Jídelníček 8měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lidušk
Stálice 92 příspěvků 1 inzerát 05.04.19 14:22
Jídelníček 8 měsíční miminko

Ahoj holky

Mam prosbu máme 8 měsíční miminko a nevím co mu už můžu dávat navíc za ovoce pořád dáváme banán jablko hrusku a vůbec jaký máte vy jídelníček a co mu mohu dávat k pití. Děkuji

Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 25029 příspěvků 05.04.19 14:31

Já mám 9,5 měsíční, ovoce můžeš dávat všechno, snad kromě citrusů, ale moc toho teď není, takže čerstvé dávám jen banán a jabko, jinak presnidavky.
Jinak dávám v poledne masozeleninu a večer kaši. Na svačinu to ovoce s bílým jogurtem nebo piskotem nebo presnidavku neslazenou. K pití jen UM a kojení, nic jinyho nechce, ale můžeš zkoušet ruzne čaje nebo proste vodu. Sladké stavy a džusy moc vhodne nejsou.

P4ja
Echt Kelišová 8617 příspěvků 05.04.19 14:40

Ahoj dávala jsem snad všechno kromě citrusů. K pití MM a čaj. Dopoledne ovoce s piškoty a nebo kaše (vločky, rýže) v poledne maso zeleninu a přílohy a odpoledne activii s ovocem, piškoty atd. Nebo třeba Lipanka. Večer postupně trošku zeleninové polévky. A postupně jsem dávala ochutnávat naše.

7.straka
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 1 inzerát 05.04.19 15:10

V tomhle věku může všechno, dle zásad zdravé výživy, pokud se přidá selský rozum. I ty citrusy bych klidně zkusila, nejdřív jeden malý kousek a uvidíš. U nás už jsou k sehnání i celkem slušné jahody, borůvky

NatalieSofie
Kecalka 257 příspěvků 05.04.19 15:45

A davate bio,nebo normalni?Malemu je 7 mesicu a kupuji zatim jen bio

P4ja
Echt Kelišová 8617 příspěvků 05.04.19 15:53
@NatalieSofie píše:
A davate bio,nebo normalni?Malemu je 7 mesicu a kupuji zatim jen bio

Většinu věcí vařím. Co jde, tak z domácích surovin a nebo od místních farmářů. Nic jiného.mne nezbývá. Malá zeleninové skleničky nejí.

veria
Nadpozemská drbna 25029 příspěvků 05.04.19 16:15

Co mají v Lidlu bio, tak kupuju bio :D jinak normální, plus bio skleničky a bio presnidavky a bio UM a bio kaše z DM :D Obědy, ty masozeleniny z velké většiny varim domácí, skleničky jen na cestách nebo když fakt nestíhám. Jí oboje, ale domácí lépe.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 05.04.19 16:50

Mám teda už 9M kluka ale moc se to neliší :)

Ráno má kaši, pak na svacu nějaké ovoce nebo presnidavku, z čerstvých dávám všechno, borůvky, maliny, jahody, i ty citrusy, malý miluje pomeranče, úplně nejvíc ze všech ovoci, ji i grep, mandarinky…

Na oběd masozelenina, nekupuju bio, jen když mají v Kaufu něco pěkného. Přílohy už všechny kuskus/jahly/těstoviny/brambory/bram.kasi s ryzovym mlikem.

Odpo svaca bílý jogurt, většinou Holandia anebo takový ve sklenicce z Lidlu, ten je fakt super… anebo zakysana smetana.

Večeře chleba nebo rohlík s máslem/lucinou…občas sunka anebo mu vařím polívky, teď měl zeleninovou s vlockama, zítra chci dělat hraskovou se zakysankou…

Mě malý totiž nechce pít mliko, jen v noci, takže musím improvizovat :) ten by radši okusoval hovězí steak než aby pil mliko :lol:

veria
Nadpozemská drbna 25029 příspěvků 05.04.19 16:58

Když mne se celkem příčí dávat ty podivné borůvky z Peru a maliny z kyhocerta (ty navíc bývají dost často plesnive) a ty velké jahody co mají teď bez chuti. Starsi dceri to občas kupuju ale miminu ne. Radši počkám na léto na české.

Váš příspěvek
Reklama