Reklama

Jogurtovač ano-či ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gggala
Kecalka 269 příspěvků 01.10.09 20:40
Jogurtovač ano-či ne

Ahoj holky,tak si mám vybrat dárek na vánoce,objednat si ho a přítel ho zaplatí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: děláme to tak už několikátý rok ,aspoň nekoupí,žádnou prkotinu.
No tento rok bych chtěl jogurtovač,páč ten jogurt doma vařený se mi teda nikdy nepovedl :cry: . :cry: Ráda bych od Vás které ho už doma máte věděla
nA KOLIK ML JOGURTU TO JE
DÁ SE PAK PŘELÍT DO SKLENIČEK A DÁT DO LEDNICE ABY VYDRŽEL ASPON TÝDEN
DOOPRAVDY TO VYJDE LEVNĚJI NEŽ Z OBCHODU
JE DOBRÝ
A JAKOU ZNAČKU MÁTE A JAK S NÍ JSTE SPOKOJENÝ?!!!

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.09 22:34

Ahoj, mám jogurtovač, ale teď vařím málo.
Takže dám litr tučného UHT mléka (pasterované si nemohu vzpomenout, jestli byl nebo nebyl problém) a poslední dobou se mi vedl z aktivie bílé. zamíchám do sebe a naleji do skleniček, vyjde to tak centimetr pod okraj všech sklenic. No a zapnu jogurtovač a nechám to tam od rána do odpoledne. Návodu se nedržím. Je výborný, levnější, ale snažím se ho spotřebovat tak do 3 dnů, říkám si, že by se tam mohlo pomnožit i něco nežádoucího. Navíc, pokud ho necháš víc dnů, je cítit tak jaksi zvláštně nezdravě. Hodně záleží na použitém originál jogurtu. Jo a když dáš polotučné mléko, jogurt je řídký.
 Monika

Endy
Závislačka 4874 příspěvků 01.10.09 22:57

Ahoj Gggala,

nechci te odrazovat od nakupu jogurtovace, ale popisu ti, jak delam jogurt doma, vzdycky se povedl, ac vse delam od oka…

Svarim litr plnotucneho cerstveho mleka (z pet nebo pytliku). Necham chladit. Cast mleka si necham v lahvi stranou, do neho vyliju jogurt (maly kelimek Activie nebo Selsky), promicham protrepanim. Kdyz mleko vychladne tak, ze se v nem da udrzet prst, tak do nej opatrne primicham naredeny jogurt a rozliju do kelimku Avent . Ty mam pripraveny uz v lavoru vylozenem dekou, kelimky prikreju vickem, ale nesroubuju. Zakryju dalsi dekou a navrch dam polstar. Necham pres noc „pracovat“. Rano je jogurt hotovy, pekne husty a vydrzi tyden dobry. Jen se s nim nesmi kvedlat, tzn. kdyz si ho bereme ven jako svacinu a veze se v kocaru, tak se z nej vytrepe voda. Neni to na zavadu, da se pak rozmichat, jen je trochu tekutejsi. Fakt je vsechno - mnozstvi, teplota - od oka a zatim to funguje.....Drzim pal­ce…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 02.10.09 08:43

ja teda mam dojem - a kdyztam mi ho vyvratte - ze jogurtovac je proste hrnec s termostatem, jinak si vsechno stejne chystas jako kdybys to delala bez nej. a termostat lze snadno nahradit troubou
manzelovi rodice dokonce delali jhogurty pres noc na topeni a taky to slo
ja bych si dalsi kram do kredence neporizovala

gggala
Kecalka 269 příspěvků 02.10.09 09:28

děkuji děkuji za odpovědi určitě mě neodrazujete,jen jsem chtěla vědět jestli ho doma vůbec používáte.
Děkuji za recept na jogurt,já jsem dělala trošku jiný a připomínal mi spíš lepidlo :lol: :lol: než jogurt
Endy:
Jen se chci ještě na ten rocept zetat: na kolik stupňů to tak asi svařuješ,nebo až začne stoupat?!Ten selský jogurt dáváš malý?!
Já myslím,že ńákej podobnej dělal můj táta,ale ten měl přímo mléko od krávy… A kolik toho jogurtu tak je?!

No zatím spíš přemýšlým,že si ten jogurtovač nekoupím..... ještě uvidím co tenhle recept

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 02.10.09 15:53

Tak já dělám jogurt ještě jednodušeji, ohřeju litr mléka (z PET, ne krabicového) abych v něm udržela prst, do toho vmíchám pár lžic jogurtu (selský, holandii, jihočeský…) a vleju do 1l kyblíku od Hollandie. Zavřu a dám to do polystyrenové krabice a utěsním dekou.
Nechávám přes noc nebo min. 6 hod. Jogurt je sice řidší než normální, ale někdo tam dává ještě sušené mléko, nebo z plnotučného, to jsem ještě nedělala. V lednici vydrží týden určitě.

Endy
Závislačka 4874 příspěvků 03.10.09 19:53

gggalo, jj, ten kelimek Selskeho staci maly. Mliko svarim tak, ze ho necham vypenit a pak odstavim. Je ho 1l + kelimek jogurtu (200ml), coz mi vychazi na sedm malych kelimnku Avent (cca po 150 ml), me Klara stejne vic naraz nesni…

Lostritis
Kecalka 171 příspěvků 04.10.09 16:01

Ahoj, taky bych jogurtovač nekupovala, dělám jogurt podobně jako holky a je výbornej. Dokonce většinou hustší než má mamka z jogurtovače.
Používám čerstvé (ne trvanlivé) plnotučné mléko a bílou Activii. A mám tedy vysledováno, že když nechám mlíko moc vychladnout, tak potom jogurt míň zhoustne. Ale Kubíkovi je to fuk, moc rád si ho dá i z láhve. :wink:

olo 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.10 11:26

Já ho dělám tak do skleniček dám po jedné slabé lžičky Activie tady pozor skoušel jsem ruzné jogurty a vyhrála to Activie dam to do jogurtovače a ráno to mrsknu do lednice a mlsáme výborný.A ruzný Actimel či jogurtový drink ruzných značek př Vivacto pulku té mrňavé sklenky vleju do vymyté pet láhve zbytek vyzunknu zaliju vlahým mlekem ca 1 litr či ještě a pul zašroubuji víčko dám na topení pak přikriji utěrkou a za 6až 8h je výsledek kolosální chuti za cenu kterou si výrobce muže nechat jen zdát.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >