Zneužita karta

Anonymní
10.2.21 19:44

Zneužita karta

Dobrý večer prosím o možné nemilé zkušenosti. Včera jsem zjistila, že mě na úctě byla zablokována částka 10.000 Kč. Šlo o blokaci od obchod play. Okamžitě jsem volala do banky, že tuhle transakci jsem neprovedla. Zablokovala jsem kartu a zašla přímo do banky. Bylo mi řečeno, že peníze jsou blokivane a musím počkat jestli odejdou z mého účtu a pak mohu podat reklamaci. Mám kartu pojištěnou. Napsala jsem i stížnost přímo do obchodu play. Potvrdili, že obdrželi mou reklamaci. Přes obchod play jsem zjistila, že platba byla provedena ve Francií a šlo o nákup Ruské aplikace. Vše jsem si vytiskla. Dnes mě peníze odešli z účtu :cert:. Zítra půjdu do banky podat reklamaci a asi i podat trestné oznámení. Vůbec netuším jak to bude probíhat dále a kort v téhle době kdy nemohu chodit do zaměstnání jelikož jsme uzavření. Máte někdo podobnou nemilou zkušenost děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
668
10.2.21 19:47

Kdyz mas kartu pojistenou, bude to dobry. Muzou zkusit hrat o cas, ale proto tu pojistku mas, trvala bych o navraceni castky ihned a banka at si to resi s Francii, jak dlouho chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7989
10.2.21 19:51

To kde byla provedena platba nic neznamena. Bezne za tyto aplikace, hry atd. jsou platby provadeny v ruznych zemi. A ty tam mas zadanou kartu s tak velkym limitem plateb? Nemas tam zadany sekundarni zabezpeceni pomoci zadavani hesla pri platbe? Ono je tam myslim automaticky a musi se vypnout. Kazdopadne zarizeni muze byt infikovano skodlivym software.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7989
10.2.21 19:53

@K. Rocánková podival bych se, jake jsou podminky toho pojisteni. Neco jineho je ztrata/odcizeni a zneuziti a druha vec, kdyz nekam ona sama zada udaje a vyprdne se na zabezpeceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:54

Právě, že při platbě kartou mě vždy chodí ověřovací SMS tentokrát nic nedošlo.

• Citovat
  • Nahlásit
21230
10.2.21 19:55

Nechapu, proc mas tak vysoky limit pro online platby. Vetsina bank nabizi okamzite zmeny limitu, tzn. pokud planuju vetsi nakup po netu, tak si navysim limit, po provedeni platby ho zase snizim na petistovku max, pak ti nikdo nestahne penize z uctu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:55

@Cenarius Mám dvě pojištění jedno na ztrátu Karty a Odcizení ba druhé na zneužití platební karty.

• Citovat
  • Nahlásit
21230
10.2.21 19:57
@Cenarius píše:
@K. Rocánková podival bych se, jake jsou podminky toho pojisteni. Neco jineho je ztrata/odcizeni a zneuziti a druha vec, kdyz nekam ona sama zada udaje a vyprdne se na zabezpeceni.

Presne tak, pojisteni zneuziti karty se vztahuje na ztraty/kradeze. Ted bude muset cekat na reklamacni proces banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:58

@Hanka1 vzhledem mému zaměstnání kartu používám denně a myslela jsem, že když při každé platbě mi chodí SMS na můj mobil a já to musím potvrdit tak je to v pohodě. No evidentně ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 20:01

@Hanka1 Jasný a mají na to 30 dní

• Citovat
  • Nahlásit
21230
10.2.21 20:01
@Anonymní píše:
@Hanka1 vzhledem mému zaměstnání kartu používám denně a myslela jsem, že když při každé platbě mi chodí SMS na můj mobil a já to musím potvrdit tak je to v pohodě. No evidentně ne.

Nech si limit na online platby nizky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7989
10.2.21 20:03

Ale neco jineho je, kdyz provadis jednorazove platby a kdyz si nekam tu kartu zadas jako platebni metodu do sveho uctu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7989
10.2.21 20:04

Jeste dotaz a to byla jedna jedina platba ve vysi 10 000,–?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
10.2.21 20:05
@Anonymní píše:
Právě, že při platbě kartou mě vždy chodí ověřovací SMS tentokrát nic nedošlo.

Od 1.1. plati prisnejsi podminky pri platbe kartou. Banka je povinna zajistit vice bezpecnostnich prvku. Pokud to nezajistila, mas pravo na nahradu skody, ktera ti vznikla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 20:06

@Hanka1 Už na jsem si to snížila. Děkuji za vaše reakce. Dokonce jsem zjistila, že se mi na účet někdo naboural přes telefoni zařízení Samsung Galaxy. Snad si s tím poradí i policie. Asi nikdy nepochopím jak někdo může mít žaludek na podvody a krádeže vůbec páchat zločiny.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat