Reklama

Potřebuji radu, dcerka mi nejí!

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 12:38
Jsem tu nová a potřebuju radu!!!

Dobrý den,jsem tady nová…Prosím o radu zkušené maminky!!! Moje 17měs.dcerka hrozně špatně jí! Nechce skoro žádné teplé jídlo,polívky odmítá uplně,sní mi jen jednou denně trochu nějaké omáčky(tak 5-10lžiček) a už nechce-vše vyhazuju,ovoce nejí vůbec,to hned zahazuje,zeleninu to samé! Jediné co ji chutná je tvrdý sýr,piškoty,sem tam jogurt a suchý těstoviny! K tomu další velký problém,který nevím jak vyřešit je to,že nežvýká!!! Prostě si ukousne a hned polkne,at je to jakkoliv velký kus! Takze ji musím pořád jídlo mačkat,aby se neudusila! Jen snad rohlik si nejak požmoulá,jinak ne! Co dělat,poradí někdo??? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lencca724
Kecalka 126 příspěvků 24.03.10 12:45

ahoj, jako bych četla o mojí dceři. My máme 14 měsíců a je to s ní dennodenní boj aby něco snědla. Miluje mléčné výrobky, ale to je tak vše. Občas sní přesnídávku. Jakékoli masozeleninové jídlo nepřipadá v úvahu. Maso ještě neměla. Máme zatím jen 5 zubů, tak nevím. Kousat sice kouše, ale mám pocit jako by ani neměla hlad. Dám ji rohlík, sní kousínek, pak ho vyhodí, totéž jablko, hruška a jiné. Už se těším jestli zde najdu nějakou radu.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.03.10 12:46

Tak to přeju pevné nervy. A tak mě napadá - nenapodobuje někoho ve svém nejbližším okolí? Co jsem zatím vidět, v drtivé většině případů měl takové zlozvyky někdo v rodině…

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 24.03.10 12:50

ahoj..fuuha..s di­etatkom, co nepapa, je to tazke..
to ze nezvyka..tak bude papat mixovane..moj Matusko dlho lubil uplne mixovanu stravu, mal v tom pomixovane aj masko…potom som pridavala napriklad nepomixovanu ryzu..tu sa naucil uzut..a tak sa casom naucil jest uplne nemixovane..

a asi si uz skusila vsetko mozne ohladom stravy..a ako papa na navsteve..u va­sich?? tam jej tiez moc nechuti? nasmu vzdy najvaic chuti na navsteve, akoby tyzden nejedol

a varis jej osobitne alebo jete spolocne jedlo? ci ju nelaka jest to vase. kebyze jej to mixnes..mozno by to pomohlo

a este ma napadlo..ze ci jej nechyba zelezo.zevraj deti, co im chyba..tak maju mensiu chut do jedla..
alebo skus probiotika.. mozno to pomoze brusku a zacne jej viac chutit..
alebo aj vitamin B

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:02

Moc dekuji za takove rady! Ona ma apetit jak kdy…nedky sni obed-ale to vazne jen malou misecku a ja jásám! Někdy a to ted převládá nechce ani vidět misku,hned začne křičet ne ne ne! Ale vzápětí prosí ručičkama a říká sýýýr! Já pak nevím co dělat…chvili ji ho nedám a nabízím opět oběd…pak ale vyměknu a dám ji sýr,aby aspon něco jedla! Nedostatek železa nemá,krev má v pořádku!
S tím kousáním,přijde mi že to nechápe…? Prostě byla zvyklá na mixované,ikdyž jsem ji brzo začala dávat do mixovaného třeba rýži,malé těstoviny,větší kousky masa,kousky brambor…ona to stejne bud hned spolkne,coz nechapu,ja to zkoušela a prostě mi to nejde…mam žvýkaci reflex! Nebo když je to moc velké začne kašlat a vyplivne to! S tímhle se asi nikdo nesetkal… :lol: :nevim:

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:04

Jako v tom že nechce jíst? My jíme docela normálně řekla bych :) Já teda měla v pubertě problemy s jídlem,ale to pochybuju že má po mě tak brzo :lol: :nevim:

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:05

Tak to jsou na tom vážně stejně! Sára jí maso jen když ho má na pidi kousky třeba v bramborove kaši…ale stejně jen tak 8lžiček a už nechce!

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.03.10 13:08

Myslel jsem to tak, že určitý člověk odmítá určitý druh potravin… A nemusí to být z nejbližší rodiny, třeba dědeček, sestřenice, teta… Nebo někdo ze známých… V širším příbuzenstvu jsem u sebe zaznamenal jednu takovou napohled „pohádkovou babičku“, které asi ten žvýkací reflex vyhasl nebo co. Zuby měla jakžtakž v pořádku úměrně věku, ale třeba vláknitým masem se doslova dusila…

Fakt nevím…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 24.03.10 13:13

nic si z toho nedelej.Jsme na tom skoro stejne akorat teda mala sni obed a dneska i polevku a pak by se zivila nejradeji suchym chlebem nebo rohlikem a jogurtem.Vyjimecne mi sni ovoc.presnidavku a sem tam pribinak a nekdy si parkrat kousne do buchty.Tot vse.Pomazanky syry a jine mzaci prostredky na pecivo nechce jak to vidi tak to neda do pusy.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 24.03.10 13:21

Možná nepopulární názor - ale když ví, že si pak stejně vynutí ten oblíbený sýr, proč by měla jíst něco jiného?
Když Majda začne „blbnout“ s jídlem, pěkně najedeme na režim, dostane snídani, sváču, oběd, sváču, večeři, nic mezi tím, žádné dobrůtky, sladké pití, pokud nejí, nedostane nic jiného (ale jasně jí nedávám třeba věci, co vím, že fakt nemá ráda). A ona se zas rychle umoudří a začne jíst normálně.
Přeji pevné nervy.

Nekousán - to nevím, jednou se to snad naučí, zkoušet jídla do ruky, co si ukusuje sama…

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 24.03.10 13:37

Ahoj Oxycontin,

myslím, že tvoje malá jen ví, co chce - chce to, co jí chutná a zřejmě je konzervativní na nové chuti, tak je odmítá a chce svoji jistotu.. a tu evidentně dostane, protože vynervovaná maminka radši opět sýr dá, jen aby dítě netrpělo hlady. Logicky.. :-)

Když se na to ale podíváš s odstupem, určitě víš, že pestrá strava je důležité a tak ti nezbyde, než jít holt tou těžší cestou - ten sýr nedat… a dál nabízet věci jiné… a třebas ať má na výběr ze 3 věcí… ale aby byla nucena si vybrat i něco jiného…

Když bude mít vážně hlad, tak si něco vezme.. dříve či později… Aby měla vážně hlad, je nutné, aby neměla slazené pití = aby „nejela“ na cukr… Pak by byla schopná i několik dní jen pít a nejíst… Pití dostatek, ale bez kalorií.. pak se ohlásí hlad… a hlad jí dožene si dát i něco jiného než sýr či sladký piškot a suché těstoviny… Bude to těžké, ale určitě to nebude trvat déle než pár dní, než zjistí, že jí nabízíš prima věci.. a že např. těstoviny s omáčkou jsou také prima… Po obědě, kdy sní pestřejší jídlo, bych jí klidně nabídla i pár těstovin suchých.. aby měla to, co miluje… ale ty jsi měla klid, že jedla i něco pořádného…

Mně to takto s první dcerkou fungovalo.. nové chutě přijímala těžko.. velmi těžko.. ale dokázaly jsme se touto metodou „domluvit“… Oběd = příloha s něčím.. posléze si mohla dát trošku i jen suché rýže /těstovin / brambor…

Jistě jsou věci, které ti jíst nikdy nebude, proto bych ze začátku dávala určitě na výběr.. ale z něčeho jiného než z těch pár nahoře uvedených potravin..

Držím palce, je to běh na dlouhou trať, ale určitě to zvládnete :kytka:

PS: Ještě dodatek - to, že se dcerka naučí si vynucovat určité věci se odrazí posléze i jinde… třebas později.. ale na to pozor… řekneš-li ne, má to být skutečné NE… ušetříš si tak hooodně nervů do budoucna.. byť si pár nervních dní odbydeš nyní… :-D

Příspěvek upraven 24.03.10 v 13:41

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:39

Diky za nazor,mate pravdu,vim to! A zkousim to,jenze ona pak rve treba hodinu a prosi rucickama az to nevydrzim,sem mekota :cry:

Efina
Kelišová 6429 příspěvků 24.03.10 13:41

I kdyby ti řvala celý den, ty jsi maminka a víš, co je pro ni správné.. ona brzy pochopí, že tudy cesta nevede… Neboj, nebudeš za krkavčí matku.. dcerka to jen zkouší.. je chytrá.. to je v pořádku.. ty ale taky.. :mrgreen: - uzavřete dohodu.. :wink:

Příspěvek upraven 24.03.10 v 14:28

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:42

Dekuji mockrat! Moc pekne a pravdive rady,zkusim se tim ridit! Pravda je ze sladim caj a ona ho porad popoji…ale bojim se,ze neslazeny nevezme a bude o zizni :nevim:

Oxycontin
Povídálka 16 příspěvků 24.03.10 13:43

:lol: Diky! Nevim stale jestli odepisuju dobre tomu komu chci…vzdy se mi to ukaze uplne dole a ne pod prispevkem na ktery odpovidam :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >