Reklama

Jsou to žampiony?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 227 příspěvků 11.09.18 15:23
jsou to žampiony?

Ahoj, na zahradě nám vyrosly tyhle houby, myslím si, že to jsou žampiony, ale potřebuji aby mi to někdo potrvdil nebo případně vyvrátil, co myslíte?

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20323 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 15:27

Dle mě to nejsou žampiony. Ten rozvitý by měl být zespodu tmavší.

tininas
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 11.09.18 15:27

Ne, toto jsou žampiony. :)

Britana
Kecalka 363 příspěvků 11.09.18 15:29

to jsou spíš bedle

janablizkova
Kecalka 377 příspěvků 11.09.18 15:30

Taky si myslím že žampiony to nejsou,raději se zeptej v nějakém mykologickém klubu pokud máš možnost.

Aspera
Generální žvanilka 20323 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 15:32

Tohle bych nejedla. Zkouším koukat na obrázky a vychází mi z toho muchomůrka. Škoda, že si nevyfotila i nohu.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6087 příspěvků 11.09.18 15:33

žampiony nejspíš ne a ani bedla (tá skoro na 100%). Nejedla bych to. Pokud si nejsem na 100% jistá. Zeptej se někde u mykologů - ale to by chtělo i tú nohu - pro příště.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 11.09.18 15:35

já myslím, že by to mohla být bedla, má na noze „sukýnku“? Jinak bacha, existují bedly které jsou jedovaté. Já bych se na to vykašlala a nejedla bych to. Nebo když ti sem většina napíše, že je to jedlý tak to sníš? neblázni.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 11.09.18 15:40
@Aspera píše:
Tohle bych nejedla. Zkouším koukat na obrázky a vychází mi z toho muchomůrka. Škoda, že si nevyfotila i nohu.

no, mohla by to být muchomůrka jízlivá - smrtelně jedovatá, ale klidně i ta bedla červenající - taky jedovatá - některé nemají úplně typický vzhled.

Janli
Kelišová 5369 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 15:51

Ani žampion, ani bedla, ani muchomůrka. Možná nějaký druh čirůvky. V žádném případě nejíst, mohla by to být i závojenka olovnatá.

AjaF
Kecalka 216 příspěvků 11.09.18 15:53

Ty první dvě fotky - možná muchomůrka růžovka, masák. Ale pokud není jistota, tak vyhodit a nejíst.
Bedla to určitě není.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama