Jogurt 6 měsíčnímu dítěti ?

Anonymni
6.6.08 15:44

Jogurt 6 měsíčnímu dítěti ?

Je možné dávat půl ročnímu dítěti jogurt ? A plnotučný či nízkotučný ? Lze dát smetanový plnotučný Kunín ?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

618
6.6.08 15:58

Ahoj, já zatím zkušenosti nemám, ale s jogurtem bych ještě tak 2 měsíce počkala. ( ikdyž babička do mě cpala pribináky taky už od půl roka a nic se mi nestalo :lol: ). Jinak v každém případě dětem jogurty vždy plnotučné. Tak snad se ozvou i zušené matky :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
6.6.08 16:30

Jogurty

Tak nám doktorka doporučovala Acitivi, na smetanové jogurty a Pribináčky má prcek do roku čas (kvůli ledvinám). M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.08 16:30

Ahojkys jogurtem se má začínat 8-9 měsíc.Nám dr doporučula activii a nebo holandii :wink: .Pribinák už se nedává :lol: ,to cpali jen do nás :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.6.08 16:58

Pribiňák bych nedávala, je samej tuk a cukr a žádná výživná hodnota, mimo to, že bude s prtěte otesánek…
Počkala bych do 8mi měsíců a pak dala bílý plnotučný-s žívýma potvorama nejlíp:-))

Kavi

• Nahlásit
  • Citovat
1762
6.6.08 19:38

Bílou activii od 8 měsíců.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
6.6.08 19:56

V 6ti měsících je ještě brzy. Na pribiňáček jsi se neptala, že? :-)
Pokud má Kunín nějaké živé kultury, tak bude to samé jako Activia nebo Holandia. Řekla bych:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
6.6.08 20:00

kdysi jsem zalozila tuhle diskuzi tak mrkni https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
6.6.08 20:17

Ahoj, záleží od kdy dáváš příkrmy. My od 4měs takže v 6ti jsme už Aktivii baštili na sváču. Dr schválila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
6.6.08 20:45

Nám Dr. radila jogur od 8M, vžádném případě smetanový, doporučila se živou kulturou, dávám Holandii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
6.6.08 21:02

V šesti měsících začni třeba jen jednou lžící do poledního jídla, (zeleniny) a pak zvišuj pomalu dávky. A rozhodně plnotučný, žádný nízkotučný(activia, holandia, valmez…) Žádné smetanové ty až později(okolo 1roku), tak nám to doporučila mudra. Celý jogurt bílý mi malá spapala na začátku8.měsíce-pak si zvykla a dodnes miluje bílé jogurty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.08 21:50

Můžu se zeptat, proč nedávat smetanový???? My dáváme Choceňský, Ivance chutná víc, než Hollandia ( na www. kojeni.net píšou, že se může, také tam jsou živé kultury ) ......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
6.6.08 23:43

Z toho důvodu, že je hodně tučný. Ale samozřejmě záleží na mamině. Vždyť spousta dětí na nich vyrůstala za dob našich mamin. Ale naše populace spěje k obezitě, proto se má dávat přednost méně tučným obyčejným jogurtům.
Choceňský bílý dáváme také pro zpestření jídelníčku.Já myslím, že nejlépe nedávat smetanové pravidelně, ale jako bonbonek na závěr.(týdne)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16697
8.6.08 19:23

driv nez v osmem mesici bych jogurt nedavala. U nas byla nejoblibenejsi Hollandie a pak klasicky modry Klasik tusim od Olmy ovsem jen do te doby, kdy nekdy po roce ochutnala ochucene jogurty, pak uz ty bile nechtela. Jo mimochodem po Activie se posr…la neuveritelne.
Pribinaky a spol. jsme zacaly davat az po druhem roce a doted nemuzou babicky pochopit, ze Pribinacek je vzhledem ke svemu slozeni spis dezert a ze nic zdraveho (krom zlomku tvarohu) v nem neni. Holt jsme generace nacpana „Pramenem zdravi z Posazavi…“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16697
8.6.08 19:25

jo jinak se pry maji davat jogurty kolem 2-3 % tuku, tedy ne nizkotucne nebo light a ne ty klasicke smetanove s 7-8 % tuku - viz jak psaly holky vyse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama