Jméno Zlata

Anonymní
2.1.20 11:56

Jméno Zlata

Za pár měsíců mám termín a pořád váháme nad jménem pro holku, pro kluka jsme vybrali bez problému, pohlaví vědět nechceme, takže potřebujeme jména pro obě pohlaví ;) Manželovi se moc líbí jméno Zlata a mně vlastně taky, ale pořád váhám, jestli tak dítě opravdu pojmenovat, nikoho toho jména neznám, tak nevím, jak jsou s ním jmenovkyně spokojené, neznáte nějakou a případně, jak se jim se jménem žije? Asi mi na tom nesedí, že oslovení Zlato je takové familiární a má i svůj význam (kov). Alternativu vidím ve jméně Zita, ale to se manželovi tolik nelíbí. Děkuji za názory ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27900
2.1.20 11:58

Znám dvě, dospělé. Jedná je přímo Zlatice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:01

Znam zitu i zlatu. Ani jedno jmeno se mi nelibi. Jsou tvrde. A divne. Ale neptala jsem se nikdy jak se jim s tim jmenem zije a libi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:02
@vokishka píše:
Znám dvě, dospělé. Jedná je přímo Zlatice.

A nevíš, jestli jsou spokojené, nebo jak se jim se jménem žije? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:03
@Anonymní píše:
Znam zitu i zlatu. Ani jedno jmeno se mi nelibi. Jsou tvrde. A divne. Ale neptala jsem se nikdy jak se jim s tim jmenem zije a libi :)
Úplně tvrdé mi nepřijdou, ale je pravda, že máme velmi měkké příjmení, proto se asi hodí obě ;)

Příspěvek upraven 02.01.20 v 12:04

• Citovat
  • Nahlásit
27900
2.1.20 12:04
@Anonymní píše:
A nevíš, jestli jsou spokojené, nebo jak se jim se jménem žije? ;)

Neslyšela jsem stížnost. Říká se jim Zlatko. Ovšem já jako dítě bych to nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:06
@vokishka píše:
Neslyšela jsem stížnost. Říká se jim Zlatko. Ovšem já jako dítě bych to nechtěla.

To je právě ten důvod, proč hodně váhám, sama si nejsem jistá, zda bych se tak sama chtěla v pubertě jmenovat a spíš se přikláním k Zitě, které nemá takový význam jako Zlata :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:08

Já znám jednu a ta je spokojená. Promítla své jméno i do názvu jejich farmy - Zlatá farma. Anonym, příliš malá lokalita na poznání.

• Citovat
  • Nahlásit
128

Je to čistě na vás, záleží jaké máte příjmení. Neznám ani jednu, nedokážu si úplně představit třeba patnáctiletou Zlatu, asi proto se mi více líbí Zita :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951

Zlaty znám dvě, oběma se říká Zlatko, ne, nelíbí se mi, ale jak to cítí ony, to nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21754
2.1.20 12:10

Zita je pěkné jméno, Zlata je neutrální, nedala bych.
Zitu klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4238

Herečka Zlata Adamovská třeba 😊 líbí se mi moc to jméno

Příspěvek upraven 02.01.20 v 12:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20705

To bych nedala, hrozné jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:13
@Dlouhovlasá píše:
Je to čistě na vás, záleží jaké máte příjmení. Neznám ani jednu, nedokážu si úplně představit třeba patnáctiletou Zlatu, asi proto se mi více líbí Zita :nevim:

Přesně tohle je důvod mojí nejistoty, chci vybrat jméno na celý život, některá jsou krásná, ale hodí se jen pro děti, některá zase až pro dospělé, no asi ještě projdeme seznam :think:

Příspěvek upraven 02.01.20 v 12:14

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:14

Nelíbí se mi to. Při jméně si představím starší dámu, rozhodně ne dítě. Zlato, Zlatičko, Zlatinko? V pubertě si užije. Známá má Aurelii. Její babička jí říká Zlatinko, doma je to Aura, Aurinka. Prvně chtěli taky zlatu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat