K moři s neštovicemi

3.6.15 13:01

k moři s neštovicemi

Ahoj holky..poraďte prosím. Málá má už 14 dní neštovice a máme jet v sobotu k moři..A řešíme zda ano či ne..V pátek to je 14 dní. Je v pohodě a má jen puchýřky/už zaschlé) na bříšku a zádech+ v hlavě. Nožičky a ruce to nezasáhlo.. :think: :think: Tak nevim..máte někdo podobnoou situaci a jak jste ji řešili? Děkuji moc :* :* :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
3.6.15 13:04

Infekční by už být neměla, ale asi by neměla na sluníčko. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
3.6.15 13:05
@matyldaa píše:
Ahoj holky..poraďte prosím. Málá má už 14 dní neštovice a máme jet v sobotu k moři..A řešíme zda ano či ne..V pátek to je 14 dní. Je v pohodě a má jen puchýřky/už zaschlé) na bříšku a zádech+ v hlavě. Nožičky a ruce to nezasáhlo.. :think: :think: Tak nevim..máte někdo podobnoou situaci a jak jste ji řešili? Děkuji moc :* :* :*

Myslím, že to vadit nebude, že ze zdr. hlediska můžete jet. Já ale osobně patřím k maminkám, které jsou asi až příliš pečlivé a bojí se rizik. Bála bych se slunce, zátěže, následků…osobně bych nejela. To moře mi za to nestojí. Je to podstoupení rizika na vlastní marnivé potěšení. Jsem ráda za zdravé děti a tohle je pro mě na druhém místě. Toť pouze vlastní názor. Ale jak jsem psala v úvodu - infekční již nejste a pokud se vyhnete slunci - jizvy apod… - tak to ničemu vadit nebude. Hlavně si to užijte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
3.6.15 13:05

@matyldaa Měli jsme to před pár lety podobně, nevím přesně, kolik to bylo dnů od výsevu neštovic. Prcek měl na sobě ještě červené jizvičky, hodně lidí nám u moře říkalo, že má asi sluneční alergii:-) Netušili, že červené puntíky jsou z neštovic. Mazali jsme ho hodně, přes poledne na sluníčku stejně nebyl (spal v kočárku), nosil klobouk, popř. když nebyl ve vodě tak i tričko. Vše se mu krásně zahojilo, žádné následky, dovolenou jsme si moc hezky užili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20675
3.6.15 13:06

Upřímně? Po tom co se stalo kamarádce a jejímu chlapečkovi bych to asi zrušila. Neštovice jsou fakt nápor na imunitu. A jestli poleze na sluníčko, tak jí zůstanou třeba i fleky. Jenže chápu, že to je zaplacené a že se těšíte. Kolik jí je? Já třeba vím, že tu mojí bych v klidu a ve stínu neudržela a než jí pořád okřikovat a nutit, tak bych to snad raději vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
3.6.15 13:07

Poradila bych se raději přímo s doktorkou…A nebo ji nenechávat běhat nahou a chránit bříško a záda tričkem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6670
3.6.15 13:08

No, teoreticky už by mohlo být jen riziko, že se ten zbytek bude blbě hojit a třeba zůstanou jizvy, ale to můžou a taky nemusí. Nikdo Ti neřekne, jak tu změnu klimatu bude dcera snášet :nevim:
Já bych ale asi jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 13:14

Dceři jsou 4 roky. A co ta slaná voda ta neuškodí? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
3.6.15 13:18

@emulinaa Nevím jak u neštovic, ale slaná voda obvykle hojení naopak podporuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
3.6.15 13:18

@emulinaa Tak dokud se stroupky samy nesloupou, tak bych jí asi do slané vody nepustila, pak už by to mohlo být v pohodě. Ale opravdu bacha na to sluníčko, toho bych se trochu bála.

• Nahlásit
  • Citovat
4059
3.6.15 13:24

Poradila bych se s doktorkou. Neštovice jsou velký nápor na imunuti. Dceři se 14 dní po nich rozjel zánět kyčle. Teď už je 3 týdny a pořád je poznat, kde měla neštovice.
Zase tady jsou teď taky tepla. My už tak 10. den začali chodit postupně ven. Po 2 týdnech už starší měla prakticky normální režim. Pokud bych chodila do práce, tak by už šla i do školky. Asi bych spíš jela. Určitě to chce dodržovat siestu. A nechávala bych tričko. Mně se osvědčily takové ty plavkové, většinou jsou i s UV filtrem - jsou hned suché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 13:26

Tak holky nevim??Takhle se mi zdá v pohodě..a nevíte co udělá slaná voda?? :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
3.6.15 13:26

Pokud měla průběh v pohodě a vypadá dobře (neměla vysoké teploty, nevypadá vyčerpaná a unavená), tak bych jela. Mořská voda jí prospěje, jen bych se snažila být ve stínu a chránila před sluníčkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4059
3.6.15 13:28
@matyldaa píše:
Tak holky nevim??Takhle se mi zdá v pohodě..a nevíte co udělá slaná voda?? :?:

já bych řekla, že má spíš hojivé účinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
3.6.15 13:48

Po čtrnácti dnech bych jela :mavam: Slaná voda jí udělá dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama