Jméno ke křtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.02.18 13:36
Jméno ke křtu

Ahoj holky, narodila se nám holčička Elen a asi za měsíc bude mít křtiny a my jí musíme vybrat jméno, které bude na křestní roušce a chceme, aby mělo pěkný křesťanský význam, ale zároveň, aby bylo i trochu nadčasové a dcera si ho v případě zájmu mohla přidat do rodného listu, poradíte? :srdce: Také by mě zajímalo, jaké křtící jméno jste vybrali vy?

Najdete v encyklopedii: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3292 příspěvků 22.02.18 13:38

Anna, Anežka

anupati
Kelišová 5021 příspěvků 4 inzeráty 22.02.18 13:40

Dost casto se volilo po kmotre/kmotru, pokud je samotne jmeno cirkevni, tak se ani. druhe pridavat nemusi, coz Elena ale nesplnuje? A pokud nejde po. kmotre, tak volis nekoho, kdo je jakoby tvuj patron, ke komu mas vztah.Ja mam Magdalenu, jako Mari.

lucynka25
Kelišová 6710 příspěvků 22.02.18 13:41

My máme Marii Annu (Marie po prababicce a Anna po druhe prababicce) a druha dcera je Tereza Jana (po babičče).
A to jí chcete pak nadobro to druhe jmeno pridat? My je máme jen jako křtecí..ani mě nenapadlo jím ho dávat ofiko.. :think: :nevim:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 22.02.18 13:43

U nás se křtí normálně civilním jménem a další jméno s křesťanským významem si vybere věřící k biřmování. Nicméně se vybírá podle toho, který svatý je člověku blízký a kterého by chtěl v životě následovat.

Příspěvek upraven 22.02.18 v 13:46

Anonymní  22.02.18 13:44
@lucynka25 píše:
My máme Marii Annu (Marie po prababicce a Anna po druhe prababicce) a druha dcera je Tereza Jana (po babičče).
A to jí chcete pak nadobro to druhe jmeno pridat? My je máme jen jako křtecí..ani mě nenapadlo jím ho dávat ofiko.. :think: :nevim:

Jenom když bude chtít a rozhodne se tak třeba až na 2. stupni ZŠ :hug:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 22.02.18 13:45

Máme Jan Václav a Zuzana Veronika. U dcery babička trošku prskala, když jí to jméno psala na svíčku :lol:
zkus mrknout tady http://www.svaty.estranky.cz/…--a---k.html

rena621
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.02.18 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, narodila se nám holčička Elen a asi za měsíc bude mít křtiny a my jí musíme vybrat jméno, které bude na křestní roušce a chceme, aby mělo pěkný křesťanský význam, ale zároveň, aby bylo i trochu nadčasové a dcera si ho v případě zájmu mohla přidat do rodného listu, poradíte? :srdce: Také by mě zajímalo, jaké křtící jméno jste vybrali vy?

Ahoj. Nemusi mit druhe jmeno kdyz nechcete. Krstili jsme rok 2016 a nedavali sme nakonec. Je to na Vas. Elena vseobecne nemusi mit sv.meno je to skracene od Magdalena. Magdalena byla svata.

Ivuska23
Závislačka 4514 příspěvků 11 inzerátů 22.02.18 13:50

My křtili dcerku v roce 2012 a žádné jméno nemá, je křtěná jen svým jménem, prý to takto stačí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18570 příspěvků 22.02.18 13:52

Moje děti mají jen jedno jméno ( ale jsou biblická, resp jsou to jména některého svatého). Já mám dvě, obě svatá. Ale v rl to první, druhé jsem si oficiálně nepřidávala potom. Obecně se doporučuje, pokud rodiče vyberou jméno " nesvaté, nebiblické" tak jako druhé dát jméno, ke kterému mají vztah, má pro ně význam, líbí se jim osobnost toho svatého.
Dala bych třeba Anežku, Kateřinu, Barboru, Marii, Magdalenu, Františku, Terezii..

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9796 příspěvků 22.02.18 14:17

Já bych dala po kmotře, nebo hledala někde jinde v rodině. Něco, k čemu máte vztah.

Limi123
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 22.02.18 15:44
@rena621 píše:
Ahoj. Nemusi mit druhe jmeno kdyz nechcete. Krstili jsme rok 2016 a nedavali sme nakonec. Je to na Vas. Elena vseobecne nemusi mit sv.meno je to skracene od Magdalena. Magdalena byla svata.

Nikdo nemusi mit druhe jmeno po svatem. Ja jsem krtena jen jednim jmenem a kdyz farar chtel druhe, ze to prvni neni po svatem, nasi mu rekli, ze se muze stat, ze ja budu prvni svata s timto jmenem :-D Nakonec na to pristoupil. No… S tim svatorecenim, co si budeme povidat, asi to nevyjde.

warita
Kelišová 6659 příspěvků 22.02.18 15:53

Nase dcera se jmenuje Lea a tak stejne je i pokrtena. Nejak mi neni jasne, proc je nutne vybirat jine jmeno?

Jinak, kdyz ja jsem se ptala na to, jestli to musi byt nejake biblicke jmeno, tak mi bylo receno, ze nemusi. Proste, s jakym jmenem prijdes, to jmeno to bude. Diky bohu tedy Lea (psano Leah) v bibli existuje, takze to vlastne ani problem nebyl.

Anonymní  22.02.18 16:05

Prosím anonym nechci aby rodina věděla přezdívku
my máme prvního syna Václava křtěného František
a druhý syn je František a bude křtěný jako Václav

warita
Kelišová 6659 příspěvků 22.02.18 16:14
@Anonymní píše:
Prosím anonym nechci aby rodina věděla přezdívku
my máme prvního syna Václava křtěného František
a druhý syn je František a bude křtěný jako Václav

a mohu se zeptat, co tim sledujete?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Tajemství Jiřího Krampola? V kasinu to pořádně roztáčel a utratil statisíce

Finanční situace téměř Jiřího Krampola je taková, že se oblíbený herec musel... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Reklama