Jsem finančně podhodnocená?

Anonymní
28.7.20 17:12

Jsem finančně podhodnocená?

Dobrý den. Nastoupila jsem v květnu do nové práce, kvůli špatné situaci okolo covidu nebylo moc na výběr. Pracuji ve fabrice, 12hod noční směny. Nedělám přímo práci u pásu, ale testuji softwere počítačů. Práce je to nezajímavá, docela fyzicky náročná, ale jsem ráda aspoň za to a domů chodím s čistou hlavou. Finanční ohodnocení je 21 tisíc hrubého + stravenky. V Brně. Spokojily byste se s takovým platem? Mně se to zdá málo, celou směnu se prakticky nezastavím a počítače se opravdu pronesou, některé váží i 23kg. Dodělávám si magisterské studium, snad se mi pak poštěstí lepší práce, ale do té doby bych chtěla být adekvátně ohodnocená. Nevím, napište svůj názor. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.7.20 17:20

Jako je to málo, ale po 1 měsíci se nedivím. Oni ty firmy kor fabriky se moc nepředřou aby dali víc peněz. Ale na to že to je v Brně se dcl divím. já dělala taky ve fabrice v LBC a za cca 25 čistého. :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59632
28.7.20 17:22
@Anonymní píše:
Dobrý den. Nastoupila jsem v květnu do nové práce, kvůli špatné situaci okolo covidu nebylo moc na výběr. Pracuji ve fabrice, 12hod noční směny. Nedělám přímo práci u pásu, ale testuji softwere počítačů. Práce je to nezajímavá, docela fyzicky náročná, ale jsem ráda aspoň za to a domů chodím s čistou hlavou. Finanční ohodnocení je 21 tisíc hrubého + stravenky. V Brně. Spokojily byste se s takovým platem? Mně se to zdá málo, celou směnu se prakticky nezastavím a počítače se opravdu pronesou, některé váží i 23kg. Dodělávám si magisterské studium, snad se mi pak poštěstí lepší práce, ale do té doby bych chtěla být adekvátně ohodnocená. Nevím, napište svůj názor. Díky.

Otázka je, kolik dostaneš po zkusebce.
Já měla nastupak v aktuální práci 17600 Kč.. A jsme na cca 60. Takže asi tak.. Dobrou výplatu jsme začala mít nejdřív za půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 17:23

Pokud máš dojem že jsi tak zajdi k nadřízeným a tento požadavek tam přednes. Jiné řešení to nemá.
Nebo myslíš že když ti tu napíše dvacet lidí že je to málo a ty to potom ukážeš šéfovi tak ti tu mzdu zvýší?

Za mě to málo je, ale je to fabrika :nevim: tam mají asi všichni stejně. Nicméně tam nehodláš zůstav dvacet let. Takže bych to brala jako práci než bude škola hotová. Mgr. je na dva roky. To je nic.

• Nahlásit
  • Citovat
1535
28.7.20 17:35

Jo, je to málo.. Jsou v tom i příplatky za noční.. Se zeptej, jak se to mění po zkušebně apod… A hledej dál, nyní ještě můžeš odejít ze dne na den..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1686
28.7.20 17:38

Tak za to bych ani nevstala z postele :nevim:
Taky delam ve fabrice na reklamacnim. Jsem placena od hodiny, takze pokazdy jina vyplata. Pracuji 4dny v tydnu, 9 hodin denne a kdyz to vyjde na malo pracovnich dni(16) v mesici, tak mam vyplatu 24tisic cistyho. No a kdyz mame jeste nejaky ten povinny nebo dobrovolny prescas, tak je to jeste lepsi :D

Predtim sem delala v cestovce a ten plat byl taky dost smutnej, tak sem se jim na to vyflakla a sla do fabriky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
28.7.20 17:57

Jak je to ve smlouvě po zkušební době? Často tam pak je i vysoké osobní ohodnocení a vyšší platový výměr. :nevim:
Zeptej se ostatních, jak to tam chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 18:55

Tady se právě na zvýšení platu po zkušební době nehraje. Je to tu zvláštní, kolega na stejné pozici, taky ve zkušební době, bere 25 tisíc. Nemá žádnou lepší kvalifikaci než já, vypadá to spíš na dobrej nepořádek na personálním.

• Nahlásit
  • Citovat
5104
28.7.20 18:59
@Anonymní píše:
Tady se právě na zvýšení platu po zkušební době nehraje. Je to tu zvláštní, kolega na stejné pozici, taky ve zkušební době, bere 25 tisíc. Nemá žádnou lepší kvalifikaci než já, vypadá to spíš na dobrej nepořádek na personálním.

A ty sis řekla tak málo nebo ti prostě tak málo nabídli? Vypadá to oblíbený český nešvar, a to platit ženám méně.
Ano, myslím si, že jsi finančně podhodnocena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 19:01
@Anonymní píše:
Pokud máš dojem že jsi tak zajdi k nadřízeným a tento požadavek tam přednes. Jiné řešení to nemá.
Nebo myslíš že když ti tu napíše dvacet lidí že je to málo a ty to potom ukážeš šéfovi tak ti tu mzdu zvýší?Za mě to málo je, ale je to fabrika :nevim: tam mají asi všichni stejně. Nicméně tam nehodláš zůstav dvacet let. Takže bych to brala jako práci než bude škola hotová. Mgr. je na dva roky. To je nic.

Předhazovat šéfovi emimino fakt nebudu, ptám se na osobní názor ostatních. Do ukončení studia mi zbývá už jen rok, to ale přece neznamená, že se spokojím s neadekvátním finančním ohodnocením za svou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.20 19:07
@Wani píše:
A ty sis řekla tak málo nebo ti prostě tak málo nabídli? Vypadá to oblíbený český nešvar, a to platit ženám méně.
Ano, myslím si, že jsi finančně podhodnocena.

Nabídli takto málo. V té době jsem byla ráda, že je vůbec nějaká práce, asi tak. Je dost možný, že kolega kluk z toho důvodu dostává víc peněz. Oni jsou ještě k tomu na denní ve dvou, já na noční sama, přitom práce stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.20 19:10

Zalezi jakou mas praxi. Ono ty penize muzou byt i dobre pro ucho co nema zadnou praxi a snazi se pouze sehnat praxi. Ono se ne nadarmo rika, ze prijmy nejvic rostou na zacatku kariery :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.20 19:18
@Anonymní píše:
Zalezi jakou mas praxi. Ono ty penize muzou byt i dobre pro ucho co nema zadnou praxi a snazi se pouze sehnat praxi. Ono se ne nadarmo rika, ze prijmy nejvic rostou na zacatku kariery :)

Je těžko mít hned po škole praxi, nicméně jsem poslední dva roky pracovala jako učitelka, mám tři roky vedlejší příjem jako OSVČ a během školy velké množství brigád všeho druhu. Snad takové ucho nejsem, i když pro ně asi jo.

• Nahlásit
  • Citovat
28.7.20 19:29
@Anonymní píše:
Je těžko mít hned po škole praxi, nicméně jsem poslední dva roky pracovala jako učitelka, mám tři roky vedlejší příjem jako OSVČ a během školy velké množství brigád všeho druhu. Snad takové ucho nejsem, i když pro ně asi jo.

Pro každou fabriku ses “nula” a to každý. Pokud nejsi známa a nebo nemíříš na vyšší pozici. Pro tyhle firmy jsme jenom čísla nic víc. Jsme ti co jim vydělávají peníze a když se ti to nelíbí běž jinam. Jak nám pořád tvrdily že na vrátnici čeká dalších 50 na tuhle pozici. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 19:37
@Mispulinek2323 píše:
Pro každou fabriku ses “nula” a to každý. Pokud nejsi známa a nebo nemíříš na vyšší pozici. Pro tyhle firmy jsme jenom čísla nic víc. Jsme ti co jim vydělávají peníze a když se ti to nelíbí běž jinam. Jak nám pořád tvrdily že na vrátnici čeká dalších 50 na tuhle pozici. :lol:

Tady je to zrovna tak, že mají veelký problém najít lidi, spousta jich tu ještě ve zkušebce odchází. Ale nuly jsme, to každopádně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama