez Tebe taky, pro mě by byl spíš problém ve mě. Pořád bych myslela na to, co se tam děje, když s ní nejsem a ten volný čas bych si vůbec neužila. Ale to je jen v tom, že bych neznala prostředí a lidi, které se tam o ně starají. Jinak mi hlídává tchýně klidně celý den a to mi nevadí. taky záleží na tom, jak moc je dítě samostatné a co umí. Jestli si umí samo hrát apod.
Každopádně asi být Tebou to zkusím.

Patsy
Kelišová 6774 příspěvků 14.01.11 11:46

Takhle malé dítě bych do jeslí nedávála, nezpůsobovala mu trauma, když má na tobě vypěstovanou závislost. V čem ti to vadí? Vždyť je to roční prcek, je jasné, že chce být pořád s tebou :nevim: .

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 14.01.11 12:46

Trauma? Do takovej extremu bych asi nezachazela, zase takovej tyran nejsem :-)))asi spis zkusim tam zajit a poptat se, vyzkouset treba atd…

Zase na druhou stranu nechci vypadat jako krkavci mama, ale dite ktery je na mame extreme zavisli to taky neni imho moc dobry… :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 14.01.11 16:49

Já nevím, jestli chceš slyšet i opačný názor, ale já si myslím, že „jen tak pro legraci“ 13. měsíční dítě žádné jesličky nepotřebuje. Potřebuje být s matkou, se svými rodiči, v rodině. Nemám pochopení ani pro matky, které pracují a proto dají tak malé dítě do kolektivního zařízení, ale to je jiná kategorie a jejich věc.

Moje děti jsou se mnou, pokud nebudu muset - zdravotní důvody,„vyšší moc“ nebo tak něco, nikam je dávat nebudu. Syn byl ode mě poprvé ve 2 a půl letech, byla jsem v porodnici. Ve 3 letech a pár měsících šel do školky, zvládl to bravurně, bez pláče, jiné i starší děti, plakaly.

To „mamánkovství“ je období - separační úzkost, ještě může v tomto věku pokračovat. Normální vývojová fáze, žádná vypěstovaná závislost, jak tu někdo psal 8-o Můj starší ji měl asi od 8 do 18. měsíců, potom se to samo od sebe zlomilo.
Teď je v pohodě,sem tam přespává u babiček - rád. Vím, že ho v případě potřeby můžu dát hlídat i tomu, kdo často nehlídá - ke komu mám důvěru, samozdřejmě.

Myslím, že máš zbytečný strach. Dítě bych nechala doma. Dítě předčasně odtržené od mámy může mít v budoucnu problémy - právě se socializací, sebeprosazením se v kolektivu. I když na první pohled vypadá, že se ani neohlédne.
Dětem, kterým byla v neutlejším věku poskytována jistota, nebyly vystaveny stresu, pláči, strachu, jsou v budoucnu sebejistější, samostatnější a nezávislejší. Nejde o to, že jsou učitelky na pláč zvyklé :mrgreen: To, že mu můžeš způsobit trauma, sociální fobie v budoucnu, nepovažuju za nadsázku, ale jisté riziko.

Prostě bych si nechala dítě doma. A mám pocit, že často matky dovedou k takovým úvahám dobře míněné rady okolí - např. babiček, které musely dítě šoupnout do jeslí chtě nechtě, samy to nezažily, co je to pečovat o něj doma, neví, jak se děti chovají a teď valí do maminek - svých dcer a snach, že na nich budou závislé :roll: Neříkám, že je to Tvůj případ, já jen, že tu zkušenost taky mám. Nedala jsem se a jsem ráda :-)

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 15.01.11 01:19

Souhlasím s Janou.

Syna jsme takto „na zkoušku“ dali na jeden den v týdnu do soukromé školky, když mu bylo 2 a půl roku. Nejen, že to nebylo k ničemu dobré, ale ještě ke všemu mu to rozjelo solidní astmatické záchvaty, a alergii takže pak byl půl roku v kusu nemocný. V září ho snad konečně vezmou do normální školky, což si doufám zvykne, ale u tak malého děcka bych to fakt nehrotila.
Pokud to není nutné, proč zbytečně pokoušet situaci.

Za rok se chystám do práce - skončí mi rodičovská i na mladší dítko, třetí neplánujeme, a už teď mi běhá mráz po zádech, co budu pak dělat, i ve 3 letech mi přijdou ty děti ještě křehké, na to je dát do školky nebo soukromé školky (uvidíme, co budu říkat za rok). Ale u ročního dítka mě to upřímně ani nenapadlo.
A nejsem ani šílená alternativní matka ani matka co úzkostlivě hlídá děti na každém kroku, aby si něco neudělaly..

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 15.01.11 08:59

JJ ja vim co je separační úzkost atd, možná opravdu chvíli počkám, ale zajímalo by me jak teda potom nahlížíte na maminky ktere se vraci do prace, protoze RP zkratili na hrozne nizkou castku. Napadlo me to v souvislosti s timto tematem, protoze nekterym maminkam opravdu nic jinyho nezbude. Jsou pak spatny ze od deti jdou tak brzo ??? Nebo maminky ktere se chteji brzy vratit do prace?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >