Jsem závislá na svém dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kassor
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 01.12.18 18:44
Jsem zavisla na svem diteti

Potrebuju se proste vykecat… Mame holcicku 4,5 let. Ma sve problemy a vychova je asi krapet narocnejsi. Chodi do skolky na dopoledne a pak od 12hod do 16hod je u babicky. Pak (po praci) si ji s muzem vyzvedavame a padime domu. Je to kazdodenni kolotoc. Vikendy a veskere volne chvile travime spolu. Nikam nechodim, venuju se jen ji. Tim si nestezuju, vyhovuje mi to, nechybi mi nic. Muj muz ma sve konicky a ma ne cas, ja ho v tom podopuju a fandim mu takze tam problem taky neni.. Ted k jadru problemu. Je sobota a babicka nam nabidka ze by prijela a ze by s malou byla treba 3hod (ze by si spolu hraly) a ze my s muzem muzeme treba vyrazit do kina. Nebyli jsme nikde co se mala narodila… Jsem si rikala, super, vyrazime do kina, ted tam je pro me zajimavy snimek, uzijeme si to… Babicka prijela, mala byla nadsena a nas krasne propustila do kina. No a ja, misto abych si to uzila jsem mela sevreny zaludek, citila jsem takovou strasnou panickou hruzu, stesk… Pocitala jsem minuty :zed: film byl moc fajn, ale mysli jsem byla doma s ni… Muzi jsem samozrejme nic rict nemohla, chytil by se za hlavu a ani se mu nedivim… Dost me to vydesilo, ten pocit, ze nechci byt ani minutu bez ni… Mam cerny svedomi, nerozumim tomu… V praci to je ok, to mam v sobe nauceny, ze si nekdy postesknu, ale funguju normalne, ale ve svym volnu jsem absolutne na ni zavisla. Nikdy bych neverila, ze jsem se sama casem do tyhle situace dostala… Myslela jsem, ze ted kdyz je mala, tak nikam nebudu chodit, budu se ji porad venovat a az vyroste, tak si zacnu uzivat zase jen ja a muj muz, ale misto toho jsem vic a vic zavisla. Jsem nejvic stastna, kdyz jsem s ni a muzem doma. Stava se ze me asocial… Ja, ktera (jako bezdetna) si uzivala vecirky, spolecnost kamaradu a pratel, ted o nikoho jineho nestojim jen o nasi malou a muze, to je des… Vzdycky jsem byla stredem pozornosti, ted se modlim, at me nikdo nikam nezve, ze zase budu muset vymyslet duvod, proc nejit… Uvedomuju si to a dnes mi to dalo lekci… Mate to takhle nektera taky??

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
PHV
Kecalka 384 příspěvků 01.12.18 18:54

Dcera má dva a půl a dlouho jsem to měla dost podobně. Nechtěla jsem ji nikam dávat ani hlídat, protože se mi prostě stýskalo a nikdy jsem si nic neužila. Jenže po tom, co vždycky byla nadšená, když u někoho byla a třeba s babičkou mi vyprávěly, co dělaly a zažily, jsem to nějak vstřebala a teď je to daleko lepší. Vždycky se těším, až mi zase poví co zažila nového, co třeba se mnou by nikdy nezažila. Takhle jsem si to odůvodnila a už v klidu někam vyrazím. :hug:

Pidulka1991
Závislačka 2949 příspěvků 01.12.18 18:57

Prprve to bylo tezke, ale ted uz to tak neberu. Suce se mi styska, ale jsem rada i jen s manzelem a nebo jako dneska jen sama se sebou se sklenkou v ruce a manzel odjel s dcerkou k babce :dance: … dcerce za par dni budou dva roky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 19:01

Mě na tom nepřijde nic divného. Kdybych chodila do práce v režimu jako Ty,taky bych chtěla trávit víkendy s dcerou. Babička s ní tráví už tak dost času přes týden,poděkovala bych,odmítla.­.Pravděpodobně bych si taky neužila nic jiného.
Podotýkám,že ve Tvé situaci nejsem,dětí mám víc a k babičkám chodí. Jen bych v tom nehledala žádný záchvat paniky,ale normální věc,když přes týden spolu trávíte tak málo času. Normální mi přijde si udělat program s tatínkem a dítětem,ne ještě sáčkovat babičku k vám v sobotu.

tulipán
Závislačka 3368 příspěvků 01.12.18 19:10

Mam to podobne, ale ja nemam hlidani casteji nez 2 x do roka, tak moc neduveruji. Ale napadlo te, kdo tuto “akci “ inicioval, jestli to byla babi nebo manzel? Mozna ti chteji neco jemne naznacit.

Kaileee
Kecalka 446 příspěvků 01.12.18 19:11

Nebyli jste nikde co se malá narodila??? no, nikdy bych to takové mít nechtěla, investuju nejvíc času do svého dítěte, ale taky do svého manželství… několikrát měsíčně chodíme na večeře, do kina, nebo jen tak jsme sami doma a máme to úplně boží… v tvém případě bych se bála že mi manželství dlouho nevydrží…

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 01.12.18 19:15

Jde o poprvé, pak si zvyknes. Když nechodis týden co týden s víš ze mala je v pohodě šťastná spokojena tak si to jednou za čas s mužem uzijte ;) vždyť čas s babi je fajn a je to jen na chvilku než se vrátíte ;)

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 01.12.18 19:16

Ne nemám a doufám že ani mít nebudu. Možná je to tím, že my žádné hlídání nemáme. Platíme si chůvu, abysme vůbec někam vypadli. I když musím říct, že jak jsou děti větší, babičky se občas ( jednou za rok ) nabídnou, takže jsme byli v létě pár dní bez dětí. Po pravdě, ani se mi moc nestyskalo. :oops:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 01.12.18 19:27

Nase mala ma 6 mesicu a zatim si to neumim predstavit…a krach manzelstvi? Jakoze coze? :mrgreen: my si s manzelem sebe uzivame, jak mala usne a jsme uplne v pohode ;) ale tak k uzivani si sebe nepotrebujeme zrovna kino, restaurace a tak…umime si to udelat hezky i doma (nerikam, ze si do kina nebo na vecu, fi nekam s prateli uz nikdy nezajdeme, ale tak jeste mame cas :mrgreen: ) … asi bych to manzelovi rekla a chtela vedet, co si o tom mysli, ale my se bavime uplne o vsem :nevim: uvidime, jake to bude, az bude mala vetsi…

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 01.12.18 19:29

Syn má 5M, není kojeny, babička je zdravotní rehabilitacni sestra malých miminek a 100% ji důvěřuju… je skvělá a čas využíváme s mužem k prohlubování i našeho vztahu, mám občas rada to proste “my”, ze jsme to pořad my dva… můžeme spolu budovat zážitky, posilovat vztah, užit si fyzicno, zajdeme do kina, divadla… v únoru pojedeme na lyže, což by s malým neslo. Momentálně je syn taky u babičky, protože mě schválil úplně šílený virus, kdy mám horečky jak blázen a jsem rada, ze ziju, tak mi kluci odjeli k babičce a musím říct, ze mi to pomohlo, i když je mi smutno, ale vím ze tam se mu věnuji, užije si srandu a co s nemocnou matkou, která nemůže pomalu ani vstát? :) beru to tak, ze se s ni má dobre, my se máme taky dobre a nebude takový maman, i když ho miluju k zblazneni a dneska jsem inhalovala pyzamko… :)

Kassor
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 01.12.18 19:36

My s muzem pracujeme spolu, takze jsme opravdu porad spolu a to je moc fajn. Na vecere sice nechodime, ale chodime kazdy den spolu na obed a komukace ani po letech nevazne. Myslim, ze ani muj muz nema deficit, co se tyka spolecneho casu.. O manzelstvi se nebojim… Ale spis me vydesil ten vnitrni strach, ta hruza, to, ze jsem si proste ty tri blby hodiny neuzila :zed: Vnimam tu svoji velkou zmenu jako dalsi extrem a to neni dobre. Babicky jsou fajn a duveruju jim i ucitelkam ve skolce, jen mi porad tak desne chybi, nemuzu si pomoc. Asi i ze je jedinacek a uz dalsi dite nebude. Hlavne nechci, abych ji jednou tou svoji laskou nahodou neudusila :zed:

Kassor
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 01.12.18 19:43

@Verurizeckova to je hezky s tou inhalaci :kytka: to je super a urcite to tak delate spravne.. Nejhorsi je to, ze ja to mela v planu podobne, ze budu malou vysilat po babickach a tak.. A ze my s muzem budeme ve vsem pokracovat. U nas tomu zvratu napomohlo to, ze mala byla, je a bude „jina“. Zacala jsem citit strasny strach a potrebu ji porad chranit (az moc). Musim to urcite zacit delat trochu jinak, nebo me to brzy dostane…

Alušáček
Závislačka 3248 příspěvků 01.12.18 19:46

@Kassor Do kina, na večeři si s manželem občas zajdu ráda, dcera je se starší dcerou nebo s babičkou, ale jinak to mám podobné jako ty.. Dceři jsou 4r a jsem ráda když jsme spolu, vůbec nemám potřebu ji třeba šoupnout k babičce na celý vikend.. :)

Evullka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 4 inzeráty 01.12.18 19:48

@Kassor Zajímalo by mne, jestli je babička Tvá nebo manželova maminka?

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 01.12.18 19:54

@Kassor Já ti to závidím… protože evidetně je malá hodná když s ní chceš být celý víkendy… já se v neděli už strašně těším na pondělí na školku :-D hlídání nemám a syn zlobí a po víkendu jsem uplně vyštavena

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >