Jízda na dálnici - kdo má pravdu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 10:16
Jízda na dálnici

Ahoj, zajímalo by mě, kdo má „pravdu“. jde o to, že manžel se se mnou už 3 dny hádá a mě už to unavuje. jeli jsme po dálnici, v levém pruhu, předjížděli jsme auto. To ve chvíli, kdy jsme dojeli na jeho úroveň začalo blikat, že pojede do levého pruhu, manžel jel 120km, ve chvíli, kdy ho míjel, tak ten de.bil si nás nevšiml a začal najíždět na nás. Manžel si ho nevšiml, protože on kouká dopředu! Nárazu jsme se vyhli jen proto, že jsem zařvala a manžel uhnul doleva blíž ke svodidlům. A teď to, oč se se mnou pořád hádá, já mu řekla, že je to i jeho vina, že si musí auto napravo hlídat, nehledě na to, že on si toho, že začal blikat ani nevšiml a on mi tvrdí, že nepochybil a že sleduje jen auta před sebou. že on tam nemá co najíždět. Jako blbost, ale už jsem unavená z toho, jak to ten mačo stále řeší, nehledě na to, že kdybych nekřikla, tak jsme skončili ve svodidlech :pocitac: Tak má pravdu? není jeho povinnost si ty auta napravo „pohlídat“?Protože pokud má pravdu, tak mu to přiznám a budu mít klid, ale já si ty auta prostě hlídám, zvlášť, když začnou blikat. Anonym, nechci, aby manžel věděl můj nick tady :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 20.04.19 10:18

Mrtvému manželovi by se dostalo zadostiučinění, že nic neporušil.

Víc k tomu asi nejde co říct.

geileenka
Extra třída :D 12328 příspěvků 20.04.19 10:19

Pokud by se stala nehoda, tak vina je pouze na autě, které přejíždělo z pravého pruhu. On si má hlídat, zda je volno a může přejet. Manžel jede v levém, řešit pravý pruh nemusí. Ale samozřejmě ho taky kontroluji, protože se nechci nechat zabít nějakým blbcem. Ale pravdu tady má manžel. On vinu neměl.

Sl.Kockova
Kecalka 300 příspěvků 20.04.19 10:20

Ja si myslim, ze ve 120ti nemá jezdit v levém pruhu :)

Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 20.04.19 10:22
@Sl.Kockova píše:
Ja si myslim, ze ve 120ti nemá jezdit v levém pruhu :)

A proc by jako nemel? :roll: pred nim auta/kamiony 90-100, proc by je nemohl ve 120 predjet?

Beaumont
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 20.04.19 10:24

Za mě máš pravdu ty. Řidič si musí hlídat celkovou situaci na vozovce a ne jen co se děje před ním. Co kdyby mu tam vyběhlo zvíře nebo by se zezadu přiblížilo auto. Samozřejmě ten co vám tam vjel je primárně na vině, neměl tam co dělat, ale je možné, že jste byli v mrtvém bodu a neviděl vás. Ale to neomlouvá ani jednoho z nich.

Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 20.04.19 10:24

Manzel ma vlastne zhlediska pravidel pravdu. Odobne sleduju auta za sebou, vedle a davam bacha abych nemela jine auto v mrtvem bode. Na dalnici jezdim denne. Nepozornost se na nasich silnicich nevyplaci.

arinecka
Kelišová 6178 příspěvků 20.04.19 10:25
@Sl.Kockova píše:
Ja si myslim, ze ve 120ti nemá jezdit v levém pruhu :)

Proč?

Sl.Kockova
Kecalka 300 příspěvků 20.04.19 10:26

@Šarlota4 tak jedine jestli dálnice měla dva pruhy :lol:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14341 příspěvků 20.04.19 10:27

Je to vina toho z pravého pruhu. Nicméně řidič musí vždy vědět, co se děje kolem jeho vozu. A to i ze stran a vzadu. Byla bych naštvaná a příště řídila sama, pokud si tvůj muž mysli, ze se mám při řízení koukat jen před sebe

nozu
Extra třída :D 12429 příspěvků 20.04.19 10:29

Manžel má částečně pravdu. Pokud byste měli nehodu, byla by vina na straně auta, které vjelo z levého pruhu, protože se má před předjížděním přesvědčit, zda někoho neohrozí či neomezí. Na druhou stranu povinností všech účastníků silničního provozu je sledovat celkovou situaci na vozovce, takže nejen auta před sebou, ale i auta vedle a za sebou. Navíc jste mohli být ve slepém úhlu daného auta, takže vás vůbec nemuselo vidět. Uzavřela bych to tak, že pravdu máte oba ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 10:32
Tak jasné, že je to primárně chyba toho v pravém vím taky, že dle předpisů by byl viník on. Ale jako řidič si prostě hlídám i tu pravou stranu a už mi tam taky jednou jeden pittomec vjel. Protože o mrtvém bodě asi v autoškole nikdy neslyšeli… Ale za mě musí prostě koukat všude, dozadu kouká, není špatný řidič, ale nepřizná chybu, že si to měl ohlídat a radši se bude prostě pořád dohadovat :roll: Já bych to už neřešila, vyhli jsme se kolizi, měl dát pozor a šlus, ale on to pořád tahá a tahá :roll:
@AlphaOmega píše:
Mrtvému manželovi by se dostalo zadostiučinění, že nic neporušil.Víc k tomu asi nejde co říct.

Tohle mu říkám, ale v autě jsem byla já i dítě. Až pojede sám, tak ať si prostě vede svou, že to není jeho povinnost :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 10:33
@nozu píše:
Manžel má částečně pravdu. Pokud byste měli nehodu, byla by vina na straně auta, které vjelo z levého pruhu, protože se má před předjížděním přesvědčit, zda někoho neohrozí či neomezí. Na druhou stranu povinností všech účastníků silničního provozu je sledovat celkovou situaci na vozovce, takže nejen auta před sebou, ale i auta vedle a za sebou. Navíc jste mohli být ve slepém úhlu daného auta, takže vás vůbec nemuselo vidět. Uzavřela bych to tak, že pravdu máte oba ;-)

Takhle jsem to uzavřela já a jemu se to nelíbí. On chce slyšet, že prostě nepochybil, což si nemyslím :nevim:

hanaross
Kecalka 169 příspěvků 20.04.19 10:33

Měl by sledovat vše, nicméně pokud jsou vozidla na stejne úrovni, řidič nemůže vidět jestli auto vedle blika na odbočení, mohlo ho mít taky v mrtvém úhlu, mě se to stalo, ty jako spolujezdec to vidíš, on ne. Vinu by měl samozřejmě řidič z pravého pruhu, ale už v autoškole se učí, ze se má sledovat a předvídat.

Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 20.04.19 10:37
@Sl.Kockova píše:
@Šarlota4 tak jedine jestli dálnice měla dva pruhy :lol:

Tak standardne 2 pruhy ma :nevim: i v levem pruhu je max. rychlost 130, tak nevim co resis.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama