Jihlava - školky

1532
18.5.11 11:23

Jihlava - školky!!!

Zdravím všechny maminky z Jihlavy, které mají děti školkového věku, případně mají miminka nebo právě miminka čekají. I vás se situace ve školkách v Jihlavě týká nebo týkat bude. Situace se rok od roku zhoršuje.
Situaci v Jihlavě jste jistě již zaznamenaly. Včera vyšel i článek v Jihlavských listech. 760 dětí se hlásilo. Přijato pouze 330. 430 tedy bez školky. Ti počkají do příštího roku a přibydou další.
Magistrát sice jisté kroky podniká, ale naprosto nedostačující a obyvatelstvu nevyhovující.

Pokud by se našly maminky, které by měly zájem podpořit akci rodičů směřovanou na Magistrát. Zatím není určeno jakou akci podnikneme (petice?,vystávání s fanglemi před radnicí.. :-) -uvidíme), ale již se sdružujeme a vyhledáváme, aby se něco již konečně dělo. Ozvěte se mi prosím na e-mail kzoudlikova@seznam.cz. Pokud by se v tomto děly nějaké kroky, budu pak hromadně e-mailem informovat.
Zatím jsem navázala spolupráci s Jihlavskými listy, které přislíbili svoji pomoc zdarma v podobě zveřejnění informací a případných oznámení o akci rodičů.
Komunikuji i s Magistrátem. Tam se zatím jedná o komunikaci jednostranou, ale je to teprve týden. Ale jelikož díky nim budu muset zůstat celý příští rok doma, tak budu mít fůru času se tím zabývat,takže mě se jen tak nezbaví :-) A argumentace, že nic nemohli dělat je pro mě bezpředmětná. Mají snad údaje od ředitelek školek a z matrik o novorozeňatech a vůbec. PRostě se jim jen chce vydávat peníze za jiné „výhodné“ projekty…
Maminky pište. Hlavně mi jde o ty kontakty na e-mail. Ať to mám vše po hromadě.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1532
18.5.11 19:48

Maminky, máme již člověka, který by se ujal organizace petice. Jedná se o předsedkyni jedné politické strany tady v Jihlavě. V případě zájmu pište na moji e-mailovou adresu kzoudlikova@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
18.5.11 19:50

E-mailem vám na ni pošlu kontakt a případně i další věci, co jsem dnešní den zjistila. Odepsal mi již i náměstek primátora. Prý se danou věcí intenzivně zabývají a cca. do týdne by měli dát vědět víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
18.5.11 19:52

vždyť v tesle budou další místa,ne? plus na rantířovské sice soukromá,ale levná pro dalších myslím 40 dětí a plus 5 soukromých..... tak to není tak hrozný

• Nahlásit
  • Citovat
1532
18.5.11 20:03

O Tesle zatím nepadlo nic konkrétního, čeká se na vyjádření města. Ani v tisku neproběhly na toto téma konkrétní a jasné informace. Lidé žijí v tomto dost v nejistotě. 430 dětí to nepokryje. Ani 200 dětí to nepokryje. A soukromé školky nemají taky neomezené kapacity a kromě toho si je spousta rodičů ani dovolit nemůže. Steně tak vozit děti do A. dola každý nemůže. A to nemluvím o tom, že pak se do A. dolské školky nedostanou A. dolské děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
18.5.11 20:06

v projektu tesla je zakomponovaná školka. a soukromé školky -dle mého úsudku - klidně nafukovací budou,pokud bude poptávka :lol: mohou měnit prostory za větší snadněji než město. pinocchio mění za větší… kupříkladu

• Nahlásit
  • Citovat
1532
18.5.11 20:10

Konkrétně z vyjádření vedení školského odboru to vypadá takto:

Antonínův důl a Jarní - celkem 100 míst v průběhu roku - letos na podzim - snad
Terasy - bývalý areál Tesly - ? zatím nejisté - možná ?
MŠ Resslova - 50 míst s otazníkem ? - možné výhledově?
Na Stoupách - bývalý internát - ? též možná?
Helenín - také docela z ruky… a ještě jen možná..?

Ale lidé jistě chtějí trošku konkrétnější informace. Magistrát na tom momentálně pracuje, jak mi odpověděl náměstek primátora.
Ovšem rozjet petici není podle mě též problém, v případě, že by se nějak nezadařilo jim nalézt vhodná řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
18.5.11 20:13

Ano jistě. To soukromé školky mohou. Ale ne všichni na to ty peníze mají. S tím samozřejmě město do teď počítalo, že to pokryjí soukromé školky a případně lidé sami. Ovšem znám spoustu dost zoufalých rodičů, kteří nemohou do práce a do soukromé dítě dát nemohou, protože by jim to vzalo půl platu. Kromě toho lidi, co mají děti v soukromých školkách, budou znovu usilovat příští rok o státní a to valná většina.
Pokud má kdokoliv pocit, že je tato akce zbytečná a myslí, že to je pokryté a vše je v pořádku a může mít dítě v soukromé, tak ano, je to každého volba. Jsme svobodná země.

Pouze tu podávám informace o připravované akci a kdo chce, může ji podpořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
18.5.11 20:15

dám odkaz do jihlavské uzavřené skupiny :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1532
18.5.11 20:16

Díky :wink: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
19.5.11 18:48

ještě mě napadlo,že když tě to tak štve- založit centrum a žádat z eu fondů ,tak ,pokud bys je dostala,by mohlo školkovné být stejné jako ve státních. Mnoho mateřských center už to tak má…

• Nahlásit
  • Citovat
1532
19.5.11 19:02

Taky dobrej nápad. :-)
Bohužel s tímto nemám žádné zkušenosti a hlavně do začátku bych byla totálně bez prostředků. Fakt na založení vlastního centra nemám. Ledaže by nějakej sponzor, ale pořádnej - na všechno. To co mám na účtě, tam za chvíli nebude a co vydělá manžel utratíme. Horko těžko zbyde na stavební spoření (a to možná nezbyde, protože nebudu mít rodičák, ani místo) a nečekaná vydání…ani nemluvím. A než by přišly dotace, tak bych byla tak zadlužená, že bych se z toho nevyhrabala. :-)

Kromě toho úvěr mi nikdo nedá, když jsem bez příjmu. No každopádně to neštve jen mě toto. A koho to nechává chladným, tak se tím přeci zabývat nemusí ;-)
8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka
19.5.11 19:05

spíš jsem myslela,že se sejdou 2,3,4 maminy co se do toho pustí. nic moc to nestojí. založit o.s. pronajmout prostory (koneckonců pinocchio bylo až do teď jen v bytě) vybavení ikea..... a hlavně žádosti na fondech EU. koukni třeba sem..... http://www.svetylka.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
1532
19.5.11 19:08

Mrknu dík ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
8.6.11 16:48

Petice, školky Jihlava

PETICE ZVEŘEJNĚNA 7.9.
Zítra tisková konference, více info na odkazu

http://www.zelenajihlava.cz/…st-v-ms.html

Je možné si petici stáhnout,vytisknout a nasbírat podpisy a zaslat na moji adresu. Vše je uvedeno u petice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama