Jít to zkusit? - změna práce i když jsem těhotná

Anonymní
10.2.21 20:14

Jít to zkusit?

Ahoj všem.

je to asi měsíc co se odhodlávám zda změnit práci či ne. Nejsem spokojená, ale důvody proč zůstávám existují, není to bohužel tak jednoduché. Nicméně jsem se rozhoupala a napsala na lepší pracovní pozici a mezi tím jsem zjistila, že jsem těhotná. Teď se mi ozvali ohledně pohovoru. Upřímně se mi tam ani nechce jít. Je mi hloupé jim to neříct - i když se jedná teprve o začátek těhotenství. Když jim to řeknu, tuším že vím jak dopadnu. Možná se mýlím. Má někdo nějaké rady, zkušenosti? Řešil to také někdo? Děkuju všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25711
10.2.21 20:22

Tak na pohovor jít můžeš, ale zůstala bych ve staré práci když jsi těhotná

Příspěvek upraven 10.02.21 v 20:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
10.2.21 20:22

Nešla bych tam. Za chvíli budeš následující 3 (možná třeba 6 let) na rodičovské. Podívej se na to i očima toho zaměstnavatele (který určitě nechce někoho zaučovat na 6 měsíců a pak mu začít platit mateřskou) a i očima jiných potencionálních zájemců, kterým to „vyfoukneš“. Nezachovala bych se tak lakomě a nešla bych tam, když už těhotná jsi. Něco jiného by bylo, kdyby jste se třeba pokoušeli, ale když už je miminko na cestě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75072
10.2.21 20:35

Odmítla jsem takhle asi nejlukrativnější nabidku, kterou jsem kdy mela - se slovy, ze mela prijit o 2 mesice driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
10.2.21 20:45

Na pohovor bych nešla, omluvila bych se a zůstala ve staré práci.
K nám jednou nastoupila holka, byla už těhotná. A pak byl v práci průšvih, že
na to nikdo neupozornil.

Příspěvek upraven 10.02.21 v 20:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6597
10.2.21 20:46

Zůstala bych ve staré práci. Za chvíli půjdeš stejně na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24946
10.2.21 21:22

Kamarádka to měla podobně. Zrovna když měla možnost změnit práci, zjistila že je těhotná. Nic neřekla, neřešila. Během těch tří měsíců to poznali, v den konce zkušebky ji vyhodili ( samozřejmě s jiným důvodem) a skončila na ÚP. Naštěstí jí vyšla ochranná lhůta, aby měla vůbec nárok na mateřskou (pozor, ta je tak dlouhá, jak trvalo poslední zaměstnání, takže v tomto případě tři měsíce to byly). Já bych asi radši neriskovala a zůstala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3975
10.2.21 21:25

Když opustíš starou práci, vystavíš se zbytečně riziku - během zkušebky tě můžou kdykoli propustit a pak nevím, jestli by ti to vyšlo, abys dostala mateřskou.
Myslím, že ta změna za to riziko nestojí, když bys pak stejně za chvíli odcházela na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75072
10.2.21 22:59

@andelka83 Nemela ochrannou lhutu jen 3 mesice, protoze byla tehotna uz v tom predchozim zamestnani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24946
11.2.21 07:43
@j.a.n.i1 píše:
@andelka83 Nemela ochrannou lhutu jen 3 mesice, protoze byla tehotna uz v tom predchozim zamestnani.

Na úřadech jí řekli že ano, protože to bylo těsné asi. Podle poslední ms se to brát nedalo, má ji párkrát do roka. Každopádně jí to vyšlo, naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75072
11.2.21 11:27
@andelka83 píše:
Na úřadech jí řekli že ano, protože to bylo těsné asi. Podle poslední ms se to brát nedalo, má ji párkrát do roka. Každopádně jí to vyšlo, naštěstí.

No, na úřadech občas říkají dost blbosti. A těsné to mít nemohla, pokud tvrdíš, že ji to vyšlo, protože těhotenství trvá 280 dnů, na PPM je možné jít 8 týdnů před, tedy 56 dnů, takže to máme 224 dnů, pokud pracovala 3 měsíce, tak to mohlo být 92 dnů + 92 dnů ochranná lhůta (jak tvrdíš), tedy 224-92-92 = 40, takže pokud neměla mezi zaměstnáními víc jak měsíc pauzu, tak prostě byla těhotná už v tom předchozím a se slušnou rezervou, takže tu ochrannou lhůtu měla celých 180 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24946
11.2.21 14:02

@j.a.n.i1 aha, no říkala, že // zjistila nějak na přelomu těch měsíců, kdy měnila zaměstnání. Ale měla to takové zvláštní, cyklus rozházeny a první těhotenství jí potvrdili až v 9-10 tt, dřív nebylo nic vidět. Tak myslím, že tomu ani nevěřila a normálně do nové práce nastoupila. Po výpovědi šla na ÚP a tam ji vyděsili, že nebude mít mateřskou. Ale naštěstí nesprávně.
Mně kdysi vyšlo, že aby se poměrně dobře dosáhlo na PPM v rámci ochranné lhůty 180 dní, měla by být žena při konci smlouvy aspoň v ukončeném 8 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 16:27

Já bych do toho nesla. Zaprve te můžou bez udání důvodu vyhodit ve zkusebce a nebo se muže stát to stejné v době určité, která je většinou rok. Proste ti tu dobu určitou neprodlouzi. Takže není jistota ani teď a pak aby člověk trnul znovu za rok.

• Citovat
  • Nahlásit
7647
19.2.21 16:38

Změnila jsem takhle práci. Zjistila jsem to až po pohovoru, v době, kdy už jsme byli domluveni na nástupu. 14 dni před nástupem jsem jim to řekla s tím, že chápu, když nebudou chtít podepsat smlouvu. Vzali mě i tak, zkušebku jsem přestála bez problému, na mateřskou jsem šla klasicky 6 týdnů před termínem. Chci se tam vrátit nejpozději za rok na částečný úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat