Jsem sobecká? Řešíme, kde budeme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 09:34

Jsem sobecká? Řešíme, kde budeme

Ahoj,

řeším s přítelem Vánoce. On se ke mně v září nastěhoval - přestěhoval se od domova a rodiny cca 120 km ke mně do mého rodného města. 24. budeme každý se svou rodinou a řeišli jsme 25.12. on má rozvedené rodiče a že u bude u mámy se ségrou a bude tam i strejda s dědou, kdežto dřív moji ex vždy jezdili 25.12. ke mně. Já jsem mu řekla, že své rodiče nenechám samotné, že přes to nejede vlak. Aby jim nebylo smutno. Přítel chce být zase u své rodiny. Jako já chápu, že naše vídáme častěji, když to k nim máme jen přes město, ale zase na druhou stranu, jejich rodina bude pohromadě, tak se stejskat nebude, ale naši budou sami.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23866
9.11.21 09:35

Tak se sejděte po Vánocích, vo co go?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
9.11.21 09:38

A teď moc nechápu, o co vlastně jde…Vánoce si můžete udělat spolu 23.12. a potom každý po vlasti ose a můžete se sejít doma treba 26.12. nebi 27.12. Dokud jste jen vy dvě tak bych nic neřešila, ale ať se pak shodnete až Vas bude víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6531
9.11.21 09:40

Tohle má asi každý nastavené trochu jinak, já byla na Vánoce VŽDY se svým partnerem a rodiče právě přišli na řadu až 25. a 26…
pokud chcete být každý se svými rodiči, tak buďte, co v tom brání? Přítel by to sice podle mne mohl stihnout (mámu i tátu) za toho 24.25. dopo. a odpoledne 25.už být s tebou, ale to je prostě vaše věc a vaše dohoda.. nikdo ti neřekne, co je a není sobecké,
vztahy v rodinách jsou různé.. někdo k rodičům chodí toho 24. i jako zasloužilá rodina s dětmi na „druhou večeři“.. někdo se zas zavře s nejužší rodinou domu a návštěvy řeší až po 26/12.. jaký si to uděláš, takový to máš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
9.11.21 09:47

Udělejte si spolu Vánoce 23. a na svátky každý u své rodiny, když se neumíte dohodnout. Argument: u ex jsem byla zvyklá, bych vůbec nevytahovala, každý partner a vztah je jiný.

Příspěvek upraven 09.11.21 v 09:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17101
9.11.21 09:48
@Anonymní píše:
Ahoj,řeším s přítelem Vánoce. On se ke mně v září nastěhoval - přestěhoval se od domova a rodiny cca 120 km ke mně do mého rodného města. 24. budeme každý se svou rodinou a řeišli jsme 25.12. on má rozvedené rodiče a že u bude u mámy se ségrou a bude tam i strejda s dědou, kdežto dřív moji ex vždy jezdili 25.12. ke mně. Já jsem mu řekla, že své rodiče nenechám samotné, že přes to nejede vlak. Aby jim nebylo smutno. Přítel chce být zase u své rodiny. Jako já chápu, že naše vídáme častěji, když to k nim máme jen přes město, ale zase na druhou stranu, jejich rodina bude pohromadě, tak se stejskat nebude, ale naši budou sami.

A řešíš co? Děti nemáte, tak buďte na svátky každý u svých rodičů a spolu si udělejte Vánoce o den dřív nebo až po svátcích. :nevim:

Jste snad dospělí lidé a dokud nemáte děti, tak snad nepotřebujete zrovna 24.12. večer čekat na Ježíška a držet se při tom za ručičky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
9.11.21 09:49
@Anonymní píše:
Ahoj,řeším s přítelem Vánoce. On se ke mně v září nastěhoval - přestěhoval se od domova a rodiny cca 120 km ke mně do mého rodného města. 24. budeme každý se svou rodinou a řeišli jsme 25.12. on má rozvedené rodiče a že u bude u mámy se ségrou a bude tam i strejda s dědou, kdežto dřív moji ex vždy jezdili 25.12. ke mně. Já jsem mu řekla, že své rodiče nenechám samotné, že přes to nejede vlak. Aby jim nebylo smutno. Přítel chce být zase u své rodiny. Jako já chápu, že naše vídáme častěji, když to k nim máme jen přes město, ale zase na druhou stranu, jejich rodina bude pohromadě, tak se stejskat nebude, ale naši budou sami.

Jste mladí a bezdětní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67796
9.11.21 09:49
@Anonymní píše:

mate ještě jeden svátek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
9.11.21 09:51

Hele, tohle je hrozne individualni… jestli ty chces travit Vanoce s rodici a nejede pres to vlak, nemuzes po nem chtit, aby on se kvuli tobe zblaznil, taky chce travit cas se svou rodinou… takze z tohoto pohledu asi trochu sobecka jsi

budte radi, ze oba mate jeste oba dva rodice, ja osobne bych tedy 24 travila spolecne ve dvou a 25 a 26 si jedte k pribuznym (nejlepe spolecne, ale zalezi, jak jste spolu dlouho, jak se znate, jak spolu vychazite atd.)

ja treba tatinka uz dva roky nemam, takze svatky travime u moji mamci, aby nebyla sama (vcetne 24 vecer), ale pak 25 jdeme na navstevu k tchanovcum nebo svagrovcum (ti zase travi svatky spolecne, takze taky nejsou sami)… neni to nejmensi problem, chlap je tu rad… vsechno je o vztazich
u nas je to jine i v tom, ze vsechny mame v dochazkove vzdalenosti, jsme na male obci, takze skoro vsichni sousede a vidame se pravidelne, proste velka rodina a jsem za to hrozne rada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67796
9.11.21 09:52
@Lucy75 píše:
Tohle má asi každý nastavené trochu jinak, já byla na Vánoce VŽDY se svým partnerem a rodiče právě přišli na řadu až 25. a 26…
pokud chcete být každý se svými rodiči, tak buďte, co v tom brání? Přítel by to sice podle mne mohl stihnout (mámu i tátu) za toho 24.25. dopo. a odpoledne 25.už být s tebou, ale to je prostě vaše věc a vaše dohoda.. nikdo ti neřekne, co je a není sobecké,
vztahy v rodinách jsou různé.. někdo k rodičům chodí toho 24. i jako zasloužilá rodina s dětmi na „druhou večeři“.. někdo se zas zavře s nejužší rodinou domu a návštěvy řeší až po 26/12.. jaký si to uděláš, takový to máš..

mne přijde naprosto samozrejme byt na vanoce se svym partnerem, ale sama zjistuju, ze uz se to nenosi a chodi se stale k maminkam, kazdy ke sve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
9.11.21 09:53

Jo pro mě si sobec.
Ty svoje nerozvedene rodiče samotné nenecháš, přes to nejede vlak, ale po příteli to požaduješ. Navíc vytahuje ex. To se nedělá, co je mu do toho jak slavil svátky tvůj ex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
9.11.21 09:54

A kde je problém? Pochopila jsem správně, že jsi cekala, ze 25 přijede k tobe a bude s tebou a tvou rodinou? A on chce zůstat u své rodiny? Na tom mi nepřijde nic zvláštního, když tedy beru jako fakt, ze Vánoce zatím nechcete trávit spolecne. Proč by měl odjet od svoji rodiny a jet ke tvé?

Nechcete to udělat tak, ze 25 opustite oba své rodiče a budete slavit jen spolu ve dvou? :lol: Bylo by to fér na obě strany, mimina uz nejste, když spolu bydlíte, a predpokladam, ze rodiče vás uz nezivi.

Nebo to otocte, oslavte spolu štědry den a 25 nebo 26 jeďte po návštěvách spolu. Tak to hodně lidi dela. Tví rodiče nebudou sami, když mají jeden druhého, a co ty víš, třeba by také uvítali, ze by byli po letech ve dvou ;)

Nehledě na to, ze já bych Vánoce bez muže slavit nechtěla, takže upřímně vůbec vás dva nechapu. A predhazovani ex je pěkná podpasovka 8o

Příspěvek upraven 09.11.21 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
9.11.21 09:54

Proc by vašim bylo smutno? Budou spolu ne? Neřeknu, kdybys měla treba jen maminku a ta byla uplne sama, ale takhle bych to nehrotila. U nás dokud nebyly děti, tak svátky byly jak jiné všední dny, max sme se sešli treba na oběd a předali si nějakou drobnost. Teď trávime svátky u manželovi rodiny, tam to víc prožívají, navíc bydlí daleko tak je vidíme 3× do roka, tak aspoň využijeme volno. Moji rodiče to neřeší, jsou spolu a rádi za klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12039
9.11.21 09:56

Ano, jsi sobecká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21884
9.11.21 09:56

Pokud jste bezdětní, nevidím drama, když každý strávíte Vánoce se svou rodinou, spolu si je oslavte 23.12. Ale je padlé na hlavu, že on pojede 120km za svou rodinou, kterou kvůli tobě „opustil“ a ty bys po něm chtěla, aby 25.12. přijel hned zpět a jel oblažovat tvoje rodiče, aby jim nebylo smutno?? Na tvém místě bych 25.12. přijela za jeho rodinou a 26.12. se společně můžete vrátit domů a jít ještě k vašim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat