Jsem těhotná a sama s se synem

Anonymní
29.7.21 20:30

Jsem těhotná a sama s se synem

Jak bych začal. Asi tím, že jsem si prodělala život jak jsem mohla. Svých špatných rozhodnutí jsem sice plně vědoma. Jenom ve zkratce. Měla jsem RD, peníze, spokojený vztah. Ze vztahu mám syna, školáka. V zaměstnání jsem potkala jednoho kolegu a s ním si začala. Hrdě jsem se doma přiznala, spálila mosty a šla za svým štěstím. No po pár měsících jsem vystřízlivěla a od nynějšího partnera se odstěhovala ke své mamce. No a zjistila že jsem těhotná. Je mi skoro 40 a čekám druhého dítě. Bez tatínka. On o tom ví, ale nějak se neangažuje a ani to ani nechci. Do RL ho zápiši. Ale jméno dám po mě. A co dál? Teď to finančně zvládneme s mamkou úplné v pohodě. Ale až mi naskočí řidičák, tak to bude zlé. Chtěla bych být doma tři roky s tím, že po roce bych mohla chodit na brigádu pokud to půjde. Koukala jsem na přídavky na děti atd. Ale upřímně vůbec nevím co můžu a co né. Poradíte mi to prosím?

Pro vás, které budete mít potřebu si do mě kopnout. Ano vím že je to špatně a vím že jsem slepice, která si to po…
Probrecela jsem x měsíců. A vím, že si za to mohu sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.7.21 20:33

Omlouváme ale za chyby. Brečím u toho jak želva.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
1076
29.7.21 20:34

Mela sis davat pozor skym co delas :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
29.7.21 20:35

Na co přídavky? Na obě děti dostaneš alimenty, jakmile otce zapises do rl má povinnost platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
29.7.21 20:36

@B4RC3LON4 přesně pro tebe tam zakladatelka napsala ten poslední odstavec, cítíš se teď líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1642
29.7.21 20:40

Mě napadlo klub svobodných matek. Já teda zkušenost nemám, ale slyšela jsem, že pomůžou.

@B4RC3LON4 ty si fakt koza viď? A docela i tupá. :mrgreen:… chce radu. A místo toho? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
29.7.21 20:45

Na starší bereš alíky ne? na mladší dostaneš taky a k tomu máš nárok na výživné i pro sebe do dvou let dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.7.21 20:52

No určitě alimenty. Pokud to není nějaký vyložený zmetek, tak snad bude platit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
29.7.21 21:03
@B4RC3LON4 píše:
Mela sis davat pozor skym co delas :jazyk:

Už si popel na hlavu nasypala, protože chtěla právě takovým reakcím předejít. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
29.7.21 21:16
@Anonymní píše:
Jak bych začal. Asi tím, že jsem si prodělala život jak jsem mohla. Svých špatných rozhodnutí jsem sice plně vědoma. Jenom ve zkratce. Měla jsem RD, peníze, spokojený vztah. Ze vztahu mám syna, školáka. V zaměstnání jsem potkala jednoho kolegu a s ním si začala. Hrdě jsem se doma přiznala, spálila mosty a šla za svým štěstím. No po pár měsících jsem vystřízlivěla a od nynějšího partnera se odstěhovala ke své mamce. No a zjistila že jsem těhotná. Je mi skoro 40 a čekám druhého dítě. Bez tatínka. On o tom ví, ale nějak se neangažuje a ani to ani nechci. Do RL ho zápiši. Ale jméno dám po mě. A co dál? Teď to finančně zvládneme s mamkou úplné v pohodě. Ale až mi naskočí řidičák, tak to bude zlé. Chtěla bych být doma tři roky s tím, že po roce bych mohla chodit na brigádu pokud to půjde. Koukala jsem na přídavky na děti atd. Ale upřímně vůbec nevím co můžu a co né. Poradíte mi to prosím?Pro vás, které budete mít potřebu si do mě kopnout. Ano vím že je to špatně a vím že jsem slepice, která si to po…
Probrecela jsem x měsíců. A vím, že si za to mohu sama.

Tak teď už nic neuděláš. Jsi už rozvedená nebo ještě ne, to je totiž dost podstatné. Nejlepší asi bude když zajdeš na sociálku a zeptáš se na co máš nárok. Pokud to nechceš rozebírat tady napiš SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642

Každý udělá v životě kopance… Ona to ví tak proč do ní rejpat bože… Občas se tu najdou fakt slepice co jen rypou a sami mají komplexy až po prdel…

Příspěvek upraven 29.07.21 v 21:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860

A potrat nešel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
29.7.21 21:21

Vrátit se do práce po roce a využít jesle alespoň na pár dní v týdnu, práce pokud se dá částečně jako home Office. Být doma 3 roky je velký luxus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
29.7.21 21:35

Sis to mela rozmyslet no, nebo třeba potrat. Nechapu proc hned přídavky. Budeš mít ppm, potom rp, alimenty na děti a příspěvky na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:41

Zakladatelka

Alimenty mám na syna. Není to bůhví kolik ale ani málo. Takový ten průměr.
Vdaná jsem nebyla. Pracovat na Home Office bohužel nelze. Chtěla bych právě, být doma tři roky. A po roce si najít brigádu. Abych to zvládla. Bohužel do zaměstnání se vrátit asi nebudu moct. Nevycházelo by mi to ze školkou. Pracovala jsem na směny. A hlídat od mamky, které v tu dobu bude 72 asi vidím nereálně.
Nynější ex otec dítěte, snad platit alimenty bude, ale upřímně ruku do ohně za něj nedám.

Vždycky jsem měla život nalajnovany s tím co je dobrý a co je špatný. Dokázala jsem poukázat na chyby ostatních a věděla jsem, že tohle přeci nikdy neudělám či tak se nezachovám. Člověk míní, život mění. A sama jsem si toho všeho dobře vědoma. Co jsem udělala špatně. Na potrat je už pozdě. Jsem v 7 měsíci. Zajistila jsem to asi ve 12 tt. Myslela jsem, že se hlásí přechod. Za chvíli mi je 40. Což po návštěvě gynekologie jsem teda zjistila, že né. Každopádně, mimčo bych si nechala tak či onak. Aspoň si to myslím. Nedokážu říct.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat