Jsem nucen do tanečních
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Jsem nucen do tanečních
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit ohledně tanečních. Máma a babičky mě tam nutí a nehledí na můj názor a mé pocity. Je zde spousta důvodů proč tam nechci(Sociální úzkost(Ne fakt nepomůže tomu tam jít, to se to možná tak jen zhorší), nekomfort delšího fyzického kontaktu s jinou osobou(Prostě mi to není příjemné ), voleným(Mé již malé sebevědomí jen utrpí), špatný cit na rytmus(Prostě jsem kopyto
), zabitý páteční večer (2,5 hodiny + 2 prodloužené o 4 hodinách + věneček o 5 hodinách ) toť nejspíše vše), zkoušel jsem s maminkou argumentovat na civilizované úrovni, ale to bohužel nevyšlo a nechce to poslouchat
. Prý, že to potřebuji pokaždé si mohu vzít kurzy v dospělosti. A prý kvůli zážitkům, což pro moji extrovertní maminku nejspíš byl, ale já jsem opak toho co je ona. Ptal jsem se kamarádů, kteří to zažili (jsou mi relativně psychicky podobní) a ty to nebavilo. Bohužel taneční je již je zaplacené a pokud tam nepůjdu, tak je mi vyhrožováno, že mi budou sebrány peníze, které to stálo. Co mám dělat. Jediné co mě napadlo je si něco udělat, což není ideální řešení. Děkuji za radu.
+ Omlouvám se za snížené kognitivní funkce, jsem velmi unavený.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Já myslím že vás to nezabije ale uděláte radost spoustě lidí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nebyl jsi tady i loni? Bal ses, ze te tam nejaka divka klofne a ty pry na vztah nemas cas kvuli studiu stredni skoly ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@AnonymniParek píše:
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit ohledně tanečních. Máma a babičky mě tam nutí a nehledí na můj názor a mé pocity. Je zde spousta důvodů proč tam nechci(Sociální úzkost(Ne fakt nepomůže tomu tam jít, to se to možná tak jen zhorší), nekomfort delšího fyzického kontaktu s jinou osobou(Prostě mi to není příjemné ), voleným(Mé již malé sebevědomí jen utrpí), špatný cit na rytmus(Prostě jsem kopyto), zabitý páteční večer (2,5 hodiny + 2 prodloužené o 4 hodinách + věneček o 5 hodinách ) toť nejspíše vše), zkoušel jsem s maminkou argumentovat na civilizované úrovni, ale to bohužel nevyšlo a nechce to poslouchat
. Prý, že to potřebuji pokaždé si mohu vzít kurzy v dospělosti. A prý kvůli zážitkům, což pro moji extrovertní maminku nejspíš byl, ale já jsem opak toho co je ona. Ptal jsem se kamarádů, kteří to zažili (jsou mi relativně psychicky podobní) a ty to nebavilo. Bohužel taneční je již je zaplacené a pokud tam nepůjdu, tak je mi vyhrožováno, že mi budou sebrány peníze, které to stálo. Co mám dělat. Jediné co mě napadlo je si něco udělat, což není ideální řešení. Děkuji za radu.
+ Omlouvám se za snížené kognitivní funkce, jsem velmi unavený.
Kdybys tam nepřidal ten zabitý páteční večer, tak bych ti tu sociální úzkost i věřila. Každopádně, zrovna taneční není nic pro život nezbytné, takže by ses neměl nechat do ničeho nutit. Ale neznám tě, nevím, jestli třeba jen celé dny nepaříš počítačové hry a nic jiného tě nezajímá. Potom bych mamku i chápala, že tě chce vytáhnout i na něco jiného ven. Jestli ti to je opravdu hodně proti srsti, tak obětuj ty peníze.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ty asi nemáš žádný pořádný mužský vzor v životě, viď… To je smutné dívat se, jak mužské pokolení degeneruje generaci co generaci více a více. Smutné.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@AnonymniParek tak blbý je že rozhodují bez tebe a prostě to zaplatí. Tohle by mělo člověka alespoň trošku bavit jinak to bude spíš trapné
A pokud máma věděla že tam nechceš tak pěkná blbost že to zaplatila. hlavně si nic nedělej
já tam chodila taky za trest a s tím s kterým jsme na sebe tam zůstali tak i on tam byl pod pohrůžkou tak jsme se vždy nenápadně vytratili na pití. tancovat mne tam stejně nenaučili, jak na to někdo není tak se nenaučí
už s malým dítětem přece řeším jaký kroužek ho bude bavit. to má být zábava kam se dítě těší, ne nucení do něčeho co dítě z jakéhokoliv důvodu nechce.ty taneční jsem ani nedokončila ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No co, za nás se to dělalo tak, že se tam jako šlo, člověk dostal razítko a pak se člověk otočil a šlo se pryč/jinam.
Za předpokladu, že tam s člověkem nechodili i rodiče. Většinou na prvních pár hodin chtějí jít, ale pak je to taky přestane bavit. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja jsem take byla nucena chodit do tanecnich. Protoze tam prece chodi kazdy druhak. Muj nazor (strach) nikoho nezajimal. Take mi byly (a jsou) neprijemne dotyky cizich lidi, mela jsem nulove sebevedomi (“vedela jsem”, ze jsem strasne oskliva a nikdo se mnou nebude chtit tancit, jen zbydu na nejakeho chudaka, ktery se mnou bude muset tancit z donuceni, ale bude mu to neprijemne, koukat a dotykat se takove zrudy), byla jsem (a stale jsem) v tanci kopyto, takze jsem mela strach z trapasu.
Zpetne uznavam, ze jsem vypadala dost dobre, a pri prvni panske volence pro me slo nekolik kluku. Ale protoze jsem fakt kopyto a vubec jsem se tam necitila komfortne, tvarila jsem se pak hrozne, ciselo ze me to nulove sebevedomi. Kluci pro me prestali chodit a opravdu jsem pak vzdycky zbyla posledni. To me utvrdilo v moji predstave, ze jsem fakt marna a hnusna. Kazdou cestu do a z tanecnich jsem probrecela, i tam jsem casto brecela. Doma taky. Nikoho to nezajimalo. Rvali na me, ze to stalo hromadu penez (i kdyz jsem predem rikala, ze tam nechci chodit), kapesne jsem nemela, tak mi nemeli co vzit. Zesmesnovali moje pocity.
Pomohl az muj pokus o sebevrazdu. Pak uz jsem nemusela tanecni dokoncovat. A usetrila jsem tyto pocity svoji sestre, ktere by to cekalo o rok pozdeji. Ta tanecni ani nezacala.
Pro me by v te situaci byly k nicemu i rady vyse, jako jit si pro razitko a pak jinam nebo jine ocuravky. Sama bych nikam nesla a se mnou by taky nikdo nesel, to bylo leda pro lidi s normalnim sebevedomim.
Nazor, ze te to nezabije a udelas radost spouste lidi, se mi nelibi. Nebere ohled na tvoje pocity.
Jen ten zabity patecni vecer mi tam nesedi. Takove duvody jsem v tvoji situaci fakt neresila ![]()
V tvoji situaci bych obetovala penize, i kdyz neni tvoje vina, ze to rodice zaplatili bez tveho souhlasu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já do tanečních ani na zakladce ani na střední nechodila.
Manžel taky ne.
Měli jsme výborný nápad, že bychom to na naší svatbu měli vylepšit a tak jsme se na taneční pro dospělé vydali ve třiceti před svatbou.
No větší kopyta tam neměli, chodili jsme ještě se známýma a my se nejvíc těšili na tu přestávku. A hlavně až celý kurz skončí 😁
Sedni si rodičema, pokud se na taneční necítíš, tak ty peníze obětuj a nenech se natlačit, kam nechceš.
- Citovat
- Upravit
Nebyla jsem, nikoho nenapadlo mě nutit. Myslím, že na to dokonce ani nepřišla řeč. Nešla bych, i kdyby - no zkrátka bych nešla.
Možná by bylo lepší oželet peníze za taneční. Třeba příbuzným dojde, že když řekneš ne, myslíš to vážně. To se bude hodit v dalším životě, protože mám pocit, že vzhledem k vašim rozdílným povahám, může k podobným konfrontacím sem tam dojít.
Ještě ti jednoho dne přivedou nevěstu podle svých představ
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Z mé zkušenosti nenutit jen proto, že tam chodí všichni.
Byla jsem tam asi 3×.
Můj muž o něco déle.
Pokud oželíš kapesné, snad pochopí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zrovna tady bych ti radila nevyměknout a stát si za svým. kdyby šlo o důležitou věc, dokončení školy třeba, neřeknu ani popel, ale takhle?
z čeho ti chtějí sebrat peníze? z kapesného? s tím asi nic nenaděláš, ale využij ten páteční volný večer třeba k nějaké brigádě, budeš mít čistě svoje prachy, a pomůže ti to i celkově
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Hlavne si kvuli tomu nic nedelej, prosim te, za to to fakt nestoji. Je to holt zivotni neprijemnost, se kterou se potrebujes poprat.
Ja sla do tanecnich v podobnem rozpolozeni, akorat nejak nakonec z vlastni vule…vyprovokoval me bracha. Socialni temerfobii mam taky, jsem silny introvert, v tom veku jsem byla totalni nerd v dzinach a flanelove kosili (no, jsem o neco starsi rocnik
), s klukama jsem prakticky nemluvila, prisla jsem si jak kul v plote. Tanecni me z toho vytahly, nakonec jsem odchodila 4 kurzy. Ja bych tomu dala sanci…mozna to bude pruda, ale mozna zjistis, ze nejlepsi veci v zivote se deji, kdyz opustis svoji komfortni zonu. Drzim palce…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zkus jit na jednu lekci a obrazek si udelas sam, nespolehej na prenesene zazitky. Tvoje zkusenost bude jen tvoje vlastni. Prestat tam chodit muzes vzdycky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak tady by mi nebylo líto peněz, které by mi sebrali ![]()
Naštěstí nikoho z naší rodiny nenapadlo, že bych měla do tanečních chodit. Nikdy by mě tam nedostali, to bych dřív utekla z domu. To jen pro info tomu, kdo tvrdí, že tě to nezabije a udělá spoustě lidem radost. Nežiju pro radost ostatních, ať si jdou do těch tanečních sami. Čtyřicítka za rohem a zatím jsem tančit nepotřebovala ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit