Jídlo dvakrát denně

Anonymní
20.6.20 22:33

Jídlo dvakrát denně

Ahoj, mela bych mensi dotaz. Je zdrave jist pouze dvakrat denne, neznicim si tim zaludek?
Jim uz takhle dlouho a ani si to neuvedomuji. Nesnidam, obedvam ve 12:00 a pak jim az veceri v cca 17:30 - 18:00, chodim spat v pulnoci, ale nehladovim. Nikdy mezi tim nemam hlad.
Jim zdrave a vyvazene, snazim se hodne pit a obcas si i zacvicim, ale zas tak to nehrotim a rada si dam nejakou prasarnu.
Jen jsem si uvedomila, jestli s tim v budoucnu nebudu mit problemy. Dekuji za odezvu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7
20.6.20 22:40
@Anonymní píše:
Ahoj, mela bych mensi dotaz. Je zdrave jist pouze dvakrat denne, neznicim si tim zaludek?
Jim uz takhle dlouho a ani si to neuvedomuji. Nesnidam, obedvam ve 12:00 a pak jim az veceri v cca 17:30 - 18:00, chodim spat v pulnoci, ale nehladovim. Nikdy mezi tim nemam hlad.
Jim zdrave a vyvazene, snazim se hodne pit a obcas si i zacvicim, ale zas tak to nehrotim a rada si dam nejakou prasarnu.
Jen jsem si uvedomila, jestli s tim v budoucnu nebudu mit problemy. Dekuji za odezvu.

Je to o vředy… Zdravé to není ani za mák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
20.6.20 22:53

Takhle se jedlo po staletí, pozdní snídaně a pak kolem klekání vydatná večeře. (Což nemusí být samozřejmě argument, víme, kolika let se lidi dožívali, že.)
Nicméně nejnovější výzkumy ohledně inzulinové rezistence ukazují, že naopak to neustálý „pasení“ dost zatěžuje (nejen) slinivku a způsobuje spoustu civilizačních onemocnění. Takže pokud ti to vyhovuje a máš dost energie, není důvod se toho vzdávat.

Vředy jsou způsobené jinými faktory, určitě ne dlouhými pauzami mezi jídly (pokud to není zapomínáním ve stresu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14661
20.6.20 22:55

Jim tak uz leta letouci, vubec nicemu to neskodi. :kytka:
Jestli to vyhovuje tobe, citis se dobre, nic nemen. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
20.6.20 22:56

Kdyz ti to tak vyhovuje, tak proc se nutit do snidane, abys splnila jidlo 3× denne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1971
20.6.20 23:00

Je to přirozenější než donedávna propagovaných „pět jídel denně“.
Pokud ti to tak vyhovuje, nemusíš nic měnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
20.6.20 23:03

Tak, pokud ti to vyhovuje, tak bych neřešila. Dělali dokonce i u nás v Praze jakýsi pokus na diabeticích s jídelníčkem 2× denně pořádné jídlo a měli lepší výsledky než „uzobávači“, přišlo mi to tehdy docela překvapivé hlavně vzhledem k té cukrovce.
https://www.novinky.cz/…porce-228781

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2594
20.6.20 23:04

Já si myslím, že to zdravé je. Pokud nemáš hlad a vyhovuje ti to tak, tak proč ne. Já jím dost nepravidelně a pouze, když mám hlad. Což spousta lidí nemůže vůbec pochopit, protože přece se musí jíst pravidelně 8o Jsem velmi štíhlá (podezírají mě z anorexie). Přitom já jídlo miluju, akorát se nedokážu precpavat. Cítím se a jsem naprosto zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3778
20.6.20 23:11

Jím, když mám hlad. Občas si před spaním vzpomenu, že jsem pouze obědvala. Jsem zdravá, cítím se dobře, energie v pořádku, netloustnu, nehubnu. Naopak když je nějaká rodinná sešlost a příbuzenstvo do mě narve jídlo, když necítím potřebu, tak je mi akorát špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 23:12

Taky jsem jeden čas jedla 2× denně, vážila jsem 48 kg, plná energie. teď pořád neco uzobavam, jim snad 15× denně, chtěla bych to změnit. Mám 2 deti, takže cokoliv jim nachystám, ujidam a pořád na něco chodim.. Ale díky bohu vše zdravé, hodne zeleniny, ovoce, ořechy, nejím pečivo. Vážím 50-51kg, běhám a cvičím.

• Nahlásit
  • Citovat
16336
20.6.20 23:27

Ja jim uz dlouhe roky jenom 2× denne. Nejim snidane. Neni to optimalni, ale proste rano nemam hlad. Ted to je trendy, rika se tomu intermittent fasting a hned to zni lepe nez nepravidelny rezim v prijmu potravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
20.6.20 23:38

Je to naprosto v pořádku… Jím max 2× denně a cítím se perfektně.. Jíst 5× denně, tak na to umřu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12794
20.6.20 23:44

Jím tak už dlouho. Naprosto mi to vyhovuje. Při dietach kdy jsem „musela“ jíst 5× denně jsem jídlo nenáviděla a bylo mi zle a pořád těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
21.6.20 06:04

Pokud ti to vyhovuje, tak je to v poradku. Stravuje se tak i vyzivovy poradce Havlíček, pokud ho znas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4474
21.6.20 07:43

Za mě určitě lepší varianta, než se celý den po trochách něčím cpát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama