Rychlovarná konvice s ovladáním volby teploty vody

13496
28.9.09 11:43

Rychlovarna konvice s ovladanim volby teploty vody

ahoj
musim si koupit novou rychlovarnou konvici a v obchodech jsem videla konvice u kterych si muzu zvolit teplotu vody varu.
Mate nektera a pokud ano pouzivate to nebo nechate vodu varit jako normalne?
Jinak bych volila konvici kde je voda celkem rychle uvarena a hlavne ktera neni hlucna!!!!

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18633
28.9.09 12:29

Re: Rychlovarna konvice s ovladanim volby teploty vody

Taminka píše:
ahoj
musim si koupit novou rychlovarnou konvici a v obchodech jsem videla konvice u kterych si muzu zvolit teplotu vody varu.

Taminko to je fyzikální nesmysl!!!:wink: Voda má bod varu 100°C , přes to vlak nejede,(žádný útok, ani výsměch v tom nehledej je to fakt!) ale možná by se tam dalo nastavit na kolik stupňů se ti ta voda ohřeje ne? Třeba na zelený čaj 85 , nebo na Nesco 90… To mi nepřijde špatný, otázka je o kolik je ta konvice dražší a jestli není lepší si tu vodu nechat pak chvíli stát aby na tu teplotu přiblilžně spadla..
Osobně máme doma normální se schovanou spirálou a jsme spokojení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.9.09 13:09

nevidim v tom zadny vysmech…zrejme jsem to spatne vysvetlila

je to konvice s ovládáním volby teploty vody v rozpětí 40-100°C po 5°C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
28.9.09 13:12

Hele já teplotu vody do instantního kafe řeším tak, že nejdřív leju mlíko a pak vodu - tím se to rovnou ochladí. Mě teda osobně instantní kafe zalitý vroucí vodou děsně smrdí - dost trpim, když mi ho někdo takhle připraví a já nechci být nevděčná, tak to musím vypít. kamarádi si ze mě dělaj srandu.

že se má zelený čaj zalévat nižší teplotou jsem nevěděla, třeba by mi taky líp chutnal, normálně mi moc nejede.

nechávat vodu odstát mi přijde nepraktické, neodhadnu to a hlavně většinou pospíchám.

pokud bys byla na kafe zmlsaná jako já a nepoužívala normální mlíko, tak nastavitelnou konev doporučuji.

ještě poznámky: voda se vaří při nižší teplotě za nižšího tlaku. Ověřeno experimentem (výlet na Sněžku se zavařovacím teploměrem) - už na Sněžce asi o 3 stupně méně, než v Praze. teplomě značně nepřesný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
28.9.09 13:13

to je až tak regulovatelny? hele to by se ti mohlo hodit na zalevani UM, ne?

ja znam jen takovou tu konvici na vodu vrouci a vodu trosku studenejsi, bez udani teploty.

kolik to stoji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
28.9.09 13:18

Tak mně by se taková konvice třeba líbila. I jsem uvažovala, že příště si koupím takovou. I když nesco zalité vroucí vodou nerozeznám… Takže zalívám vroucí všecko :oops: Třeba u těch zelených čajů jsem právě ale četla, že by ta voda neměla přejít varem, bo se tam s tou vodou stane cosi, proč už pak není ten čaj tak dobrý (nebijte mě, nejsem chemik ani fyzik - něco se tam znehodnotí nebo jak :roll: :lol:) Takže když se to nechá odstát, tak už je to stejně jedno a vyjde to nastejno to zajít vroucí vodou…

Ale žádné značky teda neznám, takže stejnak neporadím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.9.09 13:29

no ja napriklad nasla tuhle

http://www.hshop.cz/…r-tk-500.htm

nebo tuhle

http://www.hshop.cz/…90-cerna.htm

jinak u kafe jsem taky priserny pedant takze by se mi to hodilo..a caj delam tak ze u konvice stojim jak vul a nez to zacne varit tak vypinam a zalivam.

No a s tim ze bych to vypla a pak nechala stat-tak na to nemam cas :(

Pudli no ja mam pro UM od male horkou vodu v termosce a nebo jen naliju studenou a ohreju v mikrovlnce ale vidis-to je celkem dobry napad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
28.9.09 14:59

Taky bezpečně poznám „přepálené“ Necso, je prostě takový hořký a vůbec nevoní jako káva…

Tami mě se líbí ta první i ta cena je docela přijatelná ony s tou zabudovanou spirálou nestojí o moc míň. Samo jak který, ale aby něco vydrželi tak okolo těch 8-9stovek asi bude, takže tahle za tu tisícovku je asi v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
28.9.09 15:03

No já si snad to Nesco jdu uvařit z nevroucí vody :lol:

Též bych šla do té první - Fagor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
28.9.09 15:08

Nám se nedávno taky porouchala rychlovarná konvice. Vyřešili jsme to tat, že jsme si zrovna pořídili ten přístroj na barele s vodou. Tam si nastavíme teplotu teplé a studené vody(jde to jednoduše měnit) a jsme moc spokojeni. Přístroj máme zapůjčený, jsou pravidelné údržby, litr vody přijde asi na 7kč a hlavně rozbory vyšly vždy ok. malýmu se taky líbí, jak lítají bublinky barelem, když se čepuje voda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
28.9.09 15:12

to prej ale úplně horkou udělat neumí - třeba na turka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
28.9.09 15:14

nejvyšší teplota je tam myslím 95 stupnu a u nás turek nefrčí, mám pressovač ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
28.9.09 15:35

jinac teda jeste existuje vecicka, neco jako prutokovej ohrivac, ale rovnou to umi varit na 100 °C, zabuduje se to pod baterii, je to napojene na vodu a u drezu mate extra kohoutek, ze ktereho kdykoliv natocite bez cekani vrouci vodu - manzeluv sen, udelal nam na to pripravu, ale ta sranda stoji silene moc, myslim 20 000, takze asi nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
28.9.09 15:54

Ahoj
mam myslim phillips, jde tam nastavit 40/60/80/100 a taky ti ji muze udrzovat teplou/horkou. Vyuzivam to celkem dost, kolik stala si presne nepamatuju neco kolem 1500,– ale funguje dobre, neni hlucna a je celkem rychla, na mlicko idealni. Jinak i ty barely od frominu jsou dobry pokud to chces jenom na mlicko. Ten lepsi stojan stoji kolem ctyr tisic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.9.09 16:08

no me se taky libi ten fagor ale ten phillpis ma ty funkce co psala Gissele a navic ma tepelnou izolaci pro bezpecne uzivani coz je asi dobre ze ta konvice neni horka..nevim kdy mi emca az bude vetsi na to dosahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama