Jiné léky při IUI

42
2.7.13 08:40

jine leky pri Iui

Ahoj holky. Prave si zacinam pichat hormony na prvni pokus IUI a zapomnela jsem se na poliklinice zeptat, jestli pri brani techto hormonu musim dodrzovat nejaka omezeni. Napr. zadny alkohol, nebo treba konkretne prasky od bolesti. Ibalgin, paracetamol atd. V papirech, co jsem dostala nic napsano neni, tak snad zadna omezeni nejsou, ale radeji bych znala vas nazor? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10049
2.7.13 09:03

Tak alkohol a cigarety bych vyřadila při snažení o dítě okamžitě. Ibalgin obecně není uplně vhodný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
2.7.13 09:09

@hele1 dr doporučují dát si večer sklenku vína :mrgreen: léky těžko říct..po odběru se dávají někdy do kapačky léky proti bolesti a spíš bych všechna omezení viděla až by nastalo těhu. Kouření :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29984
2.7.13 09:35

@hele1 celkem žádná omezení pokud vím nejsou…s alkoholem to v době snažení nepřehánět tak jako tak :), co se léků na bolest týče, tak obecně je v této době lepší vyhnout se nesteroidním antirevmatikům (mezi které právě Ibalgin, ale i další léky tohoto typu patří…může poškozovat kvalitu vajíček, na některých…Aulin tuším…je to i psáno, že je lepší je neužívat při snaze o dítě), paracetamol a léky na jeho bázi nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
2.7.13 09:44

Super. Dekuju moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14691
2.7.13 09:47

Ahoj, mě sestry po OPU radily, že když budu mít bolesti, tak si mám vzít ibalgin. Ale snažila bych se jím šetřit. Co se týká alkoholu, na tvrdý bych se vykašlala, ale červené víno se v rozumném množství - 2 dcl považuje za přínos - je dobré na prokrvování a to i v počátku těhotenství - ale zase opatrně - je rozdíl, jestli měříš 150 cm nebo 175, podle toho bych nakládala i s tím množstvím. Co se týká cigaret - ty prý mají přesně opačný účinek než to červené víno - známá mi nedávno říkala, jak moc její snacha plakala, že ji doktorka děsí. Převyprávěla jí totiž, co všechno jí hrozí, když v 32 týdnu kouří. Dobře jí tak.
Taky je dobré chili a čaj z kontryhelu - až do vlastní IUI. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat