Jsou to noční děsy?

26.3.18 07:27

Jsou to noční děsy?

Zdravím maminky, prosím o radu, malý 6 měsíců me tento týden 3× vzbudil pláčem cca 2 hodky po usnuti. Měl zavřeny ocicka a plakal, dala jsem mu prso, chvilku se napil a byl klid. Než jsem mu dala prso zkoušela jsem na nej mluvit ale vůbec nereagoval, proste spal ale plakal. Je to noční děs? Dnes jdeme na 6 měsíční kontrolu, tak o tom řeknu doktorce, ale zajímalo by me zda ma někdo stejnou zkušenost? Různé jsem o tom četla a nevim jestli bych raději neměla i na neurologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5429
26.3.18 09:17

V posledních dnech dost svítil měsíc, moje děti taky spí neklidně a i já se budím… Nemůže to být tím? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
26.3.18 09:19

I moje dcera spí hůř, když tak svítí měsíc. Zrovna včera se taky vzbudila, zavřené oči, plakala? ale jak kdyby spala.To samé při úplňku, taky špatně spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.3.18 10:31

Také to tak máme, ještě u toho mluví, ale je jasně vidět, že spí. Co by s tím udělala doktorka??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.18 13:43

@Borůvka1990 to me nenapadlo, to by mohlo byt, tak uvidím jak to bude pokračovat. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.18 13:44

@Enicka jo přesně tak to bylo, taky včera, zavřené oči, slzicky a spal. Tak to možná opravdu bylo měsícem, uvidím teda jak to bude mít dal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.18 13:46

@LiaNatali no co jsem tak četla po netu tak me vystrasili ze je někdy i třeba návštěva u neurologa, tak jsem ji to raději řekla ale ona naše doktorka nic moc neřeší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
26.3.18 14:07
@TessieSparrow píše:
@Borůvka1990 to me nenapadlo, to by mohlo byt, tak uvidím jak to bude pokračovat. Děkuji :)

Není zač :hug: U nás to je často. Ani nemusí svítit měsíc do okna ;) Stačí že někde září a ani nemusí být přímo úplněk :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.18 13:57

@TessieSparrow No to mi snad ani neříkej, to by mě vůbec nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
5.2.19 12:39

Ahoj, prosím o radu, kdyby měl někdo zkušenosti. Googlení mne zavedlo k této diskuzi.
Náš malý ( má teď rok) se budí několikrát týdně s neutišitelným hysterickým řevem. Po uložení spí klidně tak 3 - 4 hodiny, pak začne z ničeho nic křičet a i dvě hodiny ho nemůžeme uklidnit, jakoby nevnímal, i když otevře oči, dívá se jakoby za nás, mimo, nepomůže chování, nechce napít, vše to způsobí ještě větší křik. Je to až strašidelné. Pak po nějaké době zase odpadne, z ničeho nic usne. Jsou to noční děsy? Co by příp. mohlo pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
5.2.19 12:47
@andrejika píše:
Ahoj, prosím o radu, kdyby měl někdo zkušenosti. Googlení mne zavedlo k této diskuzi.
Náš malý ( má teď rok) se budí několikrát týdně s neutišitelným hysterickým řevem. Po uložení spí klidně tak 3 - 4 hodiny, pak začne z ničeho nic křičet a i dvě hodiny ho nemůžeme uklidnit, jakoby nevnímal, i když otevře oči, dívá se jakoby za nás, mimo, nepomůže chování, nechce napít, vše to způsobí ještě větší křik. Je to až strašidelné. Pak po nějaké době zase odpadne, z ničeho nic usne. Jsou to noční děsy? Co by příp. mohlo pomoci?

Dle popisu to sedí.na děsy nepomuze nic.hlavme ho nezkoušet budit ,jen mluvit klidným hlasem ,hladit atd.a čekat až to odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
5.2.19 12:52

@andrejika a je to vždy zhruba v podobném čase? podobný průběh? pak bych řekla, že to jsou ty noční děsy. U nás pomáhalo hladit, konejšit, zpívat ukolébavky a dát třeba teplé mlíčko. Nebudit, nerozsvěcovat, jen tam být a konejšit...….u nás jinak nezabralo nic, žádné čaje, homeo apod, zkoušela jsem i akční den do utahání, i den bez větším vzruchů a nic nepomohlo. Musela dozrát nervová soustava ….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
5.2.19 12:56

to jsem se taky docetla, ze nebudit, ale kdyz v tom stavu - uplne bez sebe - s velkym placem utikal z postele, vzbudila jsem a kdyz videl kde je a s kym je, hned se uklidnil a behem chvilky spal. kdyz by plac mensi, zabralo vypraveni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.19 12:59

To by mohly byt nocni desy, muj syn mel to same jednu chvili, vzdy v pravidelnem case 1,5 po usnuti zacal hystericky brecet jako v hororu. Akorat se ale rychle uklidnil, kdyz jsem ho vzala do naruce. Pry to zpusobuje moc vjemu za den na dozravajici nervovou soustavu. Ja prestala poustet TV v jeho pritomnosti a od te doby nic. Ale jestli to byla nahoda, nebo to opravdu zpusobovala ta televize, nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
5.2.19 13:16

Nám taky pomohlo nepouštět TV asi 2 hodiny před spaním, když bylo malému asi dva. Potom spal lépe. Dnes už mu je 3,5 a už to vliv nemá. Tenkrát to ale hodně pomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama