Jsou tu učitelky ZŠ?

Anonymní
11.4.20 12:22

Jsou tu učitelky ZŠ?

Dd milé kolegyně, prosím o radu. Učím ZŠ na HPP, chci odejít od září do nové práce. Důvody nebudu popisovat. Chci mít ale prázdniny, věřte mi, že si je, detaily poměrů školy nebudu psát, zasloužím. Kdy mám podat výpověď? Nechci v mezidobí na ÚP, ani si to nemohu dovolit, jsem samoživitelka. Vůči škole to nefér není, náhrada za mne je (navíc škola dává přednost studentům bez dokončeného vzdělání na brigády, je tu tendence nabírat brigádně studenty vždy na pár hodin místo kvalifikovaných pedagogů, takže v nejhorším vždy naberou urychleně studenta-víc rozebírat nebudu). Děkuji. Anonym osobní důvody. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1518
11.4.20 12:33

Ideálně během června. Ke konci. Mas dvouměsíční výpovědní dobu. Ta ti začne běžet 1.7. 2020.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32490
11.4.20 12:36
@janoma píše:
Ideálně během června. Ke konci. Mas dvouměsíční výpovědní dobu. Ta ti začne běžet 1.7. 2020.

Ale pokud poběží už výpovědní lhůta, tak ji stejně nemůžou dát v srpnu dovolenou. V srpnu se vybírá dovolená dopředu, předpokládá se, že si to do konce roku odpracujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
11.4.20 12:39
@janoma píše:
Ideálně během června. Ke konci. Mas dvouměsíční výpovědní dobu. Ta ti začne běžet 1.7. 2020.

To jo, ale za rok 40 dnů dovolené (do srpna je to nějakých 27 dnů), takže to nepokryje celé prázdniny - a to možná už nějakou dovolenou zakladatelka mohla čerpat na jarní prázdniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
11.4.20 12:44

@renduli to ke vlastně pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
11.4.20 12:50

Mě to vychází na nějakou menší brigádu o prázdninách. Celé je mít zaplacené nebudeš. V září nastupuješ na jinou školu? Já jsem takhle v létě přestupovala ze školy na školu během letních prázdnin.

Příspěvek upraven 11.04.20 v 12:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
11.4.20 12:50

Bezne se vypoved dava k 31.5., v cervenci se vybere dovolena, par dnu, co zbudou na srpen se proplati. Optimalni by bylo domluvit se s novym zamestnavatelem na nastupu uz v srpnu a vybrat si dovolenou dopredu. Ale to je zase riziko pro nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 14:00

Dík za rady. Já jsem nastoupila 1.2.20, takže ani nevím, jak to vůbec s dovolenou mám. Děkuji všem kolegyním :-). Nejsem příznivcem anonymů, ale mám tu známé, viz téma diskuse jsem se tedy nechala jako anonym. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
11.4.20 14:06
@Anonymní píše:
Dík za rady. Já jsem nastoupila 1.2.20, takže ani nevím, jak to vůbec s dovolenou mám. Děkuji všem kolegyním :-). Nejsem příznivcem anonymů, ale mám tu známé, viz téma diskuse jsem se tedy nechala jako anonym. :kytka:

Aha tak to nevím, jestli dovolenou vůbec máš? Holky asi vědí, za jak dlouho vznikne nárok na dovolenou?
Má zkušenost: jestli škola staví na studentech, na úvazcích polepených dohromady, tak bych se podívala i jinde. A jestli máš kvalifikaci a umíš se k učení postavit, určitě by vedení mohlo přihodit nějakou prémii, že si tě váží :-). U nás jsou mladí taky, ale jádro tvoří střední věk a ta kombinace funguje.Ahoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
11.4.20 14:09

Narok na dovolenou vznika po 60 odpracovanych dnech, nejak se krati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 14:14

@matkabagristy A jak to máte vy, holky? Máte celé prázdniny volno? Učím na umělecké škole, máme placené volno od konce června, pak přijdeme jen na konci srpna na organizační poradu a 1.9.začínáme. Oml.se za otázku OT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
11.4.20 14:18

@sabrinafromprague ja mela jeden rok malo dovolene (zacinala jsem 1.2.), tak jsem musela v cervenci na par dni do skoly. Ale jinak ta dovolena vzdycky vyjde tak jako tobe. Do prace se nastupuje koncem srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat