Potřeba dvou partnerů - Jekyll a Hyde

Anonymní
8.12.20 12:44

Potřeba dvou partnerů - Jekyll a Hyde

Zdravím,

něčím se teď užírám, potřebovala bych se vypovídat, možná i pomoct.

Už dlouhou dobu mám problém se svým partnerem, co se týče intimity, ať už té psychické, tak fyzické.
Jsme spolu pět let a lecčím jsme si už prošli…

Před lety jsem byla znásilněná a potřebovala jeho podporu. Ta, kterou se mi snažil dávat, ale zdaleka nestačila, i on sám se v tom topil a někdy se ke mně choval příšerně.
V té době jsem se uzamkla do sebe, odmítla s ním řešit cokoli, co se týkalo mého nitra. Našla jsem si tedy kamaráda, který se mnou vážně emočně souzněl. Ne, že by se k mému problému stavěl nějak extrémně odlišně než můj partner, ale byl to zkrátka nový člověk a mně se líbilo, že se mu můžu otevřít jen v tom, v čem chci. Cítila jsem se s ním lépe a potřebovala od toho všeho utéct… tak jsem se s ním vyspala. Partner mi předtím taky jednou zahnul, byli jsme oba celkem nezkušení a chtěli to vyzkoušet, věděli jsme to o sobě.
Na jednu stranu jsem měla výčitky, ale na druhou stranu to bylo přesně to něco, co jsem potřebovala. Proti mému klidnému a stabilnímu partnerovi, byl kamarád trochu naivka, rebel, nevypočitatelný, mladší než on.

Partner mě nikdy příliš fyzicky nevzrušoval, ví to, kvůli tomu jsem si ho nevybrala. Já se mu líbím, teď má oči jen pro mě. Spíme spolu, dělám to pro jeho radost… asi občas očekávám, že se to bude líbit i mně, že se pokusí mi to zpříjemnit a udělat i mě. Na druhou stranu ale ani nevím, jestli chci, aby se o to pokoušel. Když se o to kdysi snažil, bylo mi divně… nepříjemně. Já asi ani nechci, aby mi to od něj bylo příjemné, nechci se mu takhle ukázat. Nechci se mu fyzicky odkrýt a ani emočně.

A tohle se mnou cloumá poslední měsíce. Začala jsem nad tím tedy víc přemýšlet, chci to napravit, miluju ho, věřím, že jsme si souzeni.
Myslím, že kvůli tomu znásilnění se pro mě sex posunul někam jinam… Není to pro mě projev lásky, není to něco, co bych chtěla dělat svému partnerovi. Přijde mi to špinavé, špatné, stydím se.
Myslím teď na jiné muže… na rebely, na kluky nevyrovnané jako já, co by mě akorát stáhli dolů. Ti mě vzrušují. Ale partnerský vztah bych s nimi nechtěla. Jako bych potřebovala dva typy… Jekylla a Hyda.

Děkuji Vám za přečtení. Snažila jsem se být stručná, je toho víc…
Ale snad to postačí k tomu, abyste mi řekli svůj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1826
8.12.20 13:11

Je to svým způsobem jednoduché.

Máš v hlavě definici muže (jako sexuálního partnera) toho rebela a rozchází se to s tím, co Ti říká rozum.

Co s tím, bohuižel poradit neumím.

Poučka pro muže zní takovým ženám se vyhnout a nezkoušet je zachraňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
8.12.20 13:13

No, osobne bych byt tebou zacala chodit na terapie, abych se vyrovnala s tim znasilnenim, protoze mi neprijde, ze bys to mela v sobe vyresene. A pak si spis myslim, ze ten vas vztah moc nefunguje z toho, co popisujes. Takze bych se s pritelem ve vsi slusnosti a cestnosti rozloucila a vyrazit hledat nekoho kompatibilnejsiho, kteremu nebudes mit problem se otevrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 13:47

@Afrikana Děkuji za komentář. Problém je určitě ve mně, takže si nejsem jistá, zda by problém se svěřováním vyřešil nový partner.
Chodím k psycholožce, snažím se se sebou něco dělat, ale teprve začínáme…

• Citovat
  • Nahlásit
1030
8.12.20 13:47

Vypadá to, že ho nechceš, toho přítele, tak jak píše Afrikana, rozejít se s ním je asi to nejlepší, co můžeš pro vás oba udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
8.12.20 13:55
@Anonymní píše:
@Afrikana Děkuji za komentář. Problém je určitě ve mně, takže si nejsem jistá, zda by problém se svěřováním vyřešil nový partner.

Možná i v něm, když se cítíš tak jak se cítíš a emočně ti taky nedokáže pomoct, tak jak bys potřebovala. Tím nechci říct, že je špatný, to vůbec ne. Spíš, že je možné, že se k sobě tolik nehodíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
8.12.20 13:58

Dle meho nazoru partnera odstrkujes, protoze te nedokazal podporit, kdyz jsi ho potrebovala, coz pro me by byl signal, ze to neni ten pravy. Hyckas si ho jako takovou jistotku, ale spis ze strachu byt sama (nebo s nejakym rebelem), nez z lasky. Ve fungujicim vztahu nemaji lidi potrebu hledat nejake Jekylly a Hydy, najdou oboji v jednom. Naprosto chapu, ze se pri sexu s oficialnim partnerem nedokazes uvolnit, kdyz neveris, ze s nim muzes sdilet vse (nebo cokoliv vlastne), intimita pokulhava na obe nohy. Ale na co ho teda mas? Sdilet pocity s nim nechces, sex beres jako neco, cemu jemu delas radost… co ti ten vztah dava? Nemyslim, ze je to vsechno dusledek toho znasilneni (i kdyz je mi moc lito, co te potkalo a nerozporuju, ze to na tobe nechalo nasledky), protoze to bys nemela sex s tim, co jsi s nim souznila - tomu jsi taky „delala radost“? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
8.12.20 14:00
@Anonymní píše:

Proc si to myslis, kdyz sis uz overila, ze jsi schopna souznit s jinym chlapem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 15:13

@Silverine247 Jiný sice chápal mé emoce a dokázal mě podpořit, ale jinak jsme si neměli co říct… Navzájem jsme se podrželi, ale vedli jsme příliš odlišný styl života na to, abychom si vyhovovali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 15:16

@Silverine247 To je asi pravda, že ho vnímám jako jistotu… Krom intimity si ale skvěle rozumíme, stará se o mě a já o něj, jsme i nejlepší přátelé. Ale tedy bez intimity z mé strany. Nechci ho ztratit.
Děkuji za komentář :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2210
8.12.20 18:23
@Anonymní píše:
@Silverine247 Jiný sice chápal mé emoce a dokázal mě podpořit, ale jinak jsme si neměli co říct… Navzájem jsme se podrželi, ale vedli jsme příliš odlišný styl života na to, abychom si vyhovovali.

A proč nevěříš tomu, že najdeš jiného takového, s více vyhovujicim stylem života?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
8.12.20 18:24
@Anonymní píše:
@Silverine247 To je asi pravda, že ho vnímám jako jistotu… Krom intimity si ale skvěle rozumíme, stará se o mě a já o něj, jsme i nejlepší přátelé. Ale tedy bez intimity z mé strany. Nechci ho ztratit.
Děkuji za komentář :srdce:

A jako kamaráda by sis ho nemohla nechat? Nemyslíš, že by to i vůči němu bylo víc fér?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
8.12.20 19:51
@Anonymní píše:
Zdravím,

něčím se teď užírám, potřebovala bych se vypovídat, možná i pomoct.

Už dlouhou dobu mám problém se svým partnerem, co se týče intimity, ať už té psychické, tak fyzické.
Jsme spolu pět let a lecčím jsme si už prošli…

Před lety jsem byla znásilněná a potřebovala jeho podporu. Ta, kterou se mi snažil dávat, ale zdaleka nestačila, i on sám se v tom topil a někdy se ke mně choval příšerně.
V té době jsem se uzamkla do sebe, odmítla s ním řešit cokoli, co se týkalo mého nitra. Našla jsem si tedy kamaráda, který se mnou vážně emočně souzněl. Ne, že by se k mému problému stavěl nějak extrémně odlišně než můj partner, ale byl to zkrátka nový člověk a mně se líbilo, že se mu můžu otevřít jen v tom, v čem chci. Cítila jsem se s ním lépe a potřebovala od toho všeho utéct… tak jsem se s ním vyspala. Partner mi předtím taky jednou zahnul, byli jsme oba celkem nezkušení a chtěli to vyzkoušet, věděli jsme to o sobě.
Na jednu stranu jsem měla výčitky, ale na druhou stranu to bylo přesně to něco, co jsem potřebovala. Proti mému klidnému a stabilnímu partnerovi, byl kamarád trochu naivka, rebel, nevypočitatelný, mladší než on.

Partner mě nikdy příliš fyzicky nevzrušoval, ví to, kvůli tomu jsem si ho nevybrala. Já se mu líbím, teď má oči jen pro mě. Spíme spolu, dělám to pro jeho radost… asi občas očekávám, že se to bude líbit i mně, že se pokusí mi to zpříjemnit a udělat i mě. Na druhou stranu ale ani nevím, jestli chci, aby se o to pokoušel. Když se o to kdysi snažil, bylo mi divně… nepříjemně. Já asi ani nechci, aby mi to od něj bylo příjemné, nechci se mu takhle ukázat. Nechci se mu fyzicky odkrýt a ani emočně.

A tohle se mnou cloumá poslední měsíce. Začala jsem nad tím tedy víc přemýšlet, chci to napravit, miluju ho, věřím, že jsme si souzeni.
Myslím, že kvůli tomu znásilnění se pro mě sex posunul někam jinam… Není to pro mě projev lásky, není to něco, co bych chtěla dělat svému partnerovi. Přijde mi to špinavé, špatné, stydím se.
Myslím teď na jiné muže… na rebely, na kluky nevyrovnané jako já, co by mě akorát stáhli dolů. Ti mě vzrušují. Ale partnerský vztah bych s nimi nechtěla. Jako bych potřebovala dva typy… Jekylla a Hyda.

Děkuji Vám za přečtení. Snažila jsem se být stručná, je toho víc…
Ale snad to postačí k tomu, abyste mi řekli svůj názor.

Mne přijde, že ty máš víc problém sama se sebou, i bez toho znásilnění.
Předně vztah, kde bych se musela „cenzurovat“ a nemohla bych být sama sebou, by mě vyčerpával.
Za druhe, partner by tě neměl odpuzovat. To pak nemůže být partner. Ubližuje tomto přístupem i jemu.
Za třetí, partner není psycholožka, asi dělal co mohl, i když to nebylo přesně to, co jsi potřebovala. Je to jen člověk.
Za čtvrté, s novým partnerem to bude po čase stejně jako s tvým současným. Až spolu začnete žít, taky se budeš muset dost snažit, abys mu neustále byla schopna odkrývá jen tu cast pravdy, co si přeješ. Dopadne to stejně, jako s tím současným, nedělej si prosím iluze.
Buď sobecká a vyber si partnera, se kterým můžeš naplno být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
9.12.20 00:24
@Anonymní píše:
Děkuji za komentář :srdce:

Partnerovi ubližuješ, nevím jestli si to zaslouží, ale spíš ne a je ti to úplně jedno.

Myslím, že by jsi měla podstoupit terapii, dřív než si naprosto zdevastuješ život a blízkým kolem sebe a hlavně sobě ublížíš ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 08:29

@Josef_t Jedno mi to očividně není. Snažím se s tím něco dělat. Hodně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat