Dlouhodobý kašel u dítěte - mám chtít speciální vyšetření?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divomys
Kecalka 191 příspěvků 28.11.18 19:03
Dlouhodobý kašel u dítěte

Dcera 4,5 let už od konce září pořád kašle. Někdy víc někdy míň. Kašel je spíš suchý, ale během té doby i vlhký.
U Dr. jsme samozřejmě byli, ale sama si moc nevěděla rady.
V tomhle podzimním/zimním období mela kašel i loni, ale nikdy to nebylo že by 2 měsíce v kuse pořád kašlala.
Nejvíc kašle v noci a ráno, nebo při změně prostředí ( ze zimy do tepla a naopak), nebo když litá.
Léky jsme taky už zkoušely různé, ale bez výsledku.
Doma topime v krbu, takže máme čističku vzduchu a zvlhčovač vzduchu, ale taky nic moc efekt.
Dr. samozřejmě říkala, že je to to období a ve školce všichni kašlou a že je i nedonošená tak to má něco taky do sebe… Že máme zkusit inhalátor.
Tak asi druhý týden inhaluje, ale výsledek nic.
Ale na antibiotika to taky není, jinak krom toho kasle je v poho.
Do školky momentálně chodí, ale taky jsme ji nechávali doma až se jí to vyléčí, ale pořád stejné.
Dnes mi i učitelka říkala, že hodně kašle jak ve školce ležela.
Už fakt nevím co stim kašlem dělat…
Znovu zajít k Dr. a chtít nějaké speciální vyšetření??? :think:

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luca241
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 28.11.18 19:09
@divomys píše:
Dcera 4,5 let už od konce září pořád kašle. Někdy víc někdy míň. Kašel je spíš suchý, ale během té doby i vlhký.
U Dr. jsme samozřejmě byli, ale sama si moc nevěděla rady.
V tomhle podzimním/zimním období mela kašel i loni, ale nikdy to nebylo že by 2 měsíce v kuse pořád kašlala.
Nejvíc kašle v noci a ráno, nebo při změně prostředí ( ze zimy do tepla a naopak), nebo když litá.
Léky jsme taky už zkoušely různé, ale bez výsledku.
Doma topime v krbu, takže máme čističku vzduchu a zvlhčovač vzduchu, ale taky nic moc efekt.
Dr. samozřejmě říkala, že je to to období a ve školce všichni kašlou a že je i nedonošená tak to má něco taky do sebe… Že máme zkusit inhalátor.
Tak asi druhý týden inhaluje, ale výsledek nic.
Ale na antibiotika to taky není, jinak krom toho kasle je v poho.
Do školky momentálně chodí, ale taky jsme ji nechávali doma až se jí to vyléčí, ale pořád stejné.
Dnes mi i učitelka říkala, že hodně kašle jak ve školce ležela.
Už fakt nevím co stim kašlem dělat…
Znovu zajít k Dr. a chtít nějaké speciální vyšetření??? :think:

Neporadím nic,ale naprosto úplně to stejné mám už cca 2 měsíce s 5 letou dcerou a to stejné kamarádka se synem(ten teda zatím 3 týdny).Dnes jsem ji zase nechala doma ze školky, protože prokaslala půlku noci,ráno vysmrkala sopel ,vychrchlala co mohla a pak celý den doteď nic .ani sopel,ani kašel.Lehne a katastrofa.Pritom ani zadní rýmu neslyším,napadly mě dutiny ,ale hlava ji nebolí,teplotu nemá,tlak v dutinách nemá,vypadá úplně ok.Davam sinupret ,právě na uvolnění dutin,kdyby náhodou, stopkasel,inhalace a je to pořád stejně..teda někdy horší ,jindy lepší,…ale já už ani neumím říct ,jestli kašle ještě pořád nebo už zase.Minuly týden podstoupila komplet alergo vyšetření,základní ji dělali už v srpnu.Minuly týden i spirometrie,pos­lech,…vše ok.takze se tu prifarim a budu společně s tebou s dovolením sledovat odpovědi :kytka:

Petulla2259
Nováček 1 příspěvek 28.11.18 19:16

Nevím, ale nějak mě napadlo - a co alergie? rozhodně zajděte někde za odborníky - na plicní, ORL. atd., ať máte jistotu a klid, a hlavně víte, co se děje, držím palce! :)

pajisek90
Závislačka 2553 příspěvků 28.11.18 19:19

Mám to už druhý rok s dcerou úplně stejně. Loni kašlala od září do května. Jednu dobu i v noci v úplně stejný čas. Daly by se podle ní řídit hodinky. Občas se jí to zvrtlo v pískající průdušky. Doktorka říká, že to má nejspíš astmatického původu. Ale zatím ji na alergologii nežene. Jako dítě jsem to měla úplně stejné, naštěstí jsem z toho „vyrostla“.
Letos už to opět trvá od září. Prostě se začne topit a naše malá kašle. Kašle večer, když usíná, uprostřed noci, ráno při probuzení a přes den, když litá. Jinak ne.
Nepomůže nic… Jediné co jí trochu ulevi je sirup od Nasivinu. Nevím teď přesně jak se jmenuje. Ona je, ale tedy často zahleněná…

tini
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 28.11.18 19:21

Zabral nam homeopaticky sirup Drosetux

pajisek90
Závislačka 2553 příspěvků 28.11.18 19:23

Jen ještě dodám, že nekasle takhle každý den. Ale třeba týden, pak dva týdny klid a pak zase dva týdny kašle… A pořád takhle dokola…

pajisek90
Závislačka 2553 příspěvků 28.11.18 19:23
@tini píše:
Zabral nam homeopaticky sirup Drosetux

Jo ten taky hodně pomáhá…

divomys
Kecalka 191 příspěvků 28.11.18 19:26

@pajisek90 jo stim kašle to má stejné, ještě k tomu má sem tam rýmu.
Ale hleny nemá vůbec, u Dr. Na poslechu je vždy čistá.
Už jí ani ty sirupy na kašle nedávám, protože nic nezabírá.

divomys
Kecalka 191 příspěvků 28.11.18 19:27

@tini ten neznám, podívám se na něj, díky

divomys
Kecalka 191 příspěvků 28.11.18 19:27
@pajisek90 píše:
Jen ještě dodám, že nekasle takhle každý den. Ale třeba týden, pak dva týdny klid a pak zase dva týdny kašle… A pořád takhle dokola…

Tak ona to má tak denně

K82
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 4 inzeráty 28.11.18 19:40

@divomys
mame naprosto to same,dcera 5,5 a uz to ma temer 2mes.doktor nyni zvolil terapii „mrtvy brouk“,tedy nelecime vubec nijak,neb predtim stejne zadne leky moc nezabiraly.zitra ji,max,koupim sinupret a homeo nosni spray.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 28.11.18 20:06

Syn (5,5) má to samé, už přes měsíc… měl laryngitidu a od té doby kašle. Taky jsme zkusili vše a nic. Někdy je to lepší někdy horší, ale stálé… Na alergologii jsme byli v létě, dělali mu i tu spirometrii nebo co, a dobrý. Je pravda, že do toho tahá ze školky furt rýmu, tak čekám že to přejde až bude fakt úplně zdravej.. Tenhle týden ho mám zase doma.. Kašle už fakt minimálně (1× - 2× denně zakašle) ale zmizet to nechce :cert:

pajisek90
Závislačka 2553 příspěvků 28.11.18 20:08

@divomys Ja uz ji klasické sirupy na kašel nedávám, ale ten nasivin je přírodní.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15776 příspěvků 28.11.18 20:18

Posílila bych celkovou imunitu - ovoce, zelenina, kvašená zelenina a nápoje (např. kombucha), rakytník, colostrum, probiotika, příp. i grepové kapky (tak na dva týdny, 2× denně tak 5 -8 kapek - pro dospělého píšou 2× denně 15 kapek, tak si myslím, že by toto mohlo být tak adekvátní dávkování, resp. já bych ho tak nasadila).

ivisek87
Kecalka 126 příspěvků 29.11.18 06:40

@divomys Ahoj to samé jsem měla u syna, pořád kasel bez tvorby hlenu na poslech jak píšeš čistý, nic co nám dávala dr nezabralo..... byli jsme na plicní, na rentgenu tam taky nic, na alergologii tam taky nic ale dali nám na vyzkouseni nějaký prášky erius a ještě jeden jen nevím jak se teď jmenuje :think: a máme klid :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >