Jsem vůči němu sobecká?

Anonymní
9.12.20 01:33

Jsem vuci nemu sobecká?

Predne prosim anonym.
Myslite ze jsem sobec a ze se jen nudim a nevim co chci?
Jsme spolu 9 let a mame rocniho syna. Stalo se, ze jsem otehotnela a tak jsem na RD. Manzel jezdi kamionem, takze se vidame zridka v tydnu, kdyz dorazi obden, dva domů a o víkendy.
Nejdriv jsme chteli bydleni a az potom deti, ale šlo to obrácene. Niceho nelitujeme, syn je nase zlato samozrejme. Kazdopadne ted je vse na nem. Samozrejme se lehce podílim na financích, ale na svych dá se ríct, telefon, internet doma, drogerie a šatim nás vsechny.. ale jine výdaje hradí on. Najem, elektrika, jídlo a ostatní.
No shrnu to. Chceme vlastni bydleni a tak se o vikendu skoro nevidime, jen navečer, malej jde pak spát a musi být už klid. Mame sice prijem dohromady 60tis. ale nájem, elektrika, pojisteni + naklady, ted drevo a setreni, zkratka i ty melouchy jsou tedy super. On je co se tyce financni stranky spolehlivý. Mame co chceme, nestradáme, jen ten čas, je ho málo. Ja nerikam, kazdou volnou chvili mimo kamion jede za námi, volá nám, kdyz je doma tak maleho vykoupe, zablbou si, nakrmí ho, ale na nic vic neni cas a hlavne me se styska a chci, aby s nami aspon vikend byl, ale na druhou stranu nevim co by jsme cely den delali a tak mi to vadí i nevadí.
Vsechno je doma vyhradne na me. Pece o syna, uklid, domaci prace, ted jeste neustale topení (mame na dřevo) chtela bych chvili voraz a klid, víkend vstat, spolecne se nasnídat a nastartovat spolu den, ale na druhou stranu nevim co cely den spolu doma delat. Ale zase na konci dne jsem unavena a kolikrat se premlouvam i k tomu sexu. Jsem doma ted vlastne sama, rodina se boji covidu a tak ani k nim nejezdim. Ja mam z toho v hlave guláš a opravdu nevím proč to takhle mám. Teď zase nemuzu usnout, protoze jsem to trochu přetáhla, tak vyuziju situace.
Myslite, ze z toho vecnyho stereotypu mi hrabe? Co je lék?

Příspěvek upraven 09.12.20 v 02:12

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3357
9.12.20 01:59

Tohle je celkem standardní režim kamioňácké rodiny, ne?

Lékem je k něčemu směřovat, mít nějaký plán, jak třeba situaci do budoucna trochu zlepšit. Ve vašem případě asi bude záležet i na tom, zda se vám s vlastním bydlením výdaje sníží nebo zvýší. Třeba z toho pak budeš mít taky lepší pocit, že buduješ vlastní domov a tak…

Jinak já se přiznám, že moc nechápu lidi, kteří se „nudí“ a neumí si vymyslet činnost. Tak se při péči o dítě vzdělávej, nauč se nový jazyk (začít češtinou :oops: ), šít na stroji, cokoliv… Nebudeš mít pocit, že stojíš na místě, každý den bude trochu jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 02:06

@MrsNorris
Nevim, jestli standardni rezim, on neni fuč zase celý týden, naštěstí.
Tak nudim, nenudim… občas možná. Ale spis, protoze me nic nebaví.
Vzdelavat se nechci, co mám mi stačí a s cestinou nemam problem, akorat teda nepotrebuju kontrolovat text a premyslet nad kazdou hrubkou, carkou nebo spisovne napsanym slovem na diskuzích na emiminu.

• Citovat
  • Nahlásit
10028
9.12.20 02:18

Nemas zadny konicek?
A spolu netravite ani jedno odpoledne? Zadny spolecny vylet, prochazka, sport, nic?
Je fakt dost divny, ze ani nevis, co byste spolu jako delali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 02:26

@Lucie_Sx Mám, ale to stihnu za dopoledne. Občas ano, ale nejsme moc zimumilní, nesnasime ji. V létě to je jiná.
My spolu čas trávíme doma normálně, povídáme si, stále je o čem, i o blbostech, laskujeme se, smeje se, hrajeme si spolecne s malym, nuda neni, ale představa, že takto celý den a nebo čumět potom na bednu, no nevim. Pritom chci spolecneho casu vic, ale nevim co s nim :zed: :zed:
V lete jsme jezdili na vylety, byli na dovolene…

asi jsem fakt hrozná no

• Citovat
  • Nahlásit
10028
9.12.20 02:29
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx Mám, ale to stihnu za dopoledne. Občas ano, ale nejsme moc zimumilní, nesnasime ji. V létě to je jiná.
My spolu čas trávíme doma normálně, povídáme si, stále je o čem, i o blbostech, laskujeme se, smeje se, hrajeme si spolecne s malym, nuda neni, ale představa, že takto celý den a nebo čumět potom na bednu, no nevim. Pritom chci spolecneho casu vic, ale nevim co s nim :zed: :zed:
V lete jsme jezdili na vylety, byli na dovolene…asi jsem fakt hrozná no

No tak jedine poridit si poradne obleceni a vyrazit ven jako v lete :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
9.12.20 02:35

Nejses sobecka, ale nalozili ste si toho moc a ted jedete na doraz.

Podle tvych slov se tvuj manzel dost snazi; vazil bych si toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
9.12.20 06:57

Hledáš problémy tam kde nejsou.. Podle toho, jak svého muže popisuješ je to fajn chlap a nemáš si na co ztěžovat.. Peníze vydělá, tobě a dítěti se věnuje když je doma, tak v čem je problém?.. Já mám doma taky kamioňáka, jezdí nadměrné přepravy, takže pořád pryč.. Doma někdy v týdnu a o víkendu.. Taky jsem tu na vše sama, práce, 3 děti, rozhodně se nenudím.. A když je doma, společný čas si užíváme o to víc.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32842
9.12.20 07:03

Nuda a stereotyp ženské v domácnosti. Najd si koníčka. A asi ti chybí lidi. Proč se nemůžeš stýkat s rodinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
9.12.20 07:06

Nezlobte se na mě, ale podle mě,,melete blbosti".
Buďte ráda, že vám vše dobře funguje, jste zajištěná atd…Jak tady někdo psal, najděte si nějaký koníček, nebo se někde zkuste seberealizovat.
Možná by vám pomohla návštěva kamarádky, asi to na vás vše trochu padá, jak jste s malým sama, ale takto na tom je 90% mamin na mateřské. Chlap v práci a domácnost a dítě jsou na vás…
Spousta mamin tady řeší zdravotní problém dětí, nebo jak udělat dětem pěkné vánoce, když jim zbývá pár korun…
Tohle jsou podle mne starosti.
Neberte si to osobně :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
9.12.20 07:09
@Anonymní píše:
Predne prosim anonym.
Myslite ze jsem sobec a ze se jen nudim a nevim co chci?
Jsme spolu 9 let a mame rocniho syna. Stalo se, ze jsem otehotnela a tak jsem na RD. Manzel jezdi kamionem, takze se vidame zridka v tydnu, kdyz dorazi obden, dva domů a o víkendy.
Nejdriv jsme chteli bydleni a az potom deti, ale šlo to obrácene. Niceho nelitujeme, syn je nase zlato samozrejme. Kazdopadne ted je vse na nem. Samozrejme se lehce podílim na financích, ale na svych dá se ríct, telefon, internet doma, drogerie a šatim nás vsechny.. ale jine výdaje hradí on. Najem, elektrika, jídlo a ostatní.
No shrnu to. Chceme vlastni bydleni a tak se o vikendu skoro nevidime, jen navečer, malej jde pak spát a musi být už klid. Mame sice prijem dohromady 60tis. ale nájem, elektrika, pojisteni + naklady, ted drevo a setreni, zkratka i ty melouchy jsou tedy super. On je co se tyce financni stranky spolehlivý. Mame co chceme, nestradáme, jen ten čas, je ho málo. Ja nerikam, kazdou volnou chvili mimo kamion jede za námi, volá nám, kdyz je doma tak maleho vykoupe, zablbou si, nakrmí ho, ale na nic vic neni cas a hlavne me se styska a chci, aby s nami aspon vikend byl, ale na druhou stranu nevim co by jsme cely den delali a tak mi to vadí i nevadí.
Vsechno je doma vyhradne na me. Pece o syna, uklid, domaci prace, ted jeste neustale topení (mame na dřevo) chtela bych chvili voraz a klid, víkend vstat, spolecne se nasnídat a nastartovat spolu den, ale na druhou stranu nevim co cely den spolu doma delat. Ale zase na konci dne jsem unavena a kolikrat se premlouvam i k tomu sexu. Jsem doma ted vlastne sama, rodina se boji covidu a tak ani k nim nejezdim. Ja mam z toho v hlave guláš a opravdu nevím proč to takhle mám. Teď zase nemuzu usnout, protoze jsem to trochu přetáhla, tak vyuziju situace.
Myslite, ze z toho vecnyho stereotypu mi hrabe? Co je lék?Příspěvek upraven 09.12.20 v 02:12

Neumis zit sama se sebou. To je cele. Chces to co nemas, az bys to dostala, chtela bys zase neco noveho. Takovych diskuzi tady je, akorat kazda to pojmenuje jinak, ale jadro problemu je stejne.

Konicky nula jsou vzdy problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
9.12.20 07:16

Lék proti zahrabání se ve stereotypu je vystoupení ze stereotypu. Ale to za tebe nikdo neudělá, to musíš chtít ty sama. A ty podle všeho nechceš.

Odpověz si sama na otázku, proč tak moc chceš, aby s tebou byl víc, když vlastně nevíš, proč byste spolu ten čas měli trávit. Chybí ti intimita? Pak se ve vztahu zaměř na prohlubování intimity. Chybí ti mluvit s dospělým člověkem? Na to si můžeš najít kamarádky. Jseš frustrovaná z toho, že je na tobě většina práce v domácnosti? No tak začni vydělávat. Nudíš se? Tak se nauč zabavit se.

Nebo se vykašlete na velké plány na vlastní bydlení a můžete si vystačit s menším příjmem a tudíž i manželovým menším vytížením

Příspěvek upraven 09.12.20 v 07:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9025
9.12.20 07:22

Začni něco dělat. Přijde mi že se nudís, máš roupy a přemýšlís o blbostech. pripadas mi jako věčně nespokojený člověk. Když bude manžel víc doma, vymyslis jinou věc, co ti bude vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
9.12.20 07:31

Chlap dře jak kůň, prakticky taky nemá čas sám pro sebe, dělá to s cílem uskutečnění nějaké vaší společné vize, kterou máte o budoucnosti. A stejně to je špatně. Zkus se naučit zabavit se sama, je to docela dobrá dovednost do budoucna, když už jste si tedy vybrali takovýto životní styl. Taky by mohl někde za třicet bouchat osmičky ve fabrice a být více doma s vámi, ale to by pak holt nebylo tolik peněz na věci, které jako tříčlenná rodina „nutně potřebujete“. Možná zkus směřovat k tomu, aby ses navrátila brzy do práce a nemusel dělat ty melouchy. Bude to mít ještě bpnus efekt v tom, že se nebudeš nudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
9.12.20 07:36

Nevíš co chceš, ale chceš to hned. Najdi si koníčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat