Jít nemocná do práce - zkušební doba?

Anonymní
10.9.19 16:05

Jít nemocná do práce?

Ahoj, před týdnem jsem nastoupila do nové práce, jsem teď ve 3 mesicicni zkušební době, měla jsem teď 2 dny volno a během toho mě zchvatila nějaká nemoc, mám horečku, bolí mě v krku a mám rýmu, zítra mám jít do práce a i když se necítím vůbec dobre a zůstala bych doma, tak mám strach ze mě z práce vyhodí, je tam teď nedostatek lidi takže jsem tam “nepostradatelná”. Mají na to právo i když mi doktorka vypíše neschopenku? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12517
10.9.19 16:12

Ve zkusebce tě můžou vyhodit i bez důvodu, neschopenka jim v tom nezabrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
10.9.19 16:15

Nechod tam. Nechapu, proc by te meli vyhazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
10.9.19 16:15

Ano, ve zkusebce te vyhodit mohou a nemusi rikat proc. Na druhou stranu, pokud by byla kratka viroza duvodem pro vyhozeni, tak je otazkou, zda tam chce člověk pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1302
10.9.19 17:04

U nás to chodí tak, že marodíme fakt jen v nezbytných případech, ale šéf sám vidí, když ti teče z nosu apod., tak to prostě chápe a důvod pro vyhazov by to nebyl..
neplatí to ovšem univerzálně, jsi tam chvilku, osobně bych to prostě zkusila se nadopovat co nejvíc vitamíny atd., jít hned odpo. do postele a ráno nastoupit do práce a dopo.sama uvidíš, zda to vůbec zvládneš a pokud jsi fakt nemocná, tak to oni i sami uvidí, že nesimuluješ..
víc pro to udělat nemůžeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56407
10.9.19 17:06

Ja bych ve zkusebce asi sla, pokud neumiras.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5759
10.9.19 17:18

Vyhodí tě hned, jak neschopenku ukončíš. A upřímně, pokud by se mi jako zaměstnavateli někdo hodil po týdnu marod, taky bych přemýšlela, jestli ho nadále zaměstnávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6716
10.9.19 17:25

S horečkou do práce? Všechny tam nakazit? Kam jsme to dopracovali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
10.9.19 17:30

Jestli máš horečku, tak buď doma, aspoň ten jeden den nebo dva si fakt odpočiň, ať jsi z nejhoršího venku a nerozjede se ti to v něco horšího. Jestli tě vykopnou, tak jsou to idioti. Práce teď je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.9.19 17:35

Tak záleží co děláš za práci.. já bych se i s hloupou rýmou v práci udusila, natož s horečkou. Pokud třeba věšíš oblečení na ramínka, tak je to cajk, vezmeš dva paraleny, čaj do termosky a jdeš, ale naopak třeba při práci s lidmi nic moc ( asi bych nebyla ráda kdyby mi unudlená prodavačka sahala třeba na ovoce ).. A ZDRAVÍ MÁ VŽDY PŘEDNOST!! sama by jsi měla vědět co dáš a co jsi schopná pro 2 dny v posteli obětovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.19 17:39

Asi bych to tolik neresila a nějak bych to tam pretrpela, jenže problém je, ze moji naplní práce je jednání s klienty, takže pořad mluvím a asi by to nedělalo dobrej dojem na schůzce kdybych nemohla mluvit a pořad mi teklo z nosu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
10.9.19 17:41
@Anonymní píše:
Asi bych to tolik neresila a nějak bych to tam pretrpela, jenže problém je, ze moji naplní práce je jednání s klienty, takže pořad mluvím a asi by to nedělalo dobrej dojem na schůzce kdybych nemohla mluvit a pořad mi teklo z nosu :zed:

v tom případě se telefonicky omluv a zapluj do hajan.. Ještě někoho nakazíš a to rádi nebudou.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
10.9.19 17:42
@Anonymní píše:
Asi bych to tolik neresila a nějak bych to tam pretrpela, jenže problém je, ze moji naplní práce je jednání s klienty, takže pořad mluvím a asi by to nedělalo dobrej dojem na schůzce kdybych nemohla mluvit a pořad mi teklo z nosu :zed:

Tak v tom případě je to jasný. Já bych zůstala doma, tohle snad musí pochopit každej. Neřeknu jenom rýma, ale i horečka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
10.9.19 17:44

Chápu že máš dilema, ale zdraví ti nikdo nenahradí. Já jednou byla s dcerou na očr a pak jsem to chytla od ní. No bylo mi blbý být zase doma a šla jsem do práce. A co myslíš? Nakonec se mi to vymstilo, byla jsem doma 3 týdny na antibiotikách. Takže bych radila zůstat týden doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.19 17:47

Je mi to proste hloupé zůstávat po týdnu práce hned doma :nevim: Ještě ke vsemu mam přísnou sefovou a práce až nad hlavu tak mám strach zůstávat doma když jsem v te zkusebce, dost mi na te práci záleží, ale mate pravdu ze zdraví je jen jedno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama