Kam dát babičku do ústavu?

7312
14.3.14 21:05

kam dát babičku do ústavu.

ahoj.je tu někdo kdo se zabývá péčí o staré lidi? potřebuji poradit kam dát babičku 89let do ústavu v severních čechách. je chodící ale trpí alzhaimrem a má na mozku neoperovatelný nádor. komunikace s ní kvuli tomu, že ji to nemyslí už začíná býti neunosná a já vidím jak to mé rodiče, kteří se o ní starají už cca 8 let hodně vyčerpává nejen fyzicky ale i psychicky. před rokem jim do péče přibyla ještě druhá babička 90let ale ta na tom není ještě tak moc špatně. chtěla bych jim pomoci ale nevím jak.to,že ji m s nimi občas vypomůžu nic neřeší.
vím, že je lepší když jsou ti staří lidé doma mezi svými ale takhle už to prostě dál nejde. věřte, že jsme zkusily hodně jak to zvládnout a ústav byl to nejzašší ale ted už asi je nejlepší řešení. nejenže to odnášejí moji rodiče svým přístupem-hodně se změnily ale i my a hlavně jejich dvě jediná vnoučata. mamka už z toho začíná,,blbnout,, a tatka raději začal chodit znovu do práce jen aby nemusel s nimi být doma. přitom už si měli oba užívat opravdu zaslouženého důchodu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30420
14.3.14 21:09

Pracuju s takovými lidmi…vyhledejte domov se zvláštním režimem, nevím jestli by babička měla šance do domova pro seniory :nevim:
edit: ale tím, že je mobilní, tak to bude asi dýl trvat, většinou mají přednost ti, co mají větší PNP

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7312
14.3.14 21:19

@Januliiik - děkuji, máš SZ

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30989
14.3.14 21:27

Resili jsme to same, ale u nas byl zakladni problem, ze do techto zarizeni musi jit lidi dobrovolne. Coz babicka nechtela, takze jsme se starali az do konce. Bylo to velice narocne. Ale prispevek pisi, abyste si ujasnili, ze tam babicka chce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
14.3.14 21:29

@Cuddy to nevím jestli je to tak i v tomto případě :think: přece jen takhle nemocní nejsou svéprávní

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1319
14.3.14 21:30

Pokud ma Alzheimera, do domova duchodcu ji nejspis nevezmou. Budete muset najit neco primo pro klienty s Alzheimerem. Zazili jsme s dedou, po smrti babicky(v jeho 66 letech) se to zacalo hrozne rychle zhorsovat, vsichni jsme z toho byli zniceni, rozhadana rodina, tak jsme nakonec dali zadost do domova se specialnim rezimem. Zacal utikat z domu, sam si nevzpomnel na jidlo… Bohuzel jsou cekaci doby dlouhe, dedecek zemrel na mozkovou mrtvici jeste nez se dostal do domova. Po tom, co jsme zazili, si nemyslim, ze ve vsech pripadech je nejlepsi pobyt doma…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30989
14.3.14 21:33
@Januliiik píše:
@Cuddy to nevím jestli je to tak i v tomto případě :think: přece jen takhle nemocní nejsou svéprávní

Babicka nebyla zbavena svepravnosti. Opravdu to neslo. Meli jsme treba sehnany denni stacionar (s ustavem jsme meli i pres ten teror moralni problem) a neslo to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30989
14.3.14 21:35

@Romanetka Jsem presvedcena, ze pro toho nemocneho je nejlepsi zustat v rodine. Ale pro to okoli je to psycho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
14.3.14 21:42
@Cuddy píše:
Babicka nebyla zbavena svepravnosti. Opravdu to neslo. Meli jsme treba sehnany denni stacionar (s ustavem jsme meli i pres ten teror moralni problem) a neslo to.

proto jsem psala, že je to v tomhle případě asi jiné. Ono se těm lidem nikdy nechce do takového zařízení, ale za chvíli si zvyknou a jsou tam spokojeni :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4239
14.3.14 21:44

Máme ten samý „problém“ a taky zatím nevíme, co a jak…já nevím, ale ty zařízení, kde můžou pobývat lidé s Alzheimerem jsou dost drahá :think:
Naše bábi teda nemá asi Alzheimera, ale dost hroznou stařeckou demenci :? Je to opravdu ohromně psychicky i fyzicky náročný…teda hlavně psychicky…
Jinak jsme taky ze severních čech…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3611
14.3.14 21:46

Doporučím tyto stránky, najít si podle svého okresu, nejspíš to bude muset být domov se zvláštním režimem jak tady již bylo psáno http://iregistr.mpsv.cz/…ni_sluzby.do?…, my toto také momentálně bohužel musíme řešit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30420
14.3.14 21:46

@Ditta77 stařecká demence neexistuje. Je třeba hledat, my máme 2 pavilony se zvláštním režimem a cenově se liší o 3t

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3611
14.3.14 21:47

Ještě si zjistit u vás kontakt na socilní pracovnici, nebo přímo na sociálku a zajistit příspěvek na péči, tyto zařízení jsou opravdu poměrně drahá a většino to bez podpory rodiny nejde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10657
14.3.14 21:48
@Januliiik píše:
@Cuddy to nevím jestli je to tak i v tomto případě :think: přece jen takhle nemocní nejsou svéprávní

Připravit je o „svéprávnost“ může jen soud.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35447
14.3.14 21:48

U nas je denni stacionar pro nemocne s Alzheimerem, pokud vim, maji jeste volno. Kolik to stoji, netusim. Ale je to moc pekne misto.
Od vas je to daleko, ale treba najdete neco takoveho i u vas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová