Jsou tohle neštovice?

324
21.7.15 08:04

Jsou tohle neštovice?

Zdravím,

dceři (2 roky) se asi 10 dní zpátky objevil jeden tenhle pupínek nad kolenem.
Teď v posledních dnech se jí zničehonic objevily další.
Nemá jich moc, zatím tak pět…

Chci se zeptat na vaše zkušenosti…nemůžou to být neštovice?

S dětmi teď moc do styku nepřišla, ale 2-3 týdny zpět jsme byly na dovolené, tam jich pár bylo (i když zdánlivě zdravých) a neštovice mají dlouhou inkubačku.

Nesvědí ji to, neškrábe se, což svědčí zase proti neštovicím.
Taky mi to připadá pomalé - jeden pupen má už dlouho, teď se přidávají další hodně pomalu.
Teplotu taky nemá.
Pupínky jsou na rukách a nohách.

Naše Mudr. má tento týden dovolenou, tak nevím, jestli s ní radši zajet do města na pohotovost nebo tohle neštovice nejsou a zbytečně…?

Máte nějakou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17553
21.7.15 08:18

Rekla bych ze asi jo :think: Ale teda vysevaji se hodne pomalu. Zasla bych jen do lekarny pro nejake mazani na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9673
21.7.15 08:27

@Fircon Dle prostředního obrázku bych řekla, že ano dle ostatních štípnutí. Na živo je už poznám na 100% :poblion: pupínek je naplněný tekutinou a vypadá jak puchýř výsev většinou přes noc a teplota být nemusí. Když píšeš že už je má pár dní to by už byli prasklé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
21.7.15 08:27

Nemyslím si, že to jsou nestovice, protože je zrovna prodělali obě moje děti a od prvního pupínku se do 24 hodin objeví další a mnohem více a tvoří se dohromady 5 dní. Svedit nemusí, malé to nesvedilo vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
21.7.15 08:28

@barabasek Na štípance to nevypadá… Jsou tvrdší a nehojí se.

Další věc - pokud by to neštovice byly, ale nesvědí, teplota není, Mudra není k dispozici, takže nám nic neřekne…
Je třeba to nějak léčit nebo lze dítě nechat „tak“? Může to mít následky?
Klidový režim nehrozí, je jak šídlo pořád…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
21.7.15 08:39

@Fircon pokud nesvedi, není potřeba mazat, nechat volně, ať se ji to zahoji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41940
21.7.15 08:46

@Fircon Neřekla bych, že jsou to neštovice. Věř mi, že bys to poznala. Pět pupínků a k tomu jeden před 10 dny je fakt málo. Neštovice provází velká únava a velký výsev přes noc, jako první to mají děti v hlavě. A svědit to taky nemusí :nevim: Jo a vždycky by je měl diagnostikovat dr., my se byli ukázat s oběma dětmi - právě proto, že matky dost často vidí pár pupínků a hned jsou z toho neštovice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
21.7.15 08:52

Podle mě jsou to molusky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2536
21.7.15 08:57

Mě dr řekla že pro neštovice je tipicke že pupinky musí být na hlavě. Jestli máte jen tyhle tři a do 24 h se neudělaji další tak to nestovice nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
21.7.15 08:58

@Fircon prostredni fotka rozhodne na nestovice vypada, je tam ten puchyrek, pomaly vysev klidne muze byt, synovi se udelal jeden pupinek, ktery ani na nestovici nevypadal, az asi po 4-5 dnech dalsi a u toho uz bylo vcelku jiste, ze to nestovice je, do 3 dnu uz pak byl obsypany.. jinak muj chlap mel nestovice pred 3m taky, malej to chytil od nej, a tvrdi, ze prvni pupinek mel uz cca tyden az 10 dni predtim, nez se naplno projevily :nevim: svedit to nutne nemusi, teplota byt taky nemusi..
my jsme nijak nelecili, akorat na slunicko nesmel, jinak nic, u dr. jsme nebyli, jen jsem telefonicky ohlasila, ze ma nestovice (vzhledem k chlapovi to bylo jasne), akorat davejte pozor, aby se mu nejaky pupinek neudelal na oku/v oku, to je pak nutne resit na ocnim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
21.7.15 09:07

Minimálně první obrázek mi na neštovice nepřijde. Také ten pomalý výsev mi přijde podivný. Ten první bych tipla na moluska. Ale ono to může být jedno s druhým, teď se do škol a školek nechodí, tak bych dítě nechala doma a v klidu a pozorovala, jestli třeba k výsevu teprve teď nedojde.

• Citovat
  • Upravit
KackaDoup
21.7.15 09:08

@Fircon nejsou,10 dni je blbost, muzou to byt molusky.

• Nahlásit
  • Citovat
20820
21.7.15 09:23

Dle obázku to jako neštovice vypadá. Já bych ještě vyčkala. To před deseti dny mohl být jen štípanec a neštovice se dělají až teď. Jinak ten výsev do pěti dnů není úplně pravda. Mým dětem se vysypávaly taky dlouho a poslední neštovice (mezi prsty na rukách) se udělala až deset dní po té první. Taky jsem se divila, ale prostě možné to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
21.7.15 09:57

Tak možná počkám do čtvrtka, to mají ordinační den na kožním.
A když ještě něco přibude, tak tam zajdeme… POkud by to nebyly neštovice, stejně nás tam Mudr. asi pošle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17553
21.7.15 10:12

Dcera mela taky jen 5nestovic. Ale vysev behem 2dnu. Ale nic ji nebylo, zadna unava, zadna teplota a ani svedeni. Pupinky moc nalite nemela. Stejne jako ty na obrazku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama