Reklama

Jméno ke křtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 13:36
Jméno ke křtu

Ahoj holky, narodila se nám holčička Elen a asi za měsíc bude mít křtiny a my jí musíme vybrat jméno, které bude na křestní roušce a chceme, aby mělo pěkný křesťanský význam, ale zároveň, aby bylo i trochu nadčasové a dcera si ho v případě zájmu mohla přidat do rodného listu, poradíte? :srdce: Také by mě zajímalo, jaké křtící jméno jste vybrali vy?

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 22.02.18 13:38

Anna, Anežka

anupati
Kelišová 5770 příspěvků 5 inzerátů 22.02.18 13:40

Dost casto se volilo po kmotre/kmotru, pokud je samotne jmeno cirkevni, tak se ani. druhe pridavat nemusi, coz Elena ale nesplnuje? A pokud nejde po. kmotre, tak volis nekoho, kdo je jakoby tvuj patron, ke komu mas vztah.Ja mam Magdalenu, jako Mari.

lucynka25
Kelišová 7369 příspěvků 2 inzeráty 22.02.18 13:41

My máme Marii Annu (Marie po prababicce a Anna po druhe prababicce) a druha dcera je Tereza Jana (po babičče).
A to jí chcete pak nadobro to druhe jmeno pridat? My je máme jen jako křtecí..ani mě nenapadlo jím ho dávat ofiko.. :think: :nevim:

cverunka
Závislačka 2542 příspěvků 22.02.18 13:43

U nás se křtí normálně civilním jménem a další jméno s křesťanským významem si vybere věřící k biřmování. Nicméně se vybírá podle toho, který svatý je člověku blízký a kterého by chtěl v životě následovat.

Příspěvek upraven 22.02.18 v 13:46

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 13:44
@lucynka25 píše:
My máme Marii Annu (Marie po prababicce a Anna po druhe prababicce) a druha dcera je Tereza Jana (po babičče).
A to jí chcete pak nadobro to druhe jmeno pridat? My je máme jen jako křtecí..ani mě nenapadlo jím ho dávat ofiko.. :think: :nevim:

Jenom když bude chtít a rozhodne se tak třeba až na 2. stupni ZŠ :hug:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 22.02.18 13:45

Máme Jan Václav a Zuzana Veronika. U dcery babička trošku prskala, když jí to jméno psala na svíčku :lol:
zkus mrknout tady http://www.svaty.estranky.cz/…--a---k.html

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 22.02.18 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, narodila se nám holčička Elen a asi za měsíc bude mít křtiny a my jí musíme vybrat jméno, které bude na křestní roušce a chceme, aby mělo pěkný křesťanský význam, ale zároveň, aby bylo i trochu nadčasové a dcera si ho v případě zájmu mohla přidat do rodného listu, poradíte? :srdce: Také by mě zajímalo, jaké křtící jméno jste vybrali vy?

Ahoj. Nemusi mit druhe jmeno kdyz nechcete. Krstili jsme rok 2016 a nedavali sme nakonec. Je to na Vas. Elena vseobecne nemusi mit sv.meno je to skracene od Magdalena. Magdalena byla svata.

Ivuska23
Kelišová 5079 příspěvků 6 inzerátů 22.02.18 13:50

My křtili dcerku v roce 2012 a žádné jméno nemá, je křtěná jen svým jménem, prý to takto stačí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 22.02.18 13:52

Moje děti mají jen jedno jméno ( ale jsou biblická, resp jsou to jména některého svatého). Já mám dvě, obě svatá. Ale v rl to první, druhé jsem si oficiálně nepřidávala potom. Obecně se doporučuje, pokud rodiče vyberou jméno " nesvaté, nebiblické" tak jako druhé dát jméno, ke kterému mají vztah, má pro ně význam, líbí se jim osobnost toho svatého.
Dala bych třeba Anežku, Kateřinu, Barboru, Marii, Magdalenu, Františku, Terezii..

Slečna Ferka
Extra třída :D 10019 příspěvků 22.02.18 14:17

Já bych dala po kmotře, nebo hledala někde jinde v rodině. Něco, k čemu máte vztah.

Limi123
Závislačka 3285 příspěvků 22.02.18 15:44
@rena621 píše:
Ahoj. Nemusi mit druhe jmeno kdyz nechcete. Krstili jsme rok 2016 a nedavali sme nakonec. Je to na Vas. Elena vseobecne nemusi mit sv.meno je to skracene od Magdalena. Magdalena byla svata.

Nikdo nemusi mit druhe jmeno po svatem. Ja jsem krtena jen jednim jmenem a kdyz farar chtel druhe, ze to prvni neni po svatem, nasi mu rekli, ze se muze stat, ze ja budu prvni svata s timto jmenem :-D Nakonec na to pristoupil. No… S tim svatorecenim, co si budeme povidat, asi to nevyjde.

warita
Echt Kelišová 7710 příspěvků 22.02.18 15:53

Nase dcera se jmenuje Lea a tak stejne je i pokrtena. Nejak mi neni jasne, proc je nutne vybirat jine jmeno?

Jinak, kdyz ja jsem se ptala na to, jestli to musi byt nejake biblicke jmeno, tak mi bylo receno, ze nemusi. Proste, s jakym jmenem prijdes, to jmeno to bude. Diky bohu tedy Lea (psano Leah) v bibli existuje, takze to vlastne ani problem nebyl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:05

Prosím anonym nechci aby rodina věděla přezdívku
my máme prvního syna Václava křtěného František
a druhý syn je František a bude křtěný jako Václav

warita
Echt Kelišová 7710 příspěvků 22.02.18 16:14
@Anonymní píše:
Prosím anonym nechci aby rodina věděla přezdívku
my máme prvního syna Václava křtěného František
a druhý syn je František a bude křtěný jako Václav

a mohu se zeptat, co tim sledujete?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >