Jídlo pro těhotnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MisulkaP
Stálice 95 příspěvků 03.09.18 14:57
Jídlo pro těhotnou

Ahojte holky chci se zeptat co smí a nesmí jist těhotné ženy děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 03.09.18 15:06

@MisulkaP jez co chceš, měla by ses vyvarovat syrovému (třeba sushi, majonéza, tatarak apod), plísňovým sýrům, kofeinu a hlavně alkoholu, ale fakt se nic nestane když si čas od času něco z toho dáš. Jez prostě normálně, vyváženě a neřeš to, víc škody nadělají nervy z toho že sis dala něco „zakázaného“ než když si fakt kousek dáš :mavam:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 03.09.18 15:07

Těhotná můžeš v podstatě všechno. Hodně těhotných má trochu změněné chutě a nevolnosti, které zvlášť v začátku těhotenství umožňují jíst jen některé potraviny. V pozdějších fázích těhotenství je zase dobré si dát pozor na množství jídla v jedné porci, lepší rozdělit do menších porcí a nejíst těžká jídla, protože často pálí žáha. Alkohol se v těhotenství nedoporučuje, jen v „terapeutickém“ množství. V těhotenství je dobré zařadit zvýšené množství zelené zeleniny kvůli kyselině listové a přijímat dostatek hořčíku a železa. Pokud nemáš z rozborů krve zjištěné nějaké velmi nízké stavy, postačí si dát porci tmavého masa, vypít minerální vodu s obsahem hořčíku a dopřát si nějaké mléčné výrobky, mák, sezam a další zdroje vápníku. Pokud máš nějaké další dotazy, napiš do této poradny .

Příspěvek upraven 03.09.18 v 15:11

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 03.09.18 15:07

@MisulkaP tak nemela bys nepasterizovane syry, syrove vejce a syrove maso, kolove napoje, kafe, alkohol…ale pokud si das decku jednou tydne, svet se nehrouti. To same o kafi - nepit litry denne, ale jedno, dve kafe v pohode… Hlavne v klidu, nic se nema prehanet :P

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 03.09.18 15:09
@Kriss Tina píše:
@MisulkaP jez co chceš, měla by ses vyvarovat syrovému (třeba sushi, majonéza, tatarak apod), plísňovým sýrům, kofeinu a hlavně alkoholu, ale fakt se nic nestane když si čas od času něco z toho dáš. Jez prostě normálně, vyváženě a neřeš to, víc škody nadělají nervy z toho že sis dala něco „zakázaného“ než když si fakt kousek dáš :mavam:

O těch plísňových sýrech už je to pasé. Toto doporučení bylo kvůli možnosti nákaze listeriozou, která v českých sýrech z pasterovaného mléka fakt není. Max se vyhnout nějakým echt zrajícím sýrům původem z Francie, kde bych neměla důvěru, ale hermelín made in ČR je zcela bezpečný. Vejce pokud nejsou kontaminována nečistotami ze skořápek, jsou také bezpečná i za syrova a syrové hovězí u nás opravdu tasemnici obsahovat nebude. Kuřecí a vepřové se syrové nejí, takže bych byla zcela bez obav.

Kriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 03.09.18 15:11

@Tiger-lily píšu co sem tak slyšela, ale sama sem jedla normálně všechno…

MisulkaP
Stálice 95 příspěvků 03.09.18 15:12

Holky syrové maso a vejce opravdu ráda nemám :lol: spíš zeleninu miluju syrovou, úplně nesnáším vařenou zeleninu, je to moje první těhotenství a nechtěla bych něco zanedbat ani miminku ublížit ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 03.09.18 15:12
@Kriss Tina píše:
@Tiger-lily píšu co sem tak slyšela, ale sama sem jedla normálně všechno…

Je možné, že jsi to slyšela, ale už mnoho let je to bezpředmětné. mmch slyšela jsi, že když nebudeš jíst polívku, nenarostou ti prsa? :lol:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 03.09.18 15:13

@MisulkaP tu bys naopak mela - vitaminy ;) samozrejme dobre omytou ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 03.09.18 15:13

@MisulkaP :palec: Zeleninou se klidně nacpi. Však uvidíš, třeba ti něco nebude vyhovovat nebo ti to ani v těhotenství nebude chutnat a zase přijdeš na chuť něčemu jinému.

Dojcanis
Závislačka 3666 příspěvků 03.09.18 15:27

Tak ja treba slysela a bylo mi rikano, ze jako tehotna bych nemela jist palive :lol: Nevím proč a nevím jestli to pravda je. Já jedla úplně všechno. Pivo jednou za čas sem si taky dala nebo vino. Není to nemoc

bloesty
Kecalka 284 příspěvků 03.09.18 15:34

@MisulkaP Já se přiznám, že jím celé těhotenství na co mám chuť. Sice mi občas někdo řekne, že bych něco neměla (jednou bazalku, jednou šalvěj, jednou hermelín, jednou čili…), ale já si myslím, že všeho s mírou a když to bude tělu vadit, tak si řekne (mně třeba uplně přestal chutnat zázvor…). Jediné, čemu se fakt vyhýbám, je alkohol a tataták :D

Kriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 03.09.18 15:36

@Tiger-lily to jsem neslyšela, ale je to hloupost, u mě to neplatí :mrgreen: ne fakt ať se říká co se říká, každej by se měl řídit vlastním rozumem :palec:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 03.09.18 15:40

V těhotenství bych vynechala akorát extrémně pálivé, plesnivé sýry,tatarák nebo vejce na hniličku asi taky nebude nejlepší volba. Ale hlavní je to brát s klidem. ;) Jez pestře a vyváženě a bude to OK.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 03.09.18 15:44
@Nmdl píše:
V těhotenství bych vynechala akorát extrémně pálivé, plesnivé sýry,tatarák nebo vejce na hniličku asi taky nebude nejlepší volba. Ale hlavní je to brát s klidem. ;) Jez pestře a vyváženě a bude to OK.
:palec: :palec: :palec: a plisnove, to jde spis o nepasterova­ne…klasicky hermelin nevadi…samozrejme ho nejist na kvanta, ale to je se vsim ;)
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >