Kakání a čůrání

28414
2.1.07 12:48

Kakání a čůrání

Milé maminky.
Jsem tu poprvé přihlášená a už bych potřebovala poradit. Mám 21 měsíčního chlapečka. Začala jsem ho dávat na nočník od 18 měsíců a asi tři týdny před Vánoci na wc sedátko. V tom není problém, nevadí mu ani jedno. Vysazuju ho ráno po probuzení, po obědě před spaním, po spánku a před večerním koupáním. Když ho po:,–(ím, tak se téměř pokaždé vyčůrá. Měl i období, že skoro dva týdny i kakal je do wc. Neřekl si, ale vychytali jsme obvyklou dobu kakání. Posledních 14 dní ale zlobí, při vysazení se vzteká (pak se trochu zklidní, ale blbne, místo konání potřeby) a nechce se vykakat. Pak to udělá do plínky (ani ne myslím naschvál, ale při koukání na pohádku, když se soustředí,…). Jak ho mám naučit, aby mi to řekl, nebo aby to vůbec řekl. Podle mě tu potřebu už cítí, že něco bude. A mluví hezky, čí a kakat říct umí. A ještě se chci zeptat, jestli mu mám nechávat plínky, nebo ho nechat v teplákách bez ní. A co ty tréninkové natahovací plenky?
Děkuji předem za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6217
2.1.07 13:35

Ahojky janinko,

mám stejně starého chlapečka jako ty a řeším téměř stejný problém. Poslední dobou se na nočníku děsně vzteká - čůrat chodí na záchod „jako taťka“ - stoupne si na prkýnko, já ho držím a většinou se zadaří. Ale sám od sebe si neřekne :( Většinou se ho ptáme. Sezení a tím pádem chození na velkou je problém - na prkýnku nechce a na nočník, když už ho přemluvím k sezení, se většinou nezadaří a vykaká se do plenek cca do pěti minut po sundání z nočníku. Zkoušeli jsme slipy i natahovací kalhotky, posazovat plyšáky na nočník - manžel dokonce vyrobil model hovínka - jako, že se méďa fakt vykadil :wink: Vše marné - nejenom, že se do slipů počůral, ale dokonce i pos… A hrál si dál, jako by se nechumelilo :evil: . Ach, jo. A na ostatní věci je tak šikovnej.

Asi to chce trpělivost a hlavně pevné nervy, někdy se musím fakt držet, abych mu jednu nelupla. Nějak se nemůže zbavit pocitu, že to dělá schválně.

Zdraví Efča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.1.07 13:42

No gratuluji :? Taky jsem to takhle zvrzala. Dávala jsem ho na nočník asi tak od roku a půl a taky to bylo celkem dobrý. Už byl skoro bez plín. Jenže pak přišlo to slavné období vzdoru a všechno co se naučil šlo do kytek. :x

Můžu poradit, jen vydržet to období. My jsme se museli vrátit k plínám a měla jsem pocit, že jich pročůral víc než když byl malej. 8O

Ale teď je to už v poho. :) Doporučení: Dávat na nočník, až po vzdorovitosti :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
6.8.15 13:57

Ahoj holky, prosím chci se zeptat jestli to měl někdo podobně. Začínáme s malou trénovat na nočník, je jí 20 měsíců. Předtím jsme to v květnu zkoušeli, tak pěkně chodila.Pak začala mít odpor, tak jsem jí nenutila a teď zase zkoušíme. Venku běhá nahatá i doma a to vždy zahlásí a jde na nočník, ale jak má kalhotky tak to bere jako plínku a pouští tam vše. Já nevím jak jí vysvětlit či jestli sama pochopí, že kalhotky nejsou plínky. Máte někdo zkušenost, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68283
6.8.15 14:06

@knight Znáš zdravého školáka, co by čůral do kalhot?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
6.8.15 14:11

@knight co koupit ty tréninkové kalhotky /plíny/.. zůstanou mokré, zároveň to neproteče, tak máš klid a dítěti to bude vadit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68283
6.8.15 14:12

@martina.se Nebo taky nebude… 2 exempláře doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
6.8.15 14:16
@j.a.n.i1 píše:

můj se naučil po 3. narozkách, tomu bylo naprosto fuk cokoliv tam měl :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
6.8.15 14:16

Jí to právě nevadí, má tam bobana či se počůrá. Jen zahlásí, že je po akci a vesele si jde dál po svým

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
6.8.15 14:17

Ale jak je nahatá, tak to hlásí předem což fakt nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68283
6.8.15 14:19

@martina.se No, mojí je teď 2 a 9 měsíců a umí si dojít, když nemá co na práci a nočník stojí poblíž, jinak to raději pustí do kalhot a až si dohraje, tak přijde, že chce převlíct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18211
6.8.15 14:23
@martina.se píše:
@knight co koupit ty tréninkové kalhotky /plíny/.. zůstanou mokré, zároveň to neproteče, tak máš klid a dítěti to bude vadit :think:

Mam ty z DM a nějak extra mokré mi to po načůrání nepřijde. Zda byly použité stejně posuzuji podle váhy. :think:

@j.a.n.i1 píše:

Jsem ráda, že nejsem jediná látkařka, jejímuž dítěti je mokrá plína/trenky nebo bobek zcela putna. Dokonce se mi odmítá převléct (a jen si chodí obkročmo :zed: ). :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
6.8.15 14:31
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se No, mojí je teď 2 a 9 měsíců a umí si dojít, když nemá co na práci a nočník stojí poblíž, jinak to raději pustí do kalhot a až si dohraje, tak přijde, že chce převlíct

jo, klasika.. hraní je přeci důležitější.. se starším byl obr boj, jsem zvědavá na piškota..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
6.8.15 14:32

@Svistice :mrgreen: můj na ně taky nereagoval, i když byly mokré.. jak píšeš, víc se rozkročil a nazdar :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
6.8.15 21:48
@knight píše:
Ale jak je nahatá, tak to hlásí předem což fakt nechápu :nevim:

to je normalni, dej ji cas. Doma nahato, na ven ji dej treba sukni bez kalhotek nebo zkus hodne volne teplacky bez pradla. Dite si navyk postupne upevni. Prvni syn se definitivne odplinkoval v breznu a slipy zacal nosit az v zari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama