Jídelníček ročního chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
usmevava_mami
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 17:50
Jídelníček ročního chlapečka

Milé maminky,
chtěla bych ty zkušenější z vás požádat o zhodnocení jídelníčku mého ročního syna. Je to zdravý kluk, v roce 8,8 kg, veselý, usměvavý, šikovný, jen ještě nechodí, jen obchází nábytek.

Jídelníček
4:30-5:30 150 ml UM
7:30-8:00 snídaně domácí rýžová kaše nebo pečivo (1/2 rohlíku nebo malý chleba) s máslem a jablíčko/hruška
9:30 svačina cca 120-150 g domácí presnidavky
12:00 oběd nějaké maso, zelenina, příloha celkem cca 200-250 g
16:00 svačina jogurt cca 150 g nebo tak půlka bananu, k tomu někdy pár soust jablíčka, kiwi, hrušky
17:45 večeře - buď zbytek oběda (tak 120 g) nebo půlka rohlíku / malý krajíc chleba s troškou Luciny, okurek, paprika nebo jablíčko
19:00 180 ml UM

Spí dvakrát denně, ráno cca 40 minut, odpoledne tak 2 hodinky.
Usíná o půl 8, ráno vstava po půl 7.

Co vy na to? Neprecpavam ho? Sladké žádné nedávám, max si někdy zobne detske kukuřičné nebo cockove krupky.
Jedna se mi hlavně o to, jestli je tam potřeba to mléko a jestli v takovém množství. Upřímně, nevím, jestli ho pije na hlad nebo na chuť.

Děkuji vám všem za rady ❤

Příspěvek upraven 13.02.19 v 17:59

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 8632 příspěvků 13.02.19 17:52

@usmevava_mami ja myslím, ze jídelníček je paradni :palec:

A kdyby jsi hledala inspiraci co vařit, zkus se podívat do skupinky Vaříme pro kojence a batolata ;)

Anais
Kelišová 5701 příspěvků 27 inzerátů 13.02.19 17:54

Tak popravdě tolik mi toho nesní syn ani v 5-ti letech :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

usmevava_mami
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 17:58

@lucynka25 Dekuju moc, mrknu :thumbsup:

@Anais Tak teď nevím, jestli vy máte nejedlika nebo já mám ubrat :D

Sany80s
Kelišová 6814 příspěvků 13.02.19 18:03

Já bych postupně začala ubírat množství UM a snažila bych se nacpat mu místo toho mléčné výrobky.
Jinak pokud není nějak přehnaně obézní, tak bych to zas tolik neřešila. Kdyby tu výživu měl k jídlu 4× denně, tak je to jiné, ale nepřijde mi to nějak problematické.

veria
Generální žvanilka 24342 příspěvků 13.02.19 18:04

Tak žádný cvalik to není, spis drobnější, tak si myslím ze ok.

usmevava_mami
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 18:09

@Sany80s Oki, myslela jsem si to, zkusím mu po troškach ubírat. Cvalik není vůbec, spíš to byl pořád takový chvistek a až teď v posledním měsíci konecne trochu přibral. Ale je menší než většina dětí v jeho věku.

@veria Díky moc za odpověď :thumbsup:

Anais
Kelišová 5701 příspěvků 27 inzerátů 13.02.19 18:09

@usmevava_mami já mám doma nejedlíka, ale v roce byl ještě kojený a když si vzal pár lžiček za celý den, tak to bylo na oslavu :mrgreen: :mrgreen:
Hlavního jídla mi sní tak plátek masa, 100 přílohy a nějakou zeleninu ( vařenou nebo salát), ale 250 g to bych do něj nenacpala :mrgreen: :mrgreen: Má taky 16 kg …
Jen mě to pobavilo, když jsem to četla …a srovnala s tím, co mám doma ;)

usmevava_mami
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 18:14

@Anais Jasně, tak každé dítě je jiné. Myslím, že kdyby byl můj syn kojeny, tak by s tím jídlem taky tak nechvatal, MM je holt MM :) Aspoň bude váš malý mrstny a ne žádný cvalda :)

veria
Generální žvanilka 24342 příspěvků 13.02.19 18:15

Já bych mu nic neubirala, vždyť je to drobek. Moje 8 měsíční dcera váží víc :lol: podle nejedliku bych se neridila. ;)

AlenaSu
Kecalka 441 příspěvků 13.02.19 18:16

Jídelníček super. Moje dcera nejí skoro vůbec. Jo a neubirejte milu mléko, není důvod. Vždyť je mu teprve rok,tak snad má ještě nárok. :think:

Ennny
Závislačka 2574 příspěvků 13.02.19 18:27

Nic bych neubírala ,ji stejně jako náš malej v roce , teď má 2,5 roku 14 kg a 104 cm

Anais
Kelišová 5701 příspěvků 27 inzerátů 13.02.19 18:38

@usmevava_mami chce to hlavně chladnou hlavu. Děti si prý do 3 let věku podvědomě vybírají vhodnou stravu … hlavně to zbytečně neřeš , pestrost stravy je snad nejdůležitější ;)
Každý dítko je jiný a buď ráda, že Ti jí :potlesk:

stanuska3
Kecalka 493 příspěvků 13.02.19 20:55

Mám 14 měsíčního. Mléko ranní cca ve 4 hodiny, k snídani nic moc, tak dvě sousta rohlíku, svačina buď cca půl jogurtu, nebo kus jablka. Oběd, když to vezmu na skleničky, tak asi třetinu až půl porce, co by měl sníst. Odpoledne po spaní (spí už jen jednou) jogurt, nebo ovoce, presnidavky už mi nejí. Čerstvého ovoce sní asi třetinu kousku. Večeře většinou kaše, ale asi 80 ml vody, takže malinko. No a pak um 150 ml vody a pak ještě v noci. Do roka byl kojen, pak jsem s tím sekla, že bude spát a ono nic :lol:
Jo a když měl teď rýmu, tak ještě asi třetina porci a um vícekrát za den.
Já jsem ráda, že to pije. Dcerku jsem taky do roka kojila a um nikdy nechtěla, syn to má rád, tak mu to ráda dopřeji :mrgreen:

Terez001
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 13.02.19 21:09

Nic bych neubirala, krásné ti papka :palec: buď ráda, že pije mléko. Mně roční syn nepije mléko od 8 měsíců (to Teda oil jen v noci a od 10 mes už vůbec ani kapku). A je poradny hubenour na pohled, sice má 9.6 kg (nevím výšku) a nedovedu si představit jak vypadá tvůj, když má o téměř kilo min 8o jen ať ji jak ji :potlesk:. Syn ji, jen když ho krmim. Sám o jídlo, krom krupky a čtvrtiny rohlíku do ruky zájem nemá. Musím ho zabavovat, občas pustit Fihu tralalu a to jsem se chtěla vyhnout tabletu u jídla :(. Sice sní na oběd i 300 g a 200 g jogurt s ovocem, ale jen tak bez hračky či tabletu by to nesnedl. To samé starší syn byl jak přes kopirak, taky mléko nechtěl brzy a blbě jedl. Navíc nechce moc kousky. K snídani má kaši 150 ml, svačina přesnidavka 200g, oběd masozelenina 250-300g, svačina jogurt 200 g a ovocem /sušenkou, nebo puding z um s avokadem/bananem, večeře půl krajicku chleba s Lucinu/maslem/po­mazánku /tvrdým sýrem a potom kaši 130 ml. Přes den vypije tak litr čaje (včetně noci).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >