Jsem příliš úzkostlivá matka?

Anonymní
30.11.19 12:29

Jsem příliš úzkostlivá

Prosím anoym, ano vyslechla sjem si od třech lidí, že jsem příliš úzkostlivá teta na hlídání, která by nejradši děti nikam nepouštěla. Já říkám dítě, mám momentálně na hlídání já, tak jsem reagovala přehnaně, když už se to stejně stalo. Ano, teď vím, at si to vyřeší matka.
Co, byste dělali na mém místě vy? Šlo to, že už byla tma, bylo ccca 5 hodin, a vymyslela si, že chce jít s kamarádkou ven, a já byla pryč, takže ji pustili ven s kamarádkami, ale mě se to prostě nelíbí, aby 11 letý děti běhali venku sami ve TMĚ bez dozoru. Když je světlo, to mi vůbec nevadí, ale když je tma. 8o 8o
Jaký na to názor máme my, žijeme na menším městě, ale mě se to nelíbí.
Pouštíte 11 leté děti s kamarády ve TMĚ sami ven? :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22712
30.11.19 12:43

Ne, nepustila bych
já jako dítě vždy musela být do tmy doma, takže v létě klidně do 21 hodin, v zimě v 16 nejpozději
myslím, že tak do 15 let přes to nejel vlak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
30.11.19 12:47

Také bydlíme na malém městě a pravidlo do tmy doma dodržuje i mladší ségra, které je 13. Moje holky jsou zatím malé, ale za tmy bych je také nikam nepustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
30.11.19 13:26

Něco jiného je moje vlastní dítě, o kterém vím, na čem se s ním můžu dohodnout. Když hlídám děti z rodiny, také jim tolik nedovolím, protože je to přece jenom zase jiná zodpovědnost a nevím, jestli budou reagovat tak, jak si představuju. Také nenechávám venku potmě, i když jsme na vesnici. Klidně ať si přivedou kamarády k nám domů a můžou řádit, jak je libo. Domů je pak doprovodíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53791
30.11.19 13:27

Tohle je predevsim vec rodice. Mudruj si na sve, az budes mit deti. Prijde mi to od tebe drzost, ze zasahujes, kde nejsou tve kompetence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 13:39
@Kelsey píše:
Tohle je predevsim vec rodice. Mudruj si na sve, az budes mit deti. Prijde mi to od tebe drzost, ze zasahujes, kde nejsou tve kompetence.

ale já nezasahuji do žádné výchovy, je mi opravdu jedno co jí její matka dovolí. Nikdy, nikomu do ničeho, nekecám, ale já to dítě měla na hlídaní!. Já mám za ní zodpovědnost a jak říkám, řešila bych to s matkou., každopádně sem měla za ni zodpovědnost, že bude v pořádku, přijdu domů, (dovolila jsem ji ještě kamarádku k nám a postrala se i o ni), pak jsem si musela odběhnout a ptám se kde jsou, a oni ji pustili bez mého dovolení :)!!, místo toho aby se zeptali tedy její matky zda mohou jít samy ven. Já ctím slovo její matky, ale oni se té matky nezeptaly!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 13:41
@bjitka123 píše:
Něco jiného je moje vlastní dítě, o kterém vím, na čem se s ním můžu dohodnout. Když hlídám děti z rodiny, také jim tolik nedovolím, protože je to přece jenom zase jiná zodpovědnost a nevím, jestli budou reagovat tak, jak si představuju. Také nenechávám venku potmě, i když jsme na vesnici. Klidně ať si přivedou kamarády k nám domů a můžou řádit, jak je libo. Domů je pak doprovodíme.

Ano, tak nějako, hlavně mě pak zarazilo a asi i vytočilo, že je sledovali nějací kluci, kteří kouřili (bylo jim tak 14), a že je neustále pozorovali :roll: :roll: a prý měli strach. No, prostě, já bych to bývala řešila s její matkou, nicméně, když už jsem přišla domů, byli pryč. Já ctím primárně slovo její matky!! Pokud by ona řekla může, tak by šla. Do výchovy nikomu nezasahuji!

• Citovat
  • Nahlásit
22712
30.11.19 13:43
@Kelsey píše:
? :nevim: tak když tu holku hlídala, tak dala nějaká pravidla, ne? jaká drzost? četla jsi příspěvek pořádně?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
30.11.19 14:09

To záleží na tom, kde bych bydlela. V jedenácti spíš ano, ale ne úplně všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
30.11.19 15:07
@Anonymní píše:
Ano, tak nějako, hlavně mě pak zarazilo a asi i vytočilo, že je sledovali nějací kluci, kteří kouřili (bylo jim tak 14), a že je neustále pozorovali :roll: :roll: a prý měli strach. No, prostě, já bych to bývala řešila s její matkou, nicméně, když už jsem přišla domů, byli pryč. Já ctím primárně slovo její matky!! Pokud by ona řekla může, tak by šla. Do výchovy nikomu nezasahuji!

Pokud hlídáš ty, musí se dodržovat tvoje pravidla. Protože kdyby se náhodou něco stalo, bude to na tebe, že… Pokud se to holce nelíbí, tak hold bude muset na hlídání příště jinam. Holky jdou do puberty, tak to zkouší. Nedej se a proberte to s její matkou, co můžeš dovolit a co ne, nejlépe kdyby slečinka slyšela, aby to taky věděla a pak na tebe netlamovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
30.11.19 19:17

Jako matka sama víš, co je nejlepší a pokud se necítíš dobře pouštět malou ven, tak to prostě nedovol. Já jsem venku mohla běhat většinou do tmy, jakmile se stmívalo, už jsem byla doma. Bez debat. A je jedno, že v zimě je tma dříve, mamka by se strachy zbláznila :andel:. Jsou maminky úzkostnější, ale ohledně tohohle bych byla neústupná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8433
1.12.19 18:30

Těžko říct, já třeba mám kluka, co ho to ven ani tak pozdě netáhne. Jde po škole apak je rád, že je doma, udělá ukoly a chvilku si sedne k hrám, ale mám okolo víc dětí co v tomto věku třeba ted na MIkuláše, prostě bud běhají za čerty, a nebo sami chodí se staršími.. a nejsou teda u domu..
Možná záleží i na vnímání okolí. U nás běžně chodí děti samotné venod první třídy spartoui a třeba známá z Prahy mi říkala, že tam v okolí samotné nepustí ani přes den rodiče 12 leté..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat