Kaká jen do plínky

2.3.07 14:29

kaká jen do plínky-prosím o radu

Ahoj,
měla bych na vás dotaz: naše dvouletá holčička odmítá kakat do nočníku, kaká jen do plínky. Přes den je bez plínek, od 1,5 roku bez problémů čůrá do nočníku, ale vykaká se jen před spaním v postýlce, když dostane plínku. Kolikrát je vidět přes den, že se jí chce, chytá se za zadeček, nechá se po:,–(it na nočník, ale bez výsledku. Neporadíte, mi někdo, prosím, co s tím ??
Díky moc
Evelína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49
2.3.07 14:41

Ahoj Evelíno,
moje švagrová měla stéjný problém se synem, taky chtěl plenku a jen v postýlce. Pak si zavolal, že už je hotovo a chce umýt zadeček. Dělal jí to až skoro do tří let. Pak se naučil rovnou na záchod. :wink: Já bych ji nenutila, třeba je to psychikou a sama to překoná. Čím více Rostíka nutili, tím byl z toho více zničenej. A myslím, že jim hodně pomohlo, když postýlku dali pryč a spal na velké posteli, to už neměl kam jít kakat. No třeba Ti někdo poradí líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
2.3.07 15:40

Ahoj, podle mě nepomůže nic jiného než čas, prostě ji nechat, ať z toho není stresovaná. Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
2.3.07 15:58

aHOJ,
taky bych jenom dodala, ze to chce cas a nas Honzik to taky delal. Kakal jenom vecer protoze na noc mel jeste plinku. Potom jenom zavolal.
Nekdy se mu i stalo, ze to proste vytlacil do slipu a potom prisel krokem pokakaneho. Ale nejvetsi legrace byla, kdyz prisel za mnou do kuchyne a rikal aa, a ja ty uz jsi pokakany? Koukam a boulicku na puncoskach nemel, tak jsme mu stahla puncosky se slipy a koukam uz to lezlo…
Nic jineho mi nezbylo, nez rychle prilozit ruku at to nemam na koberci. Ruku rychleji umyji nez drhnout koberec. No nasmala jsem se vecer se skoromanzou protoze to byla pro nas legracni historka.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
2.3.07 20:28

Ahoj,

kamarádka má tříletýho chlapečka a Matěj začal do nočníku čůrat skoro o půl roku dřív než kakat. Kámoška mi říkala, že vydržel třeba několik dní nekadit, že už mu pak radši dala plínku, aby se vykakal. A pak si najednou řekl a bylo to. Takže na tvém místě bych se nestresovala.
Rozhodně jste dál než my. Matyášovi jsou 2 roky a pořád ještě nechodí ani čůrat. Už si docela pěkně říkal, ale najednou se během 2 dnů zase vrátil k plínám, pak bylo pár dnů hysterie, jenom nočník viděl a teď jsme aspoň ve fázi, že ho na nočník po:,–(ím a on se vyčůrá. Sám si ale říct neumí. Takže jedem zase od začátku :?

Přeju nám všem pevný nervy, chození na nočník je opravdu běh na dlouhou trať.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
3.3.07 12:52

MOhu tě uklidnit, že u nás je to totéž- přitom jsem si dávala vždycky pozor na to, abych se o kakání nevyjádřila ve smyslu, že je to fuj. Syn má slíbený výlet vlakem, je vidět, že by jím rád jel, ale stolice do plenky je mu zatím přednější:o) Lhala bych, kdybych neřekla, že mě to štve, ale na druhou stranu ho nechci nijak extra nutit (no, ono se to ani moc nedá). Jen doufám, že ho to přejde. Jinak- slyšela jsem to překvapivě o mnoha dětech, které bojkotují kakání do nočníku nebo záchoda…

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.3.07 21:57

Ahoj,
moje dcera začala chodit na nočník kolem 2 roku,ale také jen čůrat.Jednou se jí chtělo kakat tak to pustila na podlahu,já „to“ vzala hodila do nočníku a začala ji chválit jako že se vykakala do nočníku a od té doby je to v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
17.3.07 12:44

Ahoj.

Hlásíme se k plínokakavcům. :roll: Přes den, i na odpolední spaní jsme bezplínoví. :lol: U nás je to o to složitější, že Radim čůrá do záchodu na stojáka…takže na kakání musíme složitěji…Radim si vždycky na plínku pěkně počká.
Prozatím jsem se rozhodla situaci nehrotit…počkáme. Ale taky mě to štve… :evil:

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
22.3.07 12:01

Ahoj holky, tak já to zatím neřeším :oops: ,,,,počkáme na léto a na sluníčko,, pak se uvidí,,,ale kamarádka svou dceru podplatila, :twisted: ,,,,,čůrání bylo za žvýkačku a kakaní za čokoládu,,,no jo hold jsou i děti podplatitelné :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
2.10.12 23:23

Oživuji diskuzi.Na tohle téma jsem tady toho moc nenašla. Syn má 26 měsíců. Na nočník chodí čůrat, sice si o to neřekne, protože zatím mu nejde mluvit, ale chodí sám od sebe.Na noc ještě teda dáváme plenku. A tady je ten problém. Vždycky čeká na tu plínku. Jakmile mu jí před spaním dáme, začne tlačit a vykadí se do ní. Takže každodenní režim je ten, že očistíme zuby, dáme plínku, oblečeme. Pak se vykadí a samozřejmě musíme zase umýt a vše od znova. Už jsem zkoušeli snad vše, aby jsme to nějak prolomili, ale nic nepomohlo.Ani nějaká odměna, nic :,( Když mu tu plínku seberu a dám ho na nočník, tak okamžitě přestane tlačit a prostě to zadržuje tak dlouho než dostane plenku. Už si fakt nevím rady, trvá to už asi 3 měsíce..
Prosím o nějakou radu, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K.Black
2.10.12 23:32

@suwari měla jsem to s dcerou podobné, od 18 měsíců byla bez plenky i na noc, ale kakání ji nešlo, nekakala třeba 4 dny 8o takže vždycky před obědem jsem ji dala plenku, ona se vykakala a bylo. Nepomáhalo vůbec nic, odměny, sliby, okecávání, zlá jsem být nechtěla, ani do kalhotek to prostě nedala. Přešlo to až když jsem byla zlá :oops: tzn. plenku jsem ji nedala asi 3 dny, a když už jsem viděla že už hodně potřebuje, tak jsem ji posadila na nočník a nepustila ji z nočníku s tím že jestli se nevykaká dostane na zadek :oops: ona se vykakala, a sama překvapená, co to je? a od té doby už chodila na nočník. Myslím že nevěděla jak to do toho nočníku pustit :nevim:
Takže bych sebrala noční plínku, jestli ji teda používá jen na to kakání, pokud i na čůrání, tak bych počkala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
541
3.10.12 20:47

Ahoj, měla jsem stejný problém u dcery, v létě na to přišla a ted už kaká na nočník i na záchod bez problémů. Chce to čas a trpělivost. Stále jsem jí opakovala, že do plínky kakají jenom miminka a velké děti chodí jako bráška a rodiče na záchod až to dopadlo.Za měsíc jí budou tři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
6.10.12 07:42

Ahojky,
tak my jsme měli stejný problém. Malý má 2 a 3/4roku, bez plinky, ale když chtěl kakat, tak si sám plínu donesl a řekl, že ji chce dát. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné a pak jsem mu prostě všechny plinky schovala a řekla, že nemáme na plinky penízky a že když budeme kupovat plíny, tak nebude na jídlo atd :mrgreen: :lol: No a od té doby neustále trůní na záchodě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
21.9.14 22:59

Ahoj, oživuji diskusi, spíš ze zvědavosti, kdy se to asi zlomí. Můj chlapeček 2 a čtvrt roku je cca 2 měsíce už plně bez plenek přes den (na spaní samozřejmě má), párkrát už se vykakal i na nočník/záchod, ale je to pro něj nuda, je dost živý a nějaké vysedávání na WC ho prostě nebere a je zatím zvyklý kakat do plenky vestoje. Zatím to nijak neřeším, přijde a řekne „maminko, já ci kakat“, nabídku a trošku poňoukám a lákám na nočník nebo WC, ale když řekne „radši bych chtěl plínku“, tak mu jí dám a nijak ho tím nestresuju. Nějaký zácpy kvůli tomu, že nedám a se bojím jako čert kříže. Myslím, že na to má ještě věk, ale zlomí se to samo nebo nějak víc být pevnější v tom, že MUSÍ na záchod? Hodně jeho vrstevníků kluků v našem okolí má plíny i na čůrání ještě nonstop…

• Citovat
  • Upravit
7566
21.9.14 23:06

Hihi, kamáradka tohle vyřešila až ve čtyrech letech kluka…už chodil do školky, kadění si nechával na doma a chtěl plínu…samo to pak přešlo… :nevim:
Vydrž Prťka, vydrž :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama