Kakání u tříleté dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 20:36
Kakání

Ahoj maminky…potřebovala bych poradit. Asi před týdnem měla moje 3 letá dcera tuhší stolici a při utření se po podráždění objevilo trošku krve a bolelo jí to. Od té doby má blok a už je to 2 dny, co nekakala. Dávám jí takové jídlo, co by prohnalo i dospělého a nic, pořád jen naříká, že kakat nebude, že by jí to bolelo. Nematé nějakou radu? Asi projímadlo pro děti neni, že? Už si stěžuje, že jí bolí bříško a stejně kakat nejde… :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 14.12.10 20:44

asi se malé natrhl konečník a pálí jí to.. já na to taky trpím a už se to stalo i mé dceři,asi v roce.. ať jí hodně jogurty a hodně pije, zkus se zeptat v lékárně na nějakou mastičku..

a aby se vykakala..mě napadá jen namazatr konečník sádlem,aby jí to vyklouzlo a nebolelo:))) možná je to blbost,ale třeba by to zabralo..při tom prvním vykakání…aby se jí to nehromadilo a nembylo ještě horší..

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 20:47

Mažu jí to, ale spíš mám pocit, že je to blok v její hlavince a nenechá si to vysvětli. Dávám jogurty, mléko…prostě co vím, že by mohlo pomoct. Ona to zřejmě drží…musím se v lékarně zeptat na nějaký sirup nebo čípky…já už nevím, co víc dělat.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 14.12.10 20:51

Ahoj, kamarádka měla podobný problém- její dcera trpěla velkou zácpou a když se jí konečně podařilo vykakat, natrhnula si zadeček a pak se pěkně dlouho bála chodit na záchod- takže začarovaný kruh. Kamarádka jí dávala hodně jogurtů, hodně pití- nějaký švestkový sťávy, kompoty a vyvarovat se čokokoládě… A stejně to moc nepomáhalo, tak jí v lékárně poradili nějaké přírodní projímadlo a to už zabralo. Tu natrženou prdelku natírali Rybilkou.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 20:54

Hanulínku, děkuji…vyzkouším vše…malá mi totiž před měsícem spadla ve školce z průlizky a natrhla si mušličku :zed: , takže té boleti už má ve spodní části těla až moc, bobátko…

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 14.12.10 21:02

Mammelo, právě jsme si prošli půlročním blokem, trápením a páčením každého bobku z našeho mladšího. Nakonec se nám to povedlo odbourat a tak mám pár užitečných rad:

1. netlač na ni, nebuď nervózní, že už dlouho nekaká
  2. o kakání se bavte. zeptej se, zda to posledně bolelo. až se domluvíte, že to půjde zkusit, nabídni jí, že kdyby to bolelo, že jí to pak namažeš zadeček (třeba Bepanthenem, Indulonou, co doma máte). To bys nevěřila, co to dokáže v hlavince prcka udělat.
  3. Po kakání utři vlhkým ubrouskem, papír poškozenou pokožku dráždí a svědí. pokud bude opět bolet, projev účast, namaž. řekni, že bude papat jogurty a pak už to bolet nebude.
  4. projímadlo (Duphalac nebo Lactulosa) dát můžeš, ale pokud je to hlavě, stolici to sice naředí, ale kadit nebude
  5. vyřaďte dočasně banány,čokoládu a rohlíky (bílé pečivo), zařaďte víc jogurtů, ovoce a zeleniny. pokud nechce, tak zkus třeba dětskou přesnídávku a v lékárně laktobacilíky na cucání. upraví to mikroflóru ve střevě, aby stolice nebyla tuhá. Hodně pijte.
  6. snažte se odstranit příčinu bloku - jedné naší malé známé vadil puch, tak pak nechtěla kadit. máma zakoupila osvěžovač, který spolu pak rozstříkaly po místnosti. a bylo po problému. pokud je to v té bolesti, viz bod 3.

Držím palce, ať se brzy zadaří :palec:

Mia77
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 14.12.10 21:04

Mammello,
přesně vím, o čem mluvíš, moje dcerka měla takový psychický blok snad půl roku - tím tě nechci strašit.
Jestli ti holčička pije džusy a šťávy, je dobrý jí dát ráno vypít velkou sklenici naředěného džusu nebo šťávy, nejlépe švestkové. Pak celý den hoooodně pít, pořád ji nutit, jídlo samozřejmě spíše projímavé, ne to „stavěcí“, dobré jsou sušené křížaly, vláknina do jídla, tu koupíš v lékárně, mají sypkou pro děti, tu jí nasypeš do polévky nebo jogurtu, přesnídávky… a když to nepomůže, kup si v lékárně sirup lactulosa, dávkování vyčteš z příbal.letáku. A hlavně - vysvětlovat, ale nekřičet. Důležité je, aby malá pochopila, že kakat musí a vyzkoušela si, že to už bolet nebude. Někomu se to spraví během týdne, u někoho to trvá déle, ale do puberty jí to nevydrží, neboj:-) Já si s tím zažila tolik a vyzkoušela tolik, že bych o tom mohla napsat disertační práci :-(
Držím vám palce, aby se to u vás co nejdříve spravilo!

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 21:13

Holky moc Vám děkuji :palec:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 14.12.10 21:14

Držím palce, ať se brzo a v klidu zadaří!

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 21:16

Už aby to bylo, mě začíná bolet zadek už i za ní…jak vidím, jak se trápí :cry:

Vergis
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 14.12.10 21:29

já mám tedy 4 měsíční mimi a o kadění mi ani nemluvte, má tuhou stolici už pěkně dlouho a dotoho má na zadečku od narození u dirky výrustek, se kterým jde v lednu (konečne) na operaci. takže se nemuže pořádně vykadit, už mu to ají trochu krvácí. takže každé kakání strašný řev. Doktor nám na lepší kadění předepsal Lactuloze. Není to pro tak malé děti prej, ale při menších dávkách nevadí.

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 21:36

Vergis, tak to je mi líto, to musí být hodně nepříjemné a hold mimča s tím kakáním problémy mají, to jsem si zažily asi všichni. Ale teď když už to semnou plně debatuje a má svojí hlavu, tak je to teprve boj. Hlavně ať ta operaco dopadne dobře!!!!Moc děkuji za radu, zítra letím do lékarny a všechno to tam na ně vychrlím, co jste mi tady poradily…

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 14.12.10 21:51

Ahoj,
my si s tímhle užili docela peklo, to nechci strašit, ale spíš podpořit, abys to hned v počátku co nejlíp vyřešila… jak psaly holky, ty projímavý věci, doporučuju FRUCTOLAX, případně tu lactulosu ráno na lačno 2 lžíce.
I když se jí nechce, posaď jí na nočník, wc, s tím, že to zkusí. Nočník je dobrej, že si tam hodně skrčí nohy a tlačí na to břicho. Když se nepovede nevadí, stejně chválit…
My měli problém, že malej byl dost „sekací“, dělal scény, že nechce, atd…

Mammella
Stálice 59 příspěvků 14.12.10 21:54

No vidím, že se s tím setkalo více maminek, ona taky dělá sceny a já už s ní sedím i na záchodě a tlačím s ní a ukazuju, že mě to nebolí..a dělějte, že kakáte a nemáte co :lol: …to je pak veselé…no přinejhorším zajdeme k doktorce, docela mě zneklidňují ty blesti bříška, co z toho má.....

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 14.12.10 21:58

Jo a to mazání zadečku je taky dobré, včetně toho, že tam trochu zajedeš prstem, aby se to podráždilo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >