Poraďte se jménem - Amy, Erica, Ellie, Lisa, Lydia

Anonymní
26.12.19 13:30

Poraďte se jménem

Dlouhodobě a trvale bydlíme v zahraničí, partner je cizinec, příjmení cizí. S českou rodinnou jsme ale dost v kontaktu a pravidelně tam jezdime, tak hledáme jméno, které nebude pro čechy moc divné a které půjde zdrobnovat a dobře vyslovovat.. v užším výběru je Amy, Erica, Ellie, Lisa, Lydia… jak byste oslovovaly, příp. zdrobnovaly tato jmena? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.12.19 13:36

Isabela / Izabela = Bela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
26.12.19 13:57

Amy, Ellie a Lisa jsou v českých podmínkách už samo o sobě zkráceniny, Lisa jde ještě možná na Lis, ale to je tak vše.
Erica a Lydia mě moc hezkých zkrácenin nenapadá, ale pokud se vám ta jména líbí, tak není problém.
Co se té první skupiny týká, asi bych chtěla vzhledem k původu něco víc českého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
26.12.19 14:00

[ejminka], [elie], [lydka].. Moc variant ma nenapadá :kytka: ale mena sa mi páčia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8822
26.12.19 14:02

Tak Amy a Ellie zdrobnovat ani nepotřebují mi přijde. Taky sejde kde v zahraničí jste a jaké je to přijmení. My třeba žijeme v ČR ale většina naší rodiny žije v Kanadě, Austrálii nebo USA a dcery se jmenují Alice a Linda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 14:38

Mě se líbí Olga, zkráceně Lola. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
22009
26.12.19 14:54
@Anonymní píše:
Dlouhodobě a trvale bydlíme v zahraničí, partner je cizinec, příjmení cizí. S českou rodinnou jsme ale dost v kontaktu a pravidelně tam jezdime, tak hledáme jméno, které nebude pro čechy moc divné a které půjde zdrobnovat a dobře vyslovovat.. v užším výběru je Amy, Erica, Ellie, Lisa, Lydia… jak byste oslovovaly, příp. zdrobnovaly tato jmena? Diky

Amy a Ellie mi zní jako zdrobnělina, ale říkala bych asi i „Ejminko“ nebo „Elinko“. Lisu jedině jako „Lyzí“ nebo „Lis“. Lydie se mi nelíbí, připomína mi vložky :oops: Ale asi „Lídinko“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 15:08

Hezke je treba leila [lejla, lejli, lejlinka]

Nebo Elena :P [eli, elis] je to jak kdyby byla eliška no, ale s timhle se uz da hrat :P
Dle vaseho vyberu Ejmi…rozhodne proti tomu nic nemam, ale pri jmene ejmi a nela vidim psa :D ale je to z toho, ze mame tyto hafi v rodine, ale proti gustu…:) nemyslim to zle :oops:
Hezke je i Annie [ený] je toho fúra.
Erica je dost tvrdé :P haha to zdrobnělit asi moc nepujde…lydie to dame nevim :) leda Liduška :P

• Nahlásit
  • Citovat
4248
26.12.19 15:13
@Anonymní píše:
Dlouhodobě a trvale bydlíme v zahraničí, partner je cizinec, příjmení cizí. S českou rodinnou jsme ale dost v kontaktu a pravidelně tam jezdime, tak hledáme jméno, které nebude pro čechy moc divné a které půjde zdrobnovat a dobře vyslovovat.. v užším výběru je Amy, Erica, Ellie, Lisa, Lydia… jak byste oslovovaly, příp. zdrobnovaly tato jmena? Diky

Myslím, že pro Čechy nebude divné Bohunka. Lízu nedoporučuji to je jak pro Kozu, Amy - když už Amálka. Ellie-když už Eliška. Lýdie -Lýduška? Nebo Ludmila- Lída či líduška. Není zač, milá ženo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22009
26.12.19 15:34
@Božislava píše:
Myslím, že pro Čechy nebude divné Bohunka. Lízu nedoporučuji to je jak pro Kozu, Amy - když už Amálka. Ellie-když už Eliška. Lýdie -Lýduška? Nebo Ludmila- Lída či líduška. Není zač, milá ženo!

Ale nevím, jak taťulda vysloví to Bohuno. Nebo Líduško. Já bych čla cestou cizího jména a prarodiče ať se s tím popasují podle svého. Jistě nejsou senilní a hluší, aby se nenaučili vyslovit to jméno tak, jak se vyslovuje v cizině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11951
26.12.19 16:16

A co Elisabeth? Pro prarodiče Elinka nebo Betynka, později Elisa, Betka, Beth?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 16:21

Pokud jste často v ČR a v kontaktu s Čechy, dala bych Ericu nebo Lisu. To jsou jména, která v ČR zní relativně normálně. I ta Lydia, ale taky mi naskakují ty vložky no, škoda, jinak by to bylo pěkné.

Amy zní moc cize, dala bych Amalii nebo Amelii. Můžete říkat Amy a babička Amalko.

Ellie se mi nelíbí. Je to ušišlané, jen pro malou holčičku, ne pro dospělou ženu, která by měla mít třeba i autoritu.

Ale to je můj názor, proti gustu… :mavam: Hlavně se rozhodněte podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 22:26
@Anonymní píše:

Z tvojeho výběru se pěkná Lydia - Lydý, Lia. Moje bývalá sousedka má dceru Amy Bahrij - oba Češi.

Moje návrhy:
Odeta
Jenovefa - Jenny, Jenna (česko - bretaňské jméno)
Ingrid
Libusha - Libby
Radana
Milena - Millie
Zora
Vlasta
Silvia
Livia
Luna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 12:14

Leyla, to je pěkný to mela byt moje mala… Ale z těch tvých bych dala Amy. To zdrobnělinu nepotřebuje je to samo o sobě pěkný jméno :lol: Karin je taky pěkný, ale Amy je top. Z těch tvých.. A nee. není to jak na psa… 8o znám 5 holek jménem Amy. A je to cool name. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 17:25

Z mojích navrhů třeba ještě :
Freja/Freya, Adela, Adelheid, Astrid, Elfryd/Alfreda, Aloisia/Louisa, Amata, Apollonia, Aurora, Brigid, Brynhild, Bertha, Cecilia, Celeste, Dagmar, Dagný, Diana, Danica, Dobromila (zdrobněle Millie či Romy)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama