Rtg a ibuprofen + pozitivní test

Anonymní
29.7.21 18:03

Rtg a ibuprofen + pozitivní test

Dobrý den, potřebuji poradit nebo možná uklidnit. Poslední dva měsíce mám mírně rozhaprovanou menses, tak jsem si ráno udělala test, než zavolám doktorovi (měla jsem spoustu cyst před prvním těhotenstvím, tak aby se znovu neobjevily) a ejhle. Test slabě pozitivní. Nic jsme neplanovali, chráníme se kondomy (u jednoho jsme ale spekulovali, že si nejsme jisti, jestli se v něm neudělala pidi dírka, ale bylo to až po domnělé ovu, tak jsem to vypustila z hlavy).

Měla jsem tento měsíc ale dost náročný. Poslední měsíčky začaly 2.7., 7.7. jsem byla na rtg zubu, no cca za další týden nebo dva měl jednoletak karambol a skončili jsme na rtg hlavy s tím, že jsem ho musela držet. Tři snímky a jeden šel preze mě, jak sebou šil (blejskli i mou hlavu). No a aby toho nebylo málo, tak v těch horkách šílené migrény, takže jednou v půlce cyklu a jednou teď v pondělí 2×ibalgin zaraz.

Můj dotaz zní, mohlo toto dítě ohrozit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
549
29.7.21 18:06

Rentgen nevadí, ibalgin netuším. Každopádně jestli mas opravdu migrénu, tak existují lepší a účinnější inalgetika na předpis, která se mohou i v tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
29.7.21 18:08

Ne, pokud máš test slabě pozitivní jsi těhotná sotva 2 tydny, spíš kratší dobu a mimco s tebou ještě není ani spojené. Minimálně v době prvního rtg jsi určitě těhotná nebyla a že ti posvítili na hlavu by vadit nemělo. V době co ty popisujes ještě většina žen ani o těhotenství nevi a vesele berou léky, pijí alkohol apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
29.7.21 18:25

Rg zubů a hlavy bych neřešila, ibalgin mi mudr doporučila i gyndařka prý lepší občas jeden než celé dny bolesti hlavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
29.7.21 18:46

Ibalgin se může až do konce 2. Trimestru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 18:07

Děkuji moc za uklidnění, teď vidím, že se to bohužel nejspíš samo vyřešilo. Poslední dva dny jsou testy negativní, takže buď byl ten první chybový, nebo embryo odešlo. Jen nevím, kdy čekat MS, stále nic ani náznak 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 18:10

@Ivusska777 moc děkuji za info, bohužel triptany nezabírají, mudra mi chtěla předepsat něco na epilepsii a to býk mohlo poškodit plod, dítě jednou ještě plánujeme, ale ne úplně teď
Už mám odzkoušené, že narazove 2×Ibalgin, pokud nebliju jinak pohotovost a injekce

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat