Kam do šestky?

215
22.3.17 14:53

kam do šestky?

Nejde o mě, ale o kamarádku, já ji sice říkala, že už je asi pozdě to nějak řešit… O co jde? Má dvojčata, pátáky, chodí na malotřídku u nich na vesnici, ta má, ale jen první stupen, takže děcka od šestky dojíždí. Bud na spádovou základku nebo na gympl v tom samém městečku, dřív to byla taky základka, pak z toho udělali církevní gympl s osmi třídami, bohužel gympl je přeplněný, takže se tam každý nedostane. Základku navštěvují asi ze čtyřiceti procent romské děti, a ted k tomu problému: Kája přihlásila děcka jako skoro každý na ten gympl, teprve ted, měsíc před přijímačkama začala řešit, co bude, když tam holky nevezmou. Nebo vezmou jen jednu. Na místní základku je dát pochopitelně nechce, je to jediná spádová škola, takže by je vzít musela. V jiných dvou
městečkách jsou sice také základky, kam by mohly holky dojíždět autobusem,
ty je nevezmou, jsou přeplněné, přednost mají sourozenci a místní, Takže zbývá gympl, romská základka, a nebo nějaká škola v okresním městě. pár dětí z vesnice tam sice dojíždí, ale díky dopravní obslužnosti to není žádný med, A Kája ted řeší, co s holkama, když se na gympl nedostane ani jedna, budou muset jezdit do okresního města, ráno kilometr a půl k vlaku, dojedou do města a ještě se budou kodrcat do školy, záležitost na celý den, a to v jedenácti letech. Nebo je může dát do spádové školy, sice proti menšinám nic nemám, ale co se mohou děti v takové třídě naučit? A co, když se na gympl dostane jen jedna? Kája chtěla, aby holky chodily spolu jak doposud.
Ano, nevychází jen ony, ale z těch osmi, čtyři už mají díky známostem :zed: zajištěné místo v okolních školách. Tak, co mám kámošce poradit? At to přestane řešit a počká na výsledky přijímaček? Stejně asi nic nevymyslí, jen bude zbytečně holky stresovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.3.17 15:09

Držím palce ať se dostanou na gympl. Pokud ne, kazde zlo je menší než romský zakladku. U nás se to taky zacernilo, co jsem byla na mateřské a je to hodně znát, porad nějaké vychovne komise a řeší krádeží. U nás zase chce každý dat dítě do výběrové tridy, aby se děti víc naučily a taky se naučí. Vím zcela přesně jake požadavky a očekávání mužů mít u výběrové tridy a co s tím zbytkem. :(
Ucitelka anonym, citlive informace.

• Citovat
  • Nahlásit
23090
22.3.17 15:43
@bony58 píše:
Nejde o mě, ale o kamarádku, já ji sice říkala, že už je asi pozdě to nějak řešit… O co jde? Má dvojčata, pátáky, chodí na malotřídku u nich na vesnici, ta má, ale jen první stupen, takže děcka od šestky dojíždí. Bud na spádovou základku nebo na gympl v tom samém městečku, dřív to byla taky základka, pak z toho udělali církevní gympl s osmi třídami, bohužel gympl je přeplněný, takže se tam každý nedostane. Základku navštěvují asi ze čtyřiceti procent romské děti, a ted k tomu problému: Kája přihlásila děcka jako skoro každý na ten gympl, teprve ted, měsíc před přijímačkama začala řešit, co bude, když tam holky nevezmou. Nebo vezmou jen jednu. Na místní základku je dát pochopitelně nechce, je to jediná spádová škola, takže by je vzít musela. V jiných dvou
městečkách jsou sice také základky, kam by mohly holky dojíždět autobusem,
ty je nevezmou, jsou přeplněné, přednost mají sourozenci a místní, Takže zbývá gympl, romská základka, a nebo nějaká škola v okresním městě. pár dětí z vesnice tam sice dojíždí, ale díky dopravní obslužnosti to není žádný med, A Kája ted řeší, co s holkama, když se na gympl nedostane ani jedna, budou muset jezdit do okresního města, ráno kilometr a půl k vlaku, dojedou do města a ještě se budou kodrcat do školy, záležitost na celý den, a to v jedenácti letech. Nebo je může dát do spádové školy, sice proti menšinám nic nemám, ale co se mohou děti v takové třídě naučit? A co, když se na gympl dostane jen jedna? Kája chtěla, aby holky chodily spolu jak doposud.
Ano, nevychází jen ony, ale z těch osmi, čtyři už mají díky známostem :zed: zajištěné místo v okolních školách. Tak, co mám kámošce poradit? At to přestane řešit a počká na výsledky přijímaček? Stejně asi nic nevymyslí, jen bude zbytečně holky stresovat :)

Ty čtyři děti mají zajištěné místo spíše kvůli tomu, že to jejich maminky neřešily na poslední chvíli. Když to místo nemá i tvoje kamarádka, tak na ně hodit aspoň kýbl špíny, že ta místa mají ze známosti. A proč ne? Taky bych si ho sehnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
22.3.17 16:06

Udělala bych všechno pro to, aby se dostaly na gympl - učila bych se s nimi, případně zajistila doučování, testy na nečisto apod. Když by se nedostaly, vozila bych je ráno autem, případně se domluvila ještě s nějakými rodiči a jezdili bychom na střídačku…do té školy s romy bych svoje děti nedala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
22.3.17 16:27

Jája není normální, že tohle řeší měsíc před, normální rodiče tohle řeší už klidně ve čtvrté třídě těch dětí. Pokud potřebuji dosta dítě na přeplněné gymnázium, tak je připravuji na přijímačky. Takže milé děti půjdou buď na romskou školu nebo holt budou jezdit, já také vozím dítě ráno 2kilometry na zastávku a ona pak jede 15km zhruba do školy, a dělá to od šesti let, myslím, že šesťačky to zvládnou.

Mimochodem, každý trochu normální rodič zjistí vše o přijímacím řízení na danou školu a pak by zjistlila, že letos se jedou Cermat testy, které se dají natrénovat, a také by zjistila, že se letos započítává lepší výsledek, pokud dítě dělá přijímačky na dva gymply a ty holky by přihlásila na dva gymply, kvůli dvojí možnosti přijímaček.

Takže milá Kája je v mých očích dost nezodpovědný rodič. Ale abych taky dala konstruktivní radu, ať to dopadne jakkoliv, ty přijímačky, každopádně ať podají odvolání, právě vzhledem k těm dvojím přijímačkám dětí zodpovědnějších rodičů je šance, že na odvolání budou místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama