Jídelníček ve 12. měsíci

105
16.5.16 16:54

Jídelníček ve 12. měsíci

Ahojda mámy, jaký jídelníček máte před 1. rokem?! Malá moc nechce mlíko a nevím, jestli nejí málo, UM má teprve 3. týden…
Po probuzení 90 - 170ml UM
8hod 1/3 chleba (máslo, Lučina)
10-11hod jogurt 150g
13-14hod masozel asi 190 (přesnídávková sklenička)
16-17hod ovocná přesnídávka
19-20hod inst. mléčná kaše ze 160ml vody (někdy sní a někdy ne)
Když jde spát déle než ve 21hod, tak ještě 50ml víc nee.
Vypije 400-500 ml/den (čaj, voda)
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4787
16.5.16 17:35

Mám dojem že zhruba kolem 400ml mléka stačí plus mléčné výrobky.. A hodně ti pije vodu čaj, za mě ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5660
16.5.16 17:39

Holky budou mit 10m a mají toho plus minus jak vy. Dnes dr říkala ze staci 0,5l mléčného ( UM, jogurt, kase) za den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4787
16.5.16 17:39

Moje malá skoro 13m, sme na kupovaných skleničkách

ráno má k snídani 190g ovocného příkrmu + čaj 130 ml, někdy vypije celý, někdy půl a někdy skoro nic..
svačina má MM nebo UM (180ml)
oběd masozelenina 200-250g + čaj
svačina selský jogurt se 100g ovocného pyré
večeře polévka nebo 125g masozeleniny nebo zeleniny nebo mléčná rýžová kaše a čaj
před spaním 180ml UM

občas něco ochutná od nás nebo dostane piškot a pod.. jinak nic víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
16.5.16 17:44

No jídelníček máte celkem hezký a pestrý, akorát mě pediatr řekl, že děti 1-3roky by měly denně vypít aspoň půl litru UM nebo MM nebo mléčný výrobek - no máte tam ten jogurt, ale nevím jaký je to ekvivalent k mlíku

a celkem by měly vypít aspoň 1litr tekutin, tak tam taky trošku zaostáváte

my máme zase opačný problém, malá by nejraději jen UM a jsem ráda, když k snídani sní půlku rohlíku, ke svačině párkrát kousne do ovoce nebo pár lžiček přesnídávky, k obědu zase pár lžiček příkrmu nebo trošku masíčka - to má ráda, pár kousků těstovinek a večeře je úplná tragédie, to chce jen UM a je jí 15m :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
16.5.16 17:58
@Conulka píše:
No jídelníček máte celkem hezký a pestrý, akorát mě pediatr řekl, že děti 1-3roky by měly denně vypít aspoň půl litru UM nebo MM nebo mléčný výrobek - no máte tam ten jogurt, ale nevím jaký je to ekvivalent k mlíku

a celkem by měly vypít aspoň 1litr tekutin, tak tam taky trošku zaostáváte

my máme zase opačný problém, malá by nejraději jen UM a jsem ráda, když k snídani sní půlku rohlíku, ke svačině párkrát kousne do ovoce nebo pár lžiček přesnídávky, k obědu zase pár lžiček příkrmu nebo trošku masíčka - to má ráda, pár kousků těstovinek a večeře je úplná tragédie, to chce jen UM a je jí 15m :think:

No tak nas malej UM nepije nekdy od pul roka a jedine co jsem do nej kdy dostala, byla mlecna kase, pozdeji treba i pulka jogurtu denne..jinak nic. Jako ze by dite melo… Nektere to nechteji a nedostanes to do nich. A zijou ;-) stejne s tema tekutinama. Bych chtela videt, jak ti dite vypije litr tekutin. 8o me teda ano nahodou. Od mala je desnej nepijak a to tak, ze ted ve trech letech, kdyz uz pije o hooodne lip nez v roce, vypije za den max 300ml. A to je kolikrat jeste moc. Kdyz mu byl ten rok, byl schopen vypit 20ml za cely den, a do nejakych dvou let, jsem mu kvuli tomu davala pit strikackou u pohadky. Tak jedine jsem do nej nejake tekutiny dostala. Ale i tak jsme nedali vic jak 150-200ml za den. Kupodivu mu to stacilo a nemel zadne problemy, i kdyz ja teda byla na nervy.
Kazdopadne ale do tech tekutin u rocniho ditete se radi jeste temer vse. Tj.kase, presnidavky, jogurty, ovoce a zelenina, klasicke jidlo hlavne polevky…to vse se pocita, takze fakt nemusi nutne vypit litr tekutiny. To nas syn fakt nedal a neda ani nahodou. A je v poradku neni dehydrovany, cura, kaka, je zivy…asi mu to staci no..

@Leha82 rekla bych, ze mate jidelnicek v pohode. Meli jsme ho v roce temer totozny. A jestli ti vypije 400-500 ml tekutin, tak to je taky uplne ok. Uplne bohate to staci a rozhodne v tom nezaostavate! Vim, o cem mluvim! Hodne jsem toto totiz resila. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20753
16.5.16 19:51

@Leha82 Jestli to má takto den co den, tak mi to přijde na její věk už trošku fádní. Co nějaké ovoce/zelenina do ruky?
Malá má 13 měsíců a jí už asi měsíc v podstatě s námi.

K snídani kaše s jogurtem nebo pečivo s lučinou/tvarohovou pomazánkou, dneska měla domácí bábovku

Svačina banán, jogurt, nakrájené jablko, na cestách přesnídávka

Oběd to co my, jen v batolecí nesolené úpravě. Vaříme taková jídla, aby to mohlo malé dítě (dneska např. kuře na švestkách s rýží)

Svačina jogurt, ovoce, domácí pribiňák

Večeře domácí kaše na asi 5 způsobů líznuté trochou UM, hustší polévka, zelenina s pečivem, tousty apod.

Před spaním UM

Edit: A ještě během dne tedy od nás užírá, co se dá nebo kde co najde popadaného v kuchyni. :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.05.16 v 19:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
16.5.16 19:56

Řekla bych že osobně jsem v té době měla jídelníček stejný jako dospělí. Akorát málo soli, koření atd. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
16.5.16 20:02

@veronika6913 naše malá faaakt vypije litr denně - cca 700 UM - bohužel, a cca 300ml čaj nebo voda, ale zase málo jí pevnou stravu, no, všude je něco…chtěla bych to trochu otočit, aby bylo míň UM a víc jídla, tak snad časem, no…

nechtěla jsem být chytrá, já jen co mi řekl pediatr… :nevim: vím, že každý dítě je jiný… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5660
16.5.16 20:09

@Conulka tak ja když do male (10m) dostanu deci tekutiny za den, tak je úspěch. O litru si muzu nechat zdat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
16.5.16 20:18

@Conulka Ty jo tak to vam pije vazne hodne :-D ale na to taky pozor. Svagrovy dcera taky odmala pije takhle hodne (asi o neco i vic teda) a ty zas doktorka rekla, at tolik nepije, ze to taky neni zdravy. Moc tim zatezuje ledviny. Ale je schopna vypit ted v 9 letech fakt snad 3 a vic litru denne. Ale musi to hlidat no. ;-)

Ja tenkrat, kdyz jsem resila, ze maly vubec nepije, jsem se dozvedela, ze by mel vypit cca prumerne 100ml na kilo hmotnosti tusim.. :think: zas abych nekecala. Ale zapocitava se do toho vazne i to jidlo jeste hodne v tomhle veku. Kazdopadne ja byla z naseho uplne nestastna. Trvalo to temer dva roky, nez zacal aslon trochu pit (ze vypije za den priblizne malou flasku od jupika) ale vetsinou teda ani to ne, ale i to je u nas uspech :-D stesti mame v tom, ze mu to opravdu nejspis staci, jelikoz dost cura a je celkove ok. I kdyz obcas, kdyz fakt malo pije pres den, place u kakani. Ale to nam dost spravilo to, ze mu davam denne cele jablko a diky tomu je to ted uz lepsi. A to jeste podotykam, ze jsem zkusila snad stovku ruznych lahvicek, hrnicku, pitek, vcetne ruzneho piti od caju po dzusy, stavy atd atd atd. Kdyz uz ale pije, tak jen cistou vodu, te vypije nejvic. Ale to jsem odbehla od tematu. ;-)

Ze zakladatelce vypije kolem pul litru za den, by melo vazne byt dostacujici :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
16.5.16 22:04

@veronika6913 jo já vím, že když pijou hodně tak to taky není OK, právě ji hlídám, aby to nebylo mooc přes litr

já zase přemýšlím jak zvýšit pevnou stravu, jí všechno ale vždycky jen pár soust…a pak zdrhá a odstrkuje mi ruce a já abych neměla pocit, že je nedojedená, tak jí nabídnu UM a po tom se vrhá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
16.5.16 22:10

Synovi je 14 měsíců a žádné UM nemá. Vždycky mi to vyzvracel. Ani mléčnou kaši nechtěl. Kojím jednou denně a aspon obden mu dávám jogurty. Ted pije ovesný nápoj z DM a to mu chutná. Denné vypije cca 200-300ml tekutin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20753
17.5.16 08:33
@Conulka píše:
@veronika6913 jo já vím, že když pijou hodně tak to taky není OK, právě ji hlídám, aby to nebylo mooc přes litrjá zase přemýšlím jak zvýšit pevnou stravu, jí všechno ale vždycky jen pár soust…a pak zdrhá a odstrkuje mi ruce a já abych neměla pocit, že je nedojedená, tak jí nabídnu UM a po tom se vrhá :nevim:

Nedej jí to UM. Když bude mít hlad, nabízej normální. Hlady Ti neumře. A nech ji jíst samotnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
18.5.16 10:11

@Svistice jojo už jsem to začala praktikovat asi týde

nekompromisně se jí v jídelní židličce, jakmile mi začne odstrkovat, tak maže ven ze židličky a dám jí jen vodu nebo čaj na zapití

chvíli je klid, ale za hodinku začne kňučet a šplhat po mě a natahovat ruce, tam kde máme UM a říká mimi (mlíko) a je to jasný, tak jí dám do židličky a dám jí třeba bílý jogurt s ovocem, a zase sní pár lžiček a chvíli je klid, ale za chvíli zase dokola

takže krmení po hodině 8o, což je teda na palici, protože vím, že když jí dám UM, tak bude mít hlad nejdřív za 3hodiny, ach jo a hlavně pořád kňučí - zřejmě hlady, ale další pevný jídlo nechce, což je asi nejvíc na nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama